Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Evo naso kolega JUKi@, ja sam nesto slicno zamisljo sa drugarom i naletim na njega u rumi taman se sklopise ideje.
 
Za one koji neznaju da rade bravariju a da kose bi. Svak radi da zaradi,al lepo ga je uradio.
 
Zamolio bih za odgovor kolege koji su vec pravili kosilicu-malcer. Da li je za prenos snage dovoljno jedan kais 17mm? Radno telo je 600mm.
 
Ja sam stavljao po dva kaiša, možda može i jedan al to zavisi od veličine trave i brzine košenja
 
Jedan uskoro gotov .
28537644-1603749732996302-1163260652-n.jpg

28537100-1603749752996300-511726948-n.jpg
 
Jel moze ovo sokocalo da posluzi za grane u voćnjaku (ne tako debele,ko prst najvece) ako bi se mesto nozeva stavilineki lanci ili sajla il tako nesto?
 
Ja sa mojim od diferencijala secem grane , sa nozevima, nisam probao sa lancem.
Kosilica mi je skroz zatvorena i isece grane na 1cm komadice i manje, samelje lepo.
Probacu ove godine sa lancem na kraju.
 
Da, klateci , sad kod mene u vocnjaku su grane tu do debljine palca, to melje, a jedan kolega je pisao da stavi lance na krajeve umesto nozeva kad radi granje. Ja nisam imao problem da se grana zakaci za noz, mozda neka deblja pravi problem.
 



Hteo bih da smanjim noz na kosilici, kuciste mi je 160cm i stari noz skoro 160cm , znaci do ivica kucista.
Sad planiram da smanjim noz na 140cm i onda ima prostora 10cm , da li to moze da predtsavlja problem , da manje usitnjava travu i granje ?

Sta koristite za nosac nozeva ? Kod mene je bio flah 50x12mm od 120-130cm i na kraju klateci nozevi od 15-20cm (ne znam tacne dimenzije) , ali mislim da nema potrebe za tako jakim flahom , dosta je tezak.
 
Ja bih to ostavio tako. Ne fali mu nista sto je tezak. A moze faliti ako stavis flah od 10mm ili manji.
 
Kolege jel ima neko dabaki mulcer ili je cuo mozda nesto o njemu.Cena je oko1200e,za nekih 1,5 h bi mi koristio
 
Ja sam ovu godinu poceo da koristim dabaki malcer. Jeste da je kineski aji ja sam za sada zadoviljan. Ima T cekice i bas lepo malcira i deblje grane. Mislim da je odnoc cena - kvalitet OK.
 
Nazad
Vrh