MTZ Belarus

Ja sam sipao u rakovicu belu kantu modrice kupljenu u radnji i vec pri sipanju sam primeto da je retko i naravno posle 2 dana sam menjao ponovo,bela kanta je bila radnju necu da spominjem.
Lepo je napiso clan steker u temi ulja da je najsigurnije kupovati u metrou.ima jalo puno falsifikata.
 
Poslednja izmena od urednika:
Crkao menjac,tj. obrijani zubi od prve i rikverca.
f12f233403fa4803736335be.jpg
e10900ded6b7b585f085877c.jpg
bbce615d62e744e1f31c927c.jpg
917f9ecfe2c51c811bfcf453.jpg
91fd8474014b81040f315a51.jpg
9b2767c4f189f7d54c47e72a.jpg
6f382962936d4931dfcfabfc.jpg
2b453cb7665d266a932f607a.jpg
 
Cenu delova cu saznati za dan-dva,a ruke nece nista kostati.Trebalo je dva dana da se skine menjac jer ima kasiku napred i nazad,pa od silnih travezna i ojacanja se tesko prilazi samom menjacu.Za 7-8 dana najkasnije ce biti gotov,jer dok se skroz raskopusa,naruce delovi,napakuje,opet sve vrati....treba vremena.
 
zdravo
hocu da kupim jedan belarus 952
drug kaze da ovaj traktor nije belarus nego to je neki pronar
kakav je onda ovaj traktor?
http://kepfeltoltes.hu/140203/816291...toltes.hu_.jpg

pronar je poljska proizvodnja. nosi rusov motor, menjac, a mislim da i hidrauliku, pa su stavili bolju (tisu, komfortniju(?), klimatizovanu(?)) kabinu poljaci na taj traktor, malo drugaciju masku, ali su motori od mtz-a. mislim da ima vise tipa - sa vise tipa mtz-ovih motora - pa pogledaj koja je oznaka motora, pa ces saznati koja bi to bio motor medju rusima. skoro da su isti kao rusi (kao i napr. A-mobil u HU, ovi sa pronarom u PL)...
 
pronar je poljska proizvodnja. nosi rusov motor, menjac, a mislim da i hidrauliku, pa su stavili bolju (tisu, komfortniju(?), klimatizovanu(?)) kabinu poljaci na taj traktor, malo drugaciju masku, ali su motori od mtz-a. mislim da ima vise tipa - sa vise tipa mtz-ovih motora - pa pogledaj koja je oznaka motora, pa ces saznati koja bi to bio motor medju rusima. skoro da su isti kao rusi (kao i napr. A-mobil u HU, ovi sa pronarom u PL)...

hvala lepo sad znam i ovo
 
Cenu delova cu saznati za dan-dva,a ruke nece nista kostati.Trebalo je dva dana da se skine menjac jer ima kasiku napred i nazad,pa od silnih travezna i ojacanja se tesko prilazi samom menjacu.Za 7-8 dana najkasnije ce biti gotov,jer dok se skroz raskopusa,naruce delovi,napakuje,opet sve vrati....treba vremena.
Aco sreca sto nece biti snega ovih nebi imo ko da cisti.
 
Ja sam rasturio ceo prednji kraj,tj i kolevku sam skidao,jer drugacije nisam mogao da izbijem biksne,nosio sam na presu i tada su jedva izasle.
 
I meni treba jedna pomoć, znam da ima rasprava na tu temu, ali meni treba konkretno jer se ne razumem u to.
U pitanju je MTZ 820. Naime, anlaser mi se pokvario još u oranju, prvo nije hteo da vergla, pa sam malo čukao i proradio je, ali vremenom je to bilo sve učestalije. Oranje sam završio jer nisam imao još mnogo, sa tim kvarom da neće da pali odmah, već nakon 3minuta kliktanja. Ali kad sam pre nedelju- dve hteo sam da ga upalim reda radi, nije više hteo zubčanik da uđe na zamajac. Ostavio sam ga takvog, i sad sam ga skinuo sa ćaletom i video- malo su oštećeni zubci na zamajcu, to ćemo turpijom pomalo jer nije strašno, da skinemo oštećenje.
Zanima me šta je bolje, da sam kupio onaj što vrti brže ili što sam ga odneo majstoru? Kažem ''što sam ga odneo majstoru'' zato što sam ga odneo, a posle mi ćaletov neki drug kaže da je on kupio anlaser koji vrti brzo. Tu se setim da sam čitao ovde na forumu, ali nisam obraćao pažnju, jer iskreno, slabo se razumem u mehaniku. Ali kad mi majstor javi šta je u pitanju i koliko košta popravka, mogu da se odlučim da li ću popravljati ili da kupim ovaj brzi. Šta mi preporučujete, šta je bolje i na kraju isplativije?
 
Nazad
Vrh