MTZ Belarus

Neda se "Brežnjev" svom bratu preko bare.............komšije Mađari doprinose napretku.....:osmeh:

[video=youtube_share;ubj3dZpZllY]http://youtu.be/ubj3dZpZllY[/video]

Nedavno sam prisustvovao jednoj raspravi gde su dvojica vlasnika MTZ 1025 raspravljali kako se mora isključiti dugme prednje vuče kada se traktorom kreće u naazad (rikverc) a drugi tvrdi obrnuto. S obzirom da ja posedujem 952 i prednju koristim non-stop nevezano od pravca kretanja ipak nisam hteo da učestvujem. Moje mišljenje je da nema veze pravac kretanja sa uključenom prednjom vučom ali nisam hteo da se ubeđujem i raspravljam ali na kraju to je samo moje mišljenje.
Zanima me vaše mišljenje :sta: a drugari koji su raspravljali prate ovaj forum iako nisu reg. članovi pa nek čitaju odgovore:cvetic::cao:


Bla je ranjie prica kod grbvog mosta da ne sme da se vozi u rikverc kad se gura neki tezi teret sa namotanim tockovima, a ovaj sistem kacenja postoji na rusima jos u osamdesetim godinama.
 
screenshot1.png
Nista bez G.Panonstiba.Hvala :ppozdrav:
 
Znači ipak nije nastao od ovog modela jer ovaj model je ZETOR i John Deere je otkupio seriju tih traktora i nazvao ih JD 2700, 2800 i 2900. Dalji komentari su nepotrebni. Izvninjavam se što ranije nisam mogao da postavim sliku jer sam imao privatnih obaveza.
 
Znači ipak nije nastao od ovog modela jer ovaj model je ZETOR i John Deere je otkupio seriju tih traktora i nazvao ih JD 2700, 2800 i 2900. Dalji komentari su nepotrebni. Izvninjavam se što ranije nisam mogao da postavim sliku jer sam imao privatnih obaveza.


Ma ko zna zna i tu nema sta... Svaka cast... ::svaka cast:: I sta to treba da znaci da je MTZ sklepan uz pomoc cekica ili licenciran.... :osmeh:
 
Imam preporuko od druga da u traktor sipam ARAL Nemacko ulje 15/40 turbo. Dali je neko sipao to ulje i ako jeste kako je zadovoljan sa njim?
 
Za mene samo Galax,Modrica i Luk Oil... Zakon.... :osmeh: U prednjem mostu i svuda ostalo sam sipao sad skoro Modrica ( Prvo sam kupio Ina ali kad sam video da nece da mi stigne dio jos da dokupim ali nije vise dilo, pa uzeo zamenio to ulje Ina za Modricu)...
Mom kumu doneo neko iz Austrije neko bure ulja,on to sipao u kombajn i posle samo nekoliko sati vozdje kombajnu zveknuo motor.... A to Ulje sam prvi put video (tu marku)....
 
Koja marka Ciro, za samo par sati nije bas mogao crci. To ce prije biti neka podvala, tj tu je najmanje bilo ulja.
Homoljac, ja sam imao preporuku od mehanicara,i koristio sam, istina za auto.
 
Stvarno nemogu da se setim koje marke bese... Znam samo da mu je bilo frka oko zetve pa sam trebao i ja da mu pomognem (da vrsim njegovo) ali su se dogovorili sa masinskom radionicom da to ide preko reda bez cekanja jer ipak sezona.... Doneo mu neki poznanik za jeftine neke pare,bure je lepo bilo zatvoreno gore fabricki ali to se sve moze odraditi..... Motor je prolupao istog dana kad je sipano ulje i krenuo da radi...
A isti primer predprosle godine je imao moj komsija sa onim uljima u flase sa pijace!!!! Ja mu kazem mani to da uzimas on me pravi ludim sto i ja ne kupujem jer je jeftino dzaba bacam pare!!!! I na kraju izletele klipnjace i razbile blok na ZMaj Daniju!!!!!!!!|

Ja samo Galax sipam u sve moje masine (u motore prvenstveno) i zadovoljan sam na cenu kvalitet... Menjam na 100 radnih sati i nema problema...

A konkretno u Belalarusa sipam SAE 15-40 Super long... :ppozdrav:
 
Хомољац има ли код тебе да се набави Модричино уље...Ја ти то препоручујем,видећеш да ћеш бити и више него задовољан уместо да испробаваш нека непозната уља..
Ja sam sipao u rakovicu belu kantu modrice kupljenu u radnji i vec pri sipanju sam primeto da je retko i naravno posle 2 dana sam menjao ponovo,bela kanta je bila radnju necu da spominjem.
 
Nazad
Vrh