MTZ Belarus

stavljeni novi,kvalitetni ZUTI u aprilu ove godine...pa vidite stepen razorenosti za taj poduzi period...BOFL!
i448pk.jpg
 
Juce zavreseno oranje u kombinaciji Belarus 820 IMT 757-3,sa prosecnom potrosnjom oko 10,5 litara po kj.
 
Sta ti radis s tim sarafima covece......jel ti njih okrenes naopacke,kod mene na traktoru iz 89 to nikad nije promenjeno,tu zabijes srafciger podesis visinu zabice zakontras maticu i dovidjenja.....
Ovo je deo koji naleze na korpu...zato sto je iz 89-te,zato i nije menjano...i ovde su vraceni stari,kaljeni...
 
Zanima me koja je razlika izmedju MTZ I UMZ
Na oko nisu neke razlike ja sam imo umz od nekih65ks mogu ti reći dosta loš traktor motor ko motor identičan ko na 82, samo sa sitnim izmenama a menjač loš katastrofa sve u svemu ako mozeš zaobidi to u što širem krugu i mnogo delova baš nepašu sa mtz tako ako ih naručuješ su dosta skuplji
 
Ako mozes zaobidji oba u sirokom luku, a ako ne mozes onda sta da ti kazem. Sledi ti sto i vecini smrtnika.
 
Ima li da je neko nasao da kupi i da je montirao na 82 -jku onaj komlet sa turbinom?

ja kod nas nisam video u kompletu,no pojedinacno sam uzeo delove :osmeh: ali trebao bi uz tog preradu i klipove zameniti za turbo klipove,jer turbo klipovu imaju metalni prsten u klipu u kojoj ide najgornja kompresiona karika.Potrosnja otprilike ostaje ista,stim da dosta brze mozes zavrsiti isti rad,tako da sam ja zadovoljan sa preradom traktora.
dok ne zaboravim,sa turbinom obvaj motor je otprilike isti sa 892/952,tako da treba i bos prestelati za isti,a to znaci da max obrtaje treba smanjiti za 400obrt,to znaci da 82ka ide na 2200obrt,892/952 na 1800,na netu sam na par mesta citao da nisu smanjili obrtaje,pa se lepo pukla radilica na pola....
na snimku pocne generalni remont i ugradnja turbine na 1:40 min
[video=youtube_share;Rkzu_8Jl0A4]http://youtu.be/Rkzu_8Jl0A4?t=1m39s[/video]
 
osteceni deo sa slike je deo koji upire u korpu,a deo sa prorezom za srafciger je na drugoj strani(ne vidi se,to je u redu) da li je sada jasnije?

E ondak izvini,gledao sam onaj prvi odgore i ucinilo mi se da okreces naopako te crvice kako kazes zato sto prvi ima zarezano na sebi kao za srafciger a ustvari to je ostecenje.....zajebuno sam se.....
 
A kako onda nije radilica pukla na ovom snimku??? Ja se izvinjavam snimak je bio...


Kaze da sad razvija oko 120ks... Ima jos i interkuler...

I jos jedno pitanje ako se na 82 ubaci turbina a obrtaji se ne smanje da li se bobija motor ko na 1025??? Naravno ako se i pumpa podesi za 1025.. Ili da se dobije motor ko na 1025 treba jos nesto??? I da li su turbine iste na 892 i 1025????
 
Nazad
Vrh