MTZ Belarus

prodajem malog kupujem veceg od oko 120-130ks. pa nebih sa njim da spartam.....
 
82.1 ima tegove na zadnjim točkovima nema poklopce motora i utege lanci na polugama su iz nutra a ne spolja to sam video kod komšije koji je doterao nešto pre nove godine
 
mtz-820standard-17.690evra.
mtz-820 eurolux-18.790evra.
mtz-820 ravan most-20.490evra.
Po meni je najbolje mtz 820standard ima gume prednje i zadnje usko moze i da sparta i da prska sve za to je najboljii!!! :D
Prednje gume:11.2-20
zadnje gume: 15.5-R38

[/quote] plus PDV??
 
bog dečki novi sam na forumu imam jedno pitanje za vas belarus 82 .1 iskače mi reduktor od brzina iz obadva položaja je li imao neko sličan problem i što je bilo unaprjed zahvaljujem
 
za pocetak moras rastaviti patos kabine,odvrnes i skines komplet dekli na kojem je rucka za zec-kornjacu,probaj dal rucka ide lagano,verovatno ti je slaba opruga kuglice koja ulazi u kanal viljuske i sprecava da iskoci,mozda su i kanali plitki pa izleti lagano,opruga sa kuglicom se nalazi iznutra i zato moras skinuti dekli,a usput mozes da vidis i stanje ogrlice,viljuske i sve ostalo u cemu je problem ako nije do oprugice
Post je spojen: [time]1296078083[/time]
_________________________________________________
@kiraj
eto moze covek da umre a da nesazna da i tako nesto postoji,samo mi nije jasno sta se krije iza te rucke posto kazes da stub nemas a ja neznam za trecu varijantu ventila za blokadu,verovatno isti ventil koji je i na patosu samo ga digli gore,dal si nekad rastavljao tapacirung,jel ovako izgleda

n2oikj.jpg
 
Nesećam se da sam rastavljao tapacirung ,.Mislim da je takav ventil.Prošle godine sam menjao filter hidraulike i malo "zavirivao".Tada sam video da je ili isti ili sličan.Neznam zašto su ga tu postavili ali znam da je librica od traktora na Engleskom (bio je spreman za neko drugo tržište).
 
ma stavio sam novu oprugu i kuglicu malo se poboljšalo ali opet iskače inače kad ručku prihvatim rukom ne iskače, traktor ima 800 sati ali ručka sad kad je vračam u spore ima dva zuba tj prvi predzub pa onda glavni ,a to dosad nije bilo.
 
mozda su ti rupe plitke gde kuglica ulazi pa nedrzi,mora da bude otpor kad hoces da prebacis u kornjacu i kontra,ako ide lagano zato iskace
 
gm je napisao(la):
evo ovako ! tacno ispo poluge za 'zeca-kornjacu' imam malu pedalicu koju sam ove godine prvi put koristio u oranju. Kada je stisnem traktor 'cupa' i kontao sam da je to u stvari blokada... okacicu sliku ako neko ne okaci pre mene... :D

2ly4gfd.jpg


то је папуцица а испод кабине је повезана са овим разводником

2epmul0.jpg


нећу више да давим... :ppozdrav:
 
probao sam rupe ubušiti malo ali svejedno ne pomaže ,kad izvadim komplet ručku i probam vani prebacivati iskoči mi iz rupe kuglica i opruga možda da probam s novom komplet ručkom jer mislim da u getribi ne bi trebalo bit ništa jer ne iskače kad prihvatim rukom, hvala danger za dosadašnje savjete.
 
probaj neki jaci feder staviti ili postojeci malo rasteeeeeegni :cao:,obicno se to desava na mnogo rusa u garantnom roku
 
Pogledaj da li je spuštena (oborena, ishabana) ivica rupe. Ja se ne razumem u to, ali sam gledao kod komšije kako mu je majstor navarivao ivice rupe koje su bile ishabane pa je tu kuglica lako ispadala. Naravno, posle navarivanja treba obraditi var da se dobije oštra ivica. Majstor mi je tad rekao da kod ishabanih ivica rupe i sa jačom oprugom hoće da iskače iz brzine, a da ovako popravljanje ivice rešava problem. Tad sam napravio par sličica pa evo kako su oni rešili problem:


dsc01535nv.jpg


dsc01532ea.jpg


dsc01533c.jpg


dsc01534zy.jpg
 
dukej kako se izvadi van ova vilica što je na slici jel treba skidat poklopac mjenjača ali mislim da ovo nije vilica od reduktora brzina nego od glavnog mjenjača.
 
@ ivica 4

Ne razumem se ja u to uopšte, vidiš da nisam ni znao da ovo nije ono što tebe muči. :D Ja sam se samo zadesio kod komšije kad su to radili i napravio par sličica telefonom, više onako iz znatiželje šta oni to rade nego što sam mislio da će mi to nekad trebati. Sad kad sam čitao ovu temu setio sam se tih slika i okačio ih na forum jer sam mislio da bi nekom mogle biti od pomoći.

Žao mi je, ne mogu ti pomoći jer ja ne znam to! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh