MTZ Belarus

Mozda je sto sve malo do bosiste... :sta: Ja sad imam jedan primer koji se meni desio!!!! Imam Audi 80 1.6d i procurela mi pumpa... Pre toga auto nije dimio NIKAKO!!!!!!!!!
Posle intervencije ovog bosiste sad dimi vise nego pre remonta!!!!! Bolje da nije dirao nista ali curela je!!!:off_topic:
 
NE bi zaboravio ni vovod vazduha,to jest filter vazduha...

Ciro pre pet dana nisam ni hteo da ga perem pa sam stavio nov,mada je i stari bio u dobrom stanju i ciscen redovno. uspeli smo ga veceras upaliti,morao sam da proslicujem rupe na kojima se steluje pvp,drugacije nismo mogli staviti srafove jer bi ili imao kasno ili rano palenje.e sad pali kao azdaja,ostar je na gasu ali i dalje ima dima u leru,a kad ga osinem po gasu zadimi dosta plavo beli dim,kaze mi komsija sa kojim sam cackao(mehanicar sa puno godina iskustva,al radi samo za sebe ne drugima) da ce dimiti tako dok ga ne upregnem momacki pa da sagori sve sto se nakupilo usled dugog loseg i kasnog paljenja(ima puno cadji) e vidicemo kad zakacim 3.7 konskilder ovih dana

- - - - - - - - - -

Mozda je sto sve malo do bosiste... :sta: Ja sad imam jedan primer koji se meni desio!!!! Imam Audi 80 1.6d i procurela mi pumpa... Pre toga auto nije dimio NIKAKO!!!!!!!!!
Posle intervencije ovog bosiste sad dimi vise nego pre remonta!!!!! Bolje da nije dirao nista ali curela je!!!:off_topic:
Sve vreme sam i sumnjao na bosistu,zato sam je i skidao vise puta i uvek nosio kod drugog,i svi kazu isto,daje ko doksa
 
Sve mi govori ova rasprava da je vama paljenje pomereno za citav jedan zub na razvodu.da li je tu nesto nekada dirano?
 
Znaci moze biti ito da nije slozen kako treba? pumpu sam uradio u avgustu pre dve godine(prvi put) a motor po zavrsetku sezone,u decembru.cim je pvp vracena sa servisa poceli su problemi,ali se majstori vadili na to da je motor zreo pa to mora tako dok se ne uradi generalka.kad sam uradio motor onda je izgovor bio da moram da ga razradim da to sve legne,posle nisu imali izgovora samo slegali ramenima,a ja bez traktora kakav treba da bude(ruska sila a ssvi me sedmaci sisaju). e sad srdjane,mozes li mi reci,da li taj zub moze sam da preskoci,posto su simptomi isti pre i posle generalne,a do tad motor nije ni taknut(mi smo prvi vlasnici),ili...
 
Posto sam novajlija da vas upoznam sa gore pomenutim mtz 82 1979.god. uz foto zapis istorije njegovog izgleda(tokom fejs liftinga uradjen i mehanicki remont).
30032010526.jpg
11022011907.jpg
21042010545.jpg
090620111033.jpg
030720111084.jpg
060920111117.jpg
 
Ciro to je alarm zadnje generacije..Grunt jeste od dajca,taj stoji u rezervi,posluzi kad ovi cuveni ruski odpadnu pa dok ih ne zavarim..
 
Savopunck verovao ti meni ili ne te gume imaju 34 godine,mi ih zovemo letnje gume(sa ripnama koristimo samo u jesen),kupljen je set tockova odmah uz traktor, semperit 8.25/20,mislim da su original sa tama 5-7t nosivosti..
 
Jel to sa 16 platni odn. gume za prikolice.
I svaka cast za kabinu pametna odluka,i meni je to ideja samo ::novac:: i bice,nego posto te izasla kabina.

Kabina je druze vise zdravlja radi,nego iz estetike,visok sam preko 190 cm i od rusa sam dobio grbu na ledjima,onu staru nemos bez slema terati a kad imas slem onda se nemos ispraviti. Kupio sam je u Turiji za 550e,a posto nije bilo desnih i zadnjih vrata dobio sam haubu gratis,vrata smo sami napravili i ovi na vasaru nam ustaklili,to me kostalo jos 100e..

- - - - - - - - - -

gume pasu na stare kamionke male nosivosti,neznam koliko su platana,ove sa poljo prikolica su malko vislje al i one idu,ne zezaju prednju vucu..
 
Imam jedno pitanje. Imam jedan povoljan kredit za novog rusa. Razmisljam ovog mog da promenim, pa me zanima 892 eurolux ili 1025 eurolux? Eurolux model hocu da uzmem, jer meni traktor treba za sve. I za prskanje i za oranje i za spremanje. Sta mi predlazete od ta dva modela ili mozda cak neki treci model?
 
Pa ne znam zato i sam i pitao vas? Ravan most ne moze da udje u brazdu. A koji model predlazete? 892,1025 ili 820? Koji se po vama najbolje pokazao sa radom i potrosnjom?
 
Pa ne znam zato i sam i pitao vas? Ravan most ne moze da udje u brazdu. A koji model predlazete? 892,1025 ili 820? Koji se po vama najbolje pokazao sa radom i potrosnjom?
Mirko objasni ovu izjavu malo bolje po ovim rečima kako sam ja razumeo traktor sa ravnim mostom nemože da udje u brazdu znači nemože da ore ili ovo što si ti napisao znači nešto drugo mislim da se nisi dobro izrazio u brazdu može ali u vrstu ?
 
Mislim ne moze da udje na primer da prska kukuruz, da sparta kukuruz itd. Na te sam brazde mislio, a oranje ko oranje, tu nema greske sto se tice ravnog mosta.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh