MTZ Belarus

Pre neki dan sam premestao traktor po dvoristu,proverio antifriz i ulje-bilo ok...danas takodje proverim ulje iznad maksimuma,a antifriza kao malo da fali...sta se desava,dal je moguce da je dihtung popustio sam od sebe,do sad nisam imao ovakvu pojavu?
 
Pre neki dan sam premestao traktor po dvoristu,proverio antifriz i ulje-bilo ok...danas takodje proverim ulje iznad maksimuma,a antifriza kao malo da fali...sta se desava,dal je moguce da je dihtung popustio sam od sebe,do sad nisam imao ovakvu pojavu?
Moguce da je i na hilznama pustio. Upali ga. Pa ces videti jel ulje menja boju. Ako zamuti ulje znas sta te ceka. Nama je gubio na hilznama. Radili smo ga.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gumice ,moguc uzrok je i antifriz da ih je nagrizao ,jel plavi koliko dugo je u sistemu?
 
Ma na gumicama je pustio. Bilo je par puta povisene temperature. Ali lose su im gumice. Nas blok izuzetno rdja iz nekog razloga. Kad smo otvorili 2 klipa su napukla pa je uradjeno i to.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Uf ti ruski motori baš nevole antifriz pa to ti je, ponaročito crveni i meni je na gumici pustio prošle zime, čim vidim da neće više biti mraza puštam antifriz i ide destilovana voda do sledeće zime.
 
Lepo traži gde će da izađe iz motora što reče Nikola, stalno neki pritisak u sistemu, napeto, neobjašnjivo, jednostavno mu ne prija antifriz, bem li ga, moje zapažanje.
 
Na starijem rusu,79to godiste,nikad,ali nikad nije bio antifriz,i to po ko zna koliki puta s jeseni se sipa vrela voda iz bojlera,da lakse upali,i niksd problem sa kamencom,sa grejanjem,sa curenjem...jednostavno ništa...a reko bi covek koliko je puta usuta voda iz vodovoda da bi se komplet zacepio od kamenca.. Al eto...
 
Imate dobru vodu iz vodovoda, nešto k'o prolom voda iz slavine:haha:. :osmeh:

Letos sam punio prskalicu iz našeg vodovoda preko filtera i već kod 300 litri je utanjio mlaz da bi do kraja potpuno zagušio filter od peska. Eto kakav je naš vodovod.
 
I Rus i Imt nisu videli antifriz niti destilovanu vodu samo iz vodovoda.40 godina bojler kod nas i nema kamenca a sad oce da nam uzmu vodu i prikopcaju na Sombor.
 
Nazad
Vrh