MTZ Belarus

Radovi u toku.Montira se hidraulicni volan.
369589449d1446b2047e295b6a331296.jpg
b8614a38761a4f018d486db3cd2fc2b9.jpg
d87e74e5e01b66c33c095c643b3e4b7b.jpg
 
Mislis da ostavis stub volana,ja se patim sa tim stubom volana i mislim da ugradim hidraulicni pa ako nije problem ubaci jos neku sliku radova.
 
Nije ni ovo loše. Izbaci se jos i taj pomocni cilindar. Zubčanik od vratila koje ide dole do poluga se blokira nekako i to je to. Navari se vratilo sa nutevima na vratilo što vodi do volana, ubode se u orbitrol i zdravo đaci. Dobra stvar kod ove izvedbe što stub volana ostaje kao rezervoar i kao teg.
 
Slikacu kako teku radovi,sada mala pauza zbog slike.Sve se vadi iznutra,ostaje samo centralna osovina.Nista se ne vari,das 500 eura i samo montiras.
 
Slikacu kako teku radovi,sada mala pauza zbog slike.Sve se vadi iznutra,ostaje samo centralna osovina.Nista se ne vari,das 500 eura i samo montiras.
kako 500eu ja sam jako slično radio prošle god isto sam ostavio stub volana ostale nebitne stvari sve izbacio,orbitrol 100,klip 60, meduploča sa osovinom 30,pumpa 25,creva 50 ,spone sam ostavio stare samo se dode jedno parče cevi nemoze izaći više od 300 naravno ako sam radiš:ppozdrav:
 
Skal zašto si kupovao drugu pumpu pa može da radi na postojeću koju već ima na traktoru?
 
Sa crevima je cifra oko 400+ eura,bez ista da se "budzi",naravno ako se sam radi.postoji razlika i u malim bolcnima sto ulaze u cizmu,original su mm uzi nego novi tip.pa strug mora da radi.stub volana,osim sto estetski ne zadovoljava,ne smeta,a vise koristi,jel mtz bez njega itekako gubi na mogucnosti rada sa tezim masinama,tj lakse digne prednjicu.Jos ako ima male tegove napred,i iskoriscenost prednje vuce je smanjena,tako da...ostavi ti njega tu gde je predvidjen.
 
Orbitrol 14 i nesto + pdv,klip 8 i nesto + pdv,rogovi 3 i nesto + pdv,pa ide medju ploca,osovinica,creva,dugacka spona,nosac klipa.
Slikacu cenovnik ako se setim.
 
Za clana ,,ida uljma,,kod mene je bio prolem u automatu alnasera.Otvorio sam automat zamenio ona dva bakarna srafa a onu okruglu bakarnu plocicu okrenuo sa druge strane namontirao i pali bez greske na kljuc a inace simptomi su bili isti kao kod tebe.
 
Sa crevima je cifra oko 400+ eura,bez ista da se "budzi",naravno ako se sam radi.postoji razlika i u malim bolcnima sto ulaze u cizmu,original su mm uzi nego novi tip.pa strug mora da radi.stub volana,osim sto estetski ne zadovoljava,ne smeta,a vise koristi,jel mtz bez njega itekako gubi na mogucnosti rada sa tezim masinama,tj lakse digne prednjicu.Jos ako ima male tegove napred,i iskoriscenost prednje vuce je smanjena,tako da...ostavi ti njega tu gde je predvidjen.
A to sto se teze pere hladnjak,tj ni ne moze da se opere kako treba od tog stuba,to nije strasno...nzm kolko je on tezak pa da pomaze kod nosenja tezih masina,radije cu staviti napred teg ili dva od 20 kila nego imati taj stub volana,ja perem-izduvavam hladnjak nekoliko puta godisnje,kad bi imao taj stub poludeo bi.
 
Ja nisam oprao hladnjak i ne pamtim,dobar kompresor,10 bari pritiska i nema brige-temperatura do 80c...
 
  • Like
Reagovanja: aca
Kupio sam razvodnik hidraulike u srbiji za mtz 82 medjutim kad sam dosao kuci na razvodniku pise 68-ma godina proizvodnje pa se bojim da nije od mtz 52 razvodnik,a ako jeste dali je iste jacine po mom saznanju ako ne grjesim osamdeset dvojke su se pocele proizvoditi od 80-te godine
 
Nazad
Vrh