MTZ Belarus

Da li čizma od 82-ke može da se stavi na 52-ku bez da se menja flanšna tj. da se ne dira most samo da se stavi . 52-kina bi trebala da se remontuje , a imam već od 82-ke pa mislim da mi je bolje da nju remontujem .
 
Moze 100% cak i glavcina od stare 52ke bilo stavljen u kucistu od 82ke, naravno u kompletu sa dolnjem zubcanikom.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Jedan moj prijatelj je tako kupio 52, i otad tako koristi, uglavnom ore i setvosrepira, ponekad transport.
 
Danas skinuo onaj mali češki brzi anlaser 24 v jer mi je skroz u defektu sad a i stalno sam imao s njim problema i stavio Iskrin 24 v 5kw osjetna razlika traktor stajao par dana da nije paljen upalio na zub a i ne pamtim kad je tako slatko upalio zadnji put
 
U oranju sam imao problema sa 1221, traktor se ugasi posle par sati rada i nece da upali. Posle ispustanja vazduha iz sistema upali i tako u krug. Promenio sam sve bakarne sajbne. Da li rezervoar ima negde odusak, posto na poklopcu nema? Da li je neko imao slican problem?
 
U oranju sam imao problema sa 1221, traktor se ugasi posle par sati rada i nece da upali. Posle ispustanja vazduha iz sistema upali i tako u krug. Promenio sam sve bakarne sajbne. Da li rezervoar ima negde odusak, posto na poklopcu nema? Da li je neko imao slican problem?

Rezervar nema odusak,cep rezervara je odusak,pregledaj creva dovodna od rezervara ka motoru,fabricka creva su jako losa i kratkog veka,brzo ispucaju i kroz njih uvlaci vazduh i zeza a nisu vlazna i necuri nigde zato sto ac pumpa stalno stvara vakum i vuce gorivo groz njih pa deluje da je sve ok,pogledaj jos i gumicu na taloznoj solji,pod obavezno je da svaki put posle nastanka problema i gasenja motora pri luftiranju se ozraci filter goriva na gornjem sarafu,ako se to neuradi isto zeza....

- - - - - - - - - -

kad sam nasuo ulja u ovo tu ozgor je curilo vani treba da menjam gumice ili sta tu ima vec pa sam hteo da pitam dali je dosta ovako rastaviti ili ima za rastaviti jos nesto .Hvala.

Ako mislis na gumice cizme samo skines tocak odvrnes samo 4 sarafa od gornje flansne i komplet bundeva (reduktor tocka) padne dole,zamenes gumice i vratis nazad,pazi na noge tersko je,najbolje kad skines tocak da podbacis neki panj pod bundevu,malo spustis dizalicu da traktor legne na bundevu odvrnes 4 saraf i onda dignes i izvadis panj,treba ti jos jedan covek za to tesko je,......
 
U oranju sam imao problema sa 1221, traktor se ugasi posle par sati rada i nece da upali. Posle ispustanja vazduha iz sistema upali i tako u krug. Promenio sam sve bakarne sajbne. Da li rezervoar ima negde odusak, posto na poklopcu nema? Da li je neko imao slican problem?


skoro isti sam imao problem sve u redu ali traktor se ugasi ja ozracim ono ponovo problem je bio u ac pumpi kad rucno pumpam ona radi ali kad motor radi ona neradi jer je popucala opruga u njoj tako da nije mogla da stiska onaj klipic prema bregastoj u bos pumpi ta opruga se nalazi na ac pun pi onaj veliki saraf 32mm kljuc moze na licu mjesta dase zamijeni ili provjeri
 
Kolega danger imaš li kakvih iskustava sa popravcima mjenjača naime kad želim da ubacim u 6 onda se povremeno ponaša kao da nema tu brzine moram ručicu par puta da gnjeca pa onda upane.I inače i kad je traktor bio nov oduvjek je najteže išlo u 6 najviše je krčala .imam osjećaj da u biraču nešto zajebava
 
ma znam da moram otvoriti da vidim šta je nego pomislio sam možda je neka od njegovih dječiji bolesti neka koja je česta ,kolega mi kaže da se razjebe ležište utvrđivača i da tu kuglica zapinje
 
mtz 552 kolkio ima ks ,i u cemu je razlika kod 892 -892,1 -892,2
imali neko da postavi neki katalog mtz trakora sa osnovnim podacima
 
Pa udji u agropanonkin sajt tamo imas sve,a 552 valda ima oko 70ks.Ima u temi nemogu sad racno da se setim al otprilike.
 
Nazad
Vrh