MTZ Belarus

Znaci na pola sam puta kod mene je blok od 82-ke:osmeh: jos par"sitnica" i ima da bude turbo 52-ka!
 
Pozdrav svima,novi sam ovdje,postavio bih pitanje.Posjedujem staru 82jku,jedan od problema je sto mi na prikljucnom vratilu proklizava lamela kad se malo vise optereti.Pokusavo sam sa stelovanjem ali opet prokliza.Ako se neko bavio ovim problemom volio bih da mi kaze svoje iskustvo.Postoji li adekvatno resenje?
 
Pozdrav svima,novi sam ovdje,postavio bih pitanje.Posjedujem staru 82jku,jedan od problema je sto mi na prikljucnom vratilu proklizava lamela kad se malo vise optereti.Pokusavo sam sa stelovanjem ali opet prokliza.Ako se neko bavio ovim problemom volio bih da mi kaze svoje iskustvo.Postoji li adekvatno resenje?

evo resenje za tvoj problem,ja nisam ubacio ojacanu variantu,jer imao sam sve za obicnu,no kod mene i ovo sluzi odlicno:osmeh:

btw na slici je 52ka,no sve je isto i na 82ki
http://poljoinfo.com/showthread.php?110-MTZ-Belarus&p=923594&viewfull=1#post923594
 
Ima rješenje kupiš par dijelova sa jačom pogonskom oblogom i riješiš problem za duže vremena.prije par dana mi je blokirao ležaj na cisterni i skoro mi ugasilo traktor u momentu dok je obloga jedva malo propuštala a još jedna prednost je da ona opruga ispod kabine ne mora biti toliko napeta pa je samim tim i puno lakše prebacivanje ili ti uključivanje kardana
 
Sad mi je lakse kada ima resenje,jedne prilike pitam prodavca novih belorusa kako su se pokazali novi a on mi odmah navede primer da se ljudi zale bas na ovaj problem koji sam ja naveo.
 
Pozdrav dobri ljudi .
Od skora posedujem 52-ku , došla je kao ispomoć u težim radovima Zetoru . Motor je u solidnom stanju , ali me izgleda malo zeza anlaser . Na njoj je još onaj stari sa aksijalnim četkicama . Pa sam se malo raspitivao kažu da je remont oko 40€ , a i onda ga neće vrteti puno lakše . Pa razmišljam uzeti brzi anlaser . Gde i kakakv uzeti i po kojoj ceni uzeti .
 
imaš u n.s na najlonu oko 90-100eu ima navodno neki češki oni su malo skuplji i kineski mada na oko su svi isti jasam kupovo pre 3-4god
 
Svi ti sto kostaju 100 i manje eura su litvanski,kineski,ili sta vec drugo_Originalni Ceski je malo skuplji,ja sam svog pre dve godine platio 120 e i ima garanciju 2 godine.
 
Nazad
Vrh