MTZ Belarus

steva 1984 je napisao(la):
Yogi je napisao(la):
Stigo je rus 1221 uplacen 31. januara, ali se nije moglo bez problema. Na izlasku iz Agropanonke nisam mogao da savladam krivinu od 90 stepeni. Uspeo sam u drugom pokusaju, ali nisam uspeo da ga ispravim dovoljno brzo. Kvar sam prijavio majstorima, koji su nakon probe traktora rekli da je sa upravljanjem sve u redu. Na moje insistiranje da se uporedi sa drugim rusom, ustanovljeno je da je mom bilo potrebno 6,5 kruga volana za pun okret tockova dok je na druga dva rusa bilo potrebno 4 kruga. Nakon dva sata popravke otac je krenuo na put od 350 km( ja sam bio kolima, pa bi se menjali nakon izvesnog vremena). Oko 45 km nakon Novog Sada, oko 17h, u blizini Titela izbusila se zadnja desna guma. Zahvaljujuci velikoj pomoci momaka iz Titela, guma je zalepljena ali smo cekajuci gumu primetili baricu ulja ispod traktora. U pitanje je servo ulje koje je pomalo kapljalo pri okretanju volanu. Posto je pod garancijom, a na preporuku majstora, nismo nista dirali vec smo nastavili dalje. Kuci smo stigli sutradan u 13h bez daljih problema.
Kad si terao rusa jel ti se kod Mlina Buducnost u Titelu probusila guma :haha:.Pokazao mi vulkanizer tvoj ventil malopre :haha:.Ja bio da zakrpim gumu i kaze evo ventil od novog rusa covek ga terao iz Novog Sada zaboravih u koje mesto.Jel prespavao rus u Titelu ili ste brzo nasli novu unutrasnju.
Rus nije prespavao u Titelu, zalepljena je guma na licu mesta, tj. stavljen je drugi ventil
 
@ Trnavac

vozio sam ga da bi mu napravio sate a i dosta jeftinije ispadne kad se vozi. Potrosio sam oko 120 litara nafte i napravio 17 sati
 
Pitanje za poznavaoce MTZ 52-ke kad ga upalim jedno 5 do 10 minuta zavisi od temperature kad je toplo onda kraće a kad je hladnije onda duže ,nemogu da pomeram volan tj ide jako teško moram par puta da ga cimam u jednu stranu da bi se točkovi pokrenuli i kad prođe tih desetak minuta onda radi ko sat,isto tako ako neću da sačekam tih desetak minuta i idem u transport preko pola gasa u 9 toj počonju se tresti točkovi.Šta bi to moglo da bude da li je neko imao ovakvo iskustvo ,objasnio sam najbolje što sam mogao,ako ste razumeli pomagajte.
 
@ markokurjega

Marko, kao prvo proveri nivo ulje u stubu volana. Za pokretanje volana se u rezervoar sipa SAE-30. U MTZ- 52 ide oko 5 litara ulja. Ako nije do ulja, moguće da je začepljen filter ili se pomerio regulator zaokreta, ali mislim da je stvar u količini i kvalitetu ulja.
 
evo kako sam ja ... produzio rucicu menjaca i rucicu hidraulike... :ppozdrav:
2a6mez7.jpg

2nbf6za.jpg
 
Yogi je napisao(la):
@ Trnavac

vozio sam ga da bi mu napravio sate a i dosta jeftinije ispadne kad se vozi. Potrosio sam oko 120 litara nafte i napravio 17 sati
kolko ce taj da trosi u oranju kad tolko potrosio u putu ja sam sa 82 na 300km potrosio oko 60 l
 
Okrim je napisao(la):
@ markokurjega

Marko, kao prvo proveri nivo ulje u stubu volana. Za pokretanje volana se u rezervoar sipa SAE-30. U MTZ- 52 ide oko 5 litara ulja. Ako nije do ulja, moguće da je začepljen filter ili se pomerio regulator zaokreta, ali mislim da je stvar u količini i kvalitetu ulja.

Hvala proveriću
 
Hehe...Radi sve,samo sto mi fini hidraulik ne reaguje i ispada palica iz zeca...Ovo ostalo savrseno radi...Vidim da niko nezna zasto ne reaguje fini hidraulik?!
 
Ev mene nakon odležane kazne.

Odustao sam od onog rusa, hidraulika mu ko ona stvar, dize dobro, al kad spusta, spusta u slobodnom padu, lomi sve zivo. Takodje, otkrio sam da mu volan ima bar 40 stepeni lufta, a i lamelu treba mijenjat. Ajd za volan i lamelu, al hidraulika mu nikako nije u redu, pa sam odustao skroz.

Sad trazim Zetora duplaka, valjda nesta nadjem, rusa vise nema u mojoj okolini.
 
zombie_666 je napisao(la):
Ev mene nakon odležane kazne.

Odustao sam od onog rusa, hidraulika mu ko ona stvar, dize dobro, al kad spusta, spusta u slobodnom padu, lomi sve zivo. Takodje, otkrio sam da mu volan ima bar 40 stepeni lufta, a i lamelu treba mijenjat. Ajd za volan i lamelu, al hidraulika mu nikako nije u redu, pa sam odustao skroz.
Sad trazim Zetora duplaka, valjda nesta nadjem, rusa vise nema u mojoj okolini.
Eeee...al se ti lako prodajes...kad bi znao da to spustanje mozes da namestis za 10 E... ::lose::
 
Znam i to, raspitao sam se, ali mi je mnogo krivo sto prodavac tvrdi da je to normalno, tj. podvaljuje mi kvar a kune se da je sve ispravno. Ubaci se neki ventil ili tako nesto, kosta 30KM ovdje u BiH i onda radi hidraulika normalno, tako mi je neki majstor nesto pricao al ije bitno. Problem je sto prodavac tvrdi da je to normalno, tj. hoće da mi podvali. Zbog toga nisam htio da ga kupim, a sem toga, vec sam rekao, lamela mu je gotov riknula i volan je rasturen, imam strasno mnogo lufta a to sa traktorom od 4 tone na mom terenu (brdovito) nije bas preporučljivo. Opet kazem, znam da se to sve moze dosta jednostavno rijesiti i da ne kosta previse, ali mi je krivo sto prodavac tvrdi da je sve to "normalno".

To je problem, a ne toliko sam traktor. Ne volim kada mi neko laže i podvaljuje.
Post je spojen: [time]1300303835[/time]
_________________________________________________
Pazi molim te, zakacio je trobrazd plug i nekih 20 puta ga bacio na beton (ne znam kako se plug nije polomio, mene je bilo strah gledati to) samo da dokaze kako je to u redu. Kad sam mu ja objasnio da mi traktor treba i da vuce sejalicu za kukuruz i pitao ga kako da tako bacim sejalicu a da se ona ne polomi, on uzeo da tvrdi kako njoj nece nisza biti kad padne tako sa 1.5 metara visine :sta: :sta: :sta:
 
Ljudi resio sam se ove ruske bede sto sam imao,znaci opisao sam kako sma prosao sa skoro novim rusom 105com,na srecu zamenio sma ga za polovnog starog VOLVO 814 ali sa mercedesovim motorom iz kamiona od 170ks turbo,ovaj vuce ko lud evo tako je jak da sam otkinuo rudu na prikolici na onoj sto mi je bila u blatu preko mesec dana,ali sma popravio to i pa sad sam je izvuko i istovario.
izvinjavam se svim vlasnicima rusa sto mrzim ruse ali ja samo iznosim moja iskustva
 
Nazad
Vrh