MTZ Belarus

ako se mjenja glava, onda trebaju i drugi klipovi, 82 ima tegove na radilici, 52 valjda nema, 52 ide na 1800 obrtaja, a 82ka na 2200obrtaja se štela pumpa i drugačije se šteluju dizne, za drugi pritisak.......i mislim da je to sve

52ima komore, a 82 ima direktno ubrizgavanje.......
 
Kolege da li je neko skoro kupovao glavu motora od Rusa, Ukrajinaca sa Najlon pijace? Konkretno me interesuje za 52-ku superaša. Kakvog su kvaliteta? Bilo kakav savet ili iskustvo će dobro doći...
Ja kupio kod njih pre dve godine platio 330 eura i pre nedelju dana mi pukla ubacila vodu u usisni kanal moj savet izbegavaj ih a glavu od 82 može samo ako ti je rebrasti blok ako nije onda nemože ali se onda menjaju i klipovi i prepravlja se bošpumpa na drugi pritisak
 
Ja kupio kod njih pre dve godine platio 330 eura i pre nedelju dana mi pukla ubacila vodu u usisni kanal moj savet izbegavaj ih a glavu od 82 može samo ako ti je rebrasti blok ako nije onda nemože ali se onda menjaju i klipovi i prepravlja se bošpumpa na drugi pritisak
Posle koliko radnih sati odprilike je pukla? Izbor očajan, moja je pukla negde iznutra i nije joj bilo spasa.
 
Kupi bolje polovnu. Ima sad tih što rasturaju ruske traktore. Kupiš, odneseš odmah na proveru i ako valja produžiš kući, ako ne valja onda se vratiš i uzmeš drugu. Središ je na obradi i miran si.
 
Mi smo prepravljali 52-ku na 82-ku.Ali blok je bilo od 82-ke.stavili novu glavu od 82-ke,klipove,radilicu,usisnu granu,dizne.Bos pumpu smo tarirali na 82-ku jer smo stavili radilicu sa tegovima.Ali ako se stavlja radilica bez tegove onda ostaje pumpa od 52-ke.Isto kao i na 552,sve isto kao na 82-ku,ali nema tegove na radilici i bos pumpa na 1800 obrtaja isto kao kod 52-ke. O ovome pisano milion puta,ali vidim da puno vas ne slusa na casu :ppozdrav:
 
Neško uzeo sam dve polovne, nijedna nije prošla, navozao sam se i potrošio vremena i na vozanje i na proveru. A i ta polovna koliko košta dok se sredi, ako može izađe oko 300 evra kao i već remontovane što se nude.
 
Posle koliko radnih sati odprilike je pukla? Izbor očajan, moja je pukla negde iznutra i nije joj bilo spasa.
Neznam tačno koliko sati je prošlo ali njen posao je bio da uzore oko 80 jutara spremi za setvu oko 100 i vuče berač oko 70 jutara i povremeno da povuče prikolice po potrebi ništa drugo nije radila. Motor je radio bez greške čak i taj zadnji dan mi je spremirala bez problema uveče normalno parkirao u šupu nisam primetio nikakav problem sem što je podigao temparaturu na 90 ali to sam računao da je zato što je bio topao dan, ujutru je upalim isteram na dvorište i ugasim da popijem kafu kad sam ponovo pokušao da upalim nisam mogao i nadjem vodu u usisnim kanalima
 
Neznam tačno koliko sati je prošlo ali njen posao je bio da uzore oko 80 jutara spremi za setvu oko 100 i vuče berač oko 70 jutara i povremeno da povuče prikolice po potrebi ništa drugo nije radila. Motor je radio bez greške čak i taj zadnji dan mi je spremirala bez problema uveče normalno parkirao u šupu nisam primetio nikakav problem sem što je podigao temparaturu na 90 ali to sam računao da je zato što je bio topao dan, ujutru je upalim isteram na dvorište i ugasim da popijem kafu kad sam ponovo pokušao da upalim nisam mogao i nadjem vodu u usisnim kanalima
Mom će trebati 10 godina najmanje da se naradi kao kod tebe za dve što uradi. Jesi li rešio problem sa glavom?
 
Mojoj je suđeno da malo radi. Kod prvog vlasnika, mog komšije radila je 5-6 jutara godišnje. On je prodao čoveku koji je koristio samo za zagrtanje 30ak jutara kukuruza godišnje i ništa više nije radila. Onda sam je ja uzeo, vratila se u komšiluk, kod mene već 3 godine 10ak jutara ore, drlja i sprema i to joj je sve. Kad završim sa spremanjem moja će u oglase za koji dan. U planu je nešto malo mlađe sa udobnijom kabinom.
 
Moj mtz 82.1 ima oko 300 sati i to uglavnom prevoza i laksih poslova.Primetio sam da drzi sve manji pritisak ulja.Sada drzi oko 1 bar na oko 1500-1600 obr.Ulje zamenjeno pre manje od 100 sati,filter ociscen.Isti dan smo iste traktore uzeli drugar i ja.Njemu je pukla neka cev od uljne pumpe pa je izgubio pritisak.....sta ja da gledam?
 
Proveri prvo manometar, često lažu ti elektronski satovi u rusu. Najbolje bi bilo da ugradiš i neki mehanički manometar...
 
Moj mtz 82.1 ima oko 300 sati i to uglavnom prevoza i laksih poslova.Primetio sam da drzi sve manji pritisak ulja.Sada drzi oko 1 bar na oko 1500-1600 obr.Ulje zamenjeno pre manje od 100 sati,filter ociscen.Isti dan smo iste traktore uzeli drugar i ja.Njemu je pukla neka cev od uljne pumpe pa je izgubio pritisak.....sta ja da gledam?
Meni se isto sa malo radni sati otpustio onaj šaraf di se šteluje pritisak i pao na 1 bar i kad sam ga dotego hladan 4 vruć 3,5 ako baš čitav dan radi na velikoj vrućini padne na 3 bara
 
Moram pogledati gde da zavrnem i probam.

Možeš uvrnuti na mesto davača za zujalicu. Jedino proveri da li se slažu navoji, ali postoje reduciri baš za tu namenu po vašarima... To ti je odmah pored (iznad) senzora za manometar (senzor za manometar je u obliku "paštetice"). Tako ćeš imati oba manometra u funkciji i proveriti rad ovog originalnog ruskog (elektronskog).
 
Nazad
Vrh