MTZ Belarus

pritisak se steluje na orbitrolu,ako je ispravan i nisi dirao ondak samo zamenis pumpu,ako nisi skoro menjao promeni i filter hidraulika......
Ako mislis na filter hidroulike u samom rezervoaru, njega sam do sad vec dva puta zamenuo u kratkom roku.
 
Ako mislis na filter hidroulike u samom rezervoaru, njega sam do sad vec dva puta zamenuo u kratkom roku.

da, ulozak koji se nalazi u rezervaru hidraulika,ako si ga zamenuo onda ok,moze da se stavi i 14-ka samo treba malo vise posla jer je deblja pa nemoze da se gurne,moras skinuti medju plocu pa prvo ubosti pumpu u nju pa onda sve komplet montiras ili da skines centrifugu pa ubodes 14-ku,a ostalo odgovara.....(cevi)
 
10ka je jeftinija i montira se jednostavnije, tako da ce to biti to.
Za male pare razlike u ceni razlika u pumpi je velika 14 je jača i duže će ti trajati većeg kapaciteta malo brže ne malo nego 50% brža u odnosu na 10 ipak traktor 920 je težak dosta napred sa tegovima 14 lakše odradjuje manje se grije kao hoćeš samo moj predlog.
 
Ma daj malose pomuči oko ta dva šrafa mala gedora sa zglobnim nastavkom rešava problem centrifugalnog filtera da ga neskidaš nećeš se pokajati .
 
Nećeš pogrešiti znam kako radi i 10 i 14 .10 kad oslabi imaš osećaj da volan malo kasni moraš malo gaziti po gasu kada skrećeš ipak za taj traktor bolja je 14
 
Da, da, to mi se upravo desava. Volan postaje tezak i sporo reaguje, a to mi pravi problem pri manevrima na kraju njive i drzanja pravca. Moram da dam malo gasa da bi olaksao posao.
14-ka ima samo leva ili ima i desna ?
 
Ima i jedna i druga ako neodgovara smer može da se prepakuje i izvrši promena smera ali ovako preko neta ti nemogu pomoći oko tog zato traži odgovarajuću.
 
sto se tice tezine 920 je isto tezak kao i 820(razlika samo u menjacu),drugo.....sto se tice dugotrajnosti pumpe to je cista sreca(oznaka 14 neznaci duzi radni vek),14-ka se montira na modele sa ravnim mostom(892 1025) dok 1221 ima 16-ku,posto smo rekli da pritisak odredjuje orbitrol 14-ka ima samo veci protok litraze u minuti i stim moze volan da radi lakse na manjim obrtajima motora,znam dosta ljudi koji su stavili 14-ku i kazu da sve radi normalno stim sto se oseti laksi rad volana na malom gasu,opet ja sam sebi ugradio orbitrol na 552 iz 89 godine gde je pumpa 10-ka i fabricka i volan radi perfektno,tako da ako je pumpa dobra i kvalitetna(original hidrosila ukraina) zadovoljava i 10-ka,14-ka je dosta skuplja......

- - - - - - - - - -

Kako ja onda da znam koju 14ku treba da kupim :sta:

pa 14-ku brate..............L
 
Orbitrol ovako to je kružni razvodnik koji prenosi ulje od pumpe do cilindra kud mi želeli da okrenemo točak dalje za traktore imamo 50,80,100kubika a može i više za veće mašine njegov zadatak znači da prenese odrdjenu zapreminu sabijenog ulja u potisnom vodu što je zapremina veća odziv na klipu je brži orbitrol koji ima u sebi zaštitni ventil štiti instalaciju i konstrukciju mehanizma volana od loma tako da netreba ga čačkati jer pritisak koji pumpa nemože postići nemožemo ga nadoknaditi na ventilu.
 
bunimo coveka bezveze,10-ka je fabricki i radi dobro i zadovoljava,tako da............slusaj mene radi kako znas,uglavnom leva.......
 
14 ka se ubacuje bez ikakvog skidanja bilo cega,ja sam montirao na 82,posto sa prethodne dve slabije pumpe(10) nije volan radio valjano.samo treba malo zivaca,tj naci pravi"ugao"pod kojim se ubaci...a radi kao sat,hidrosila,evo treca godina.
 
Ja sam zbog prednjeg utovarivača ubacio 14 pumpu bez problema i orbitrol od 160 litara i volan je puno lakši .da ubacim još i veći klip bilo bi još bolje ali onda treba više okretaja volana
 
Nazad
Vrh