MTZ Belarus

Moje ne veliko iskustvo sa 52 govori da kad je oranje lako i orem bez prednje vuče potrošnja oko 15 l/kj, a kad je teža zemlja sa prednjom vucom potrošnja nije ispod 18 litara, više puta sam merio.

A' ako bi ukljucio u laku zemlju potrosnja bi bila oko 13-14 l/kj... A' ako bi iskljucio u tezoj zemlji 1) ili bi bila potrosnja 20+ 2) ili ne bi mogo traktor da ore tom plugom, kojom obicno ore...
 
Danas ovo ugradio.Nesto sam imao,nesto kupio.Nije velika investicija,a vredece

Slicno sam uradio i na IMT,provukao crevo i postavio brzu spojnicu,pa po potrebi samo prebacim crevo sa "pistoljem"
 
Kad smo kod prednje vuče. Otišao mi prednji kardan na 952. Stari rusi su imali mazalicu a ovi novi nemaju, dok traje traje. E sad, da kupim kompletan kardan ili samo križ i promjenim. Kakva su iskustva i koji mi križ ili kardan predlažete?
 
Mislim da će te jeftinije izaći popravka kardana nego kupovina novog. Postoje firme koje popravljaju kardane pa će znati koji krst ide, npr Srboauto. Kod mene u BGD komšija parkira kamion sa nacrtanim kardanom pa tako znam. :osmeh:

Brankoviću, još jedna inovacija. :bravo:
I čemu će ovo sve da služi? Duvanje prašine i odmagljivanje stakla su namene koje mi padaju na pamet.
 
Brankoviću, još jedna inovacija. :bravo:
I čemu će ovo sve da služi? Duvanje prašine i odmagljivanje stakla su namene koje mi padaju na pamet.
Da,bas za tu namenu je "inovacija",ali najvise zbog prasine,jer MTZ-a ne mogu da operem unutra kao IMT.A u 549 cu taj izvod za vazduh koristiti i za prebacivanje markira na sejalici,ako nabavim pneumatski ventil
 
Belarus 820 Eurolux sa 1/4 goriva u rezervoaru i sa svim tegovima (45kg) sa poteznicama bez vozaca oko 4570-4580kg,vaga se stalno prebacivala sa tih brojki jer skace za 10kg verovatno... Kad bi oduzeo gorivo neka bude da je imao oko 4550kg... Ko neveruje vaga je blizu moje kuce ali neka ponese nesto za pice.. :ppozdrav:
 
pritisak se steluje na orbitrolu,ako je ispravan i nisi dirao ondak samo zamenis pumpu,ako nisi skoro menjao promeni i filter hidraulika......
 
Nazad
Vrh