MTZ Belarus

nsnidza je napisao(la):
Pa ne znam da li jos neko proizvodi poluosovine, u ap je 18 u somboru su u dve radnje 15 i 12 hiljada

U AP budze cene!!
 
nsnidza je napisao(la):
Imam jedno pitanje, otisla mi je osvina na 105-ici i nasao sam tri cene, razlika je u 6 hiljada, u cemu je tu fora.
druze kako mislis otisla sta se desilo sa osovinom,budi precizniji,iskrivila,pukla...
 
znaci odpustila ti se glavcina.najbolje idi u panos/otpad u lugovu i kupi od stare 82 i nema problema.mi smo stavljali novu ali su toliko nekvalitetne da je covek nosio veliki setvospremac pa se iskrivila.onda stavimo polovnu od stare82 i nema problema. :cao:
 
@Becarino druze
napisao si kako ste digli celu jednu stranu u vazduh,skinuli kardan prednji i tako terali i opet se greje,pitanje......posto kazes da se kardan nevrti ili prednja vuca nije ukljucena od cega se onda moglo ugrejati ako je kardan stajao,nerazumem,jel to neki bluetooth prenos grejanja sa motora na medjuoslonac pa te to gnjavi :sta:
 
nece ja sam to radio vise puta ali ako nije jako veliki ris moze se malo stegnuti opruga na semeringu,pa ces izbeci navarivanje.
 
danger je napisao(la):
@Becarino druze
napisao si kako ste digli celu jednu stranu u vazduh,skinuli kardan prednji i tako terali i opet se greje,pitanje......posto kazes da se kardan nevrti ili prednja vuca nije ukljucena od cega se onda moglo ugrejati ako je kardan stajao,nerazumem,jel to neki bluetooth prenos grejanja sa motora na medjuoslonac pa te to gnjavi :sta:
Pa neće se ugrijat ako se nevrti, jel?
Čovjek je mislio na to, ako ju uključi i vrti bez opterećenja pa da vidi jel se tad grije, i očito grije se.

:ppozdrav:
 
Ja mislim da je to normalno ako se koristi prednja vuča da se greje onaj reduktor ili šta je jer i kod 820 se greje nije vruć al je dosta mlak
Post je spojen: [time]1294171615[/time]
_________________________________________________
neće ništa faliti osovini ako se ne pregreje baš fest
ako se samo napuni urez uz par zaustavljanja biće ko nov
 
Postoje specijalne elektrode ili zice za CO2 koje sluze za navarivanje posle kojih i ne mora da se radi termicka ili termohemijska obrada. Jedna od najkvalitetnijih je Catolinova elektroda 2222 ali se teze nalazi a ovakve stvari odlicno odradjuje EDUR-Mn koja se lako nalazi po prodavnicama. Na reparaturu ili ti po naski krpljenje se ovde gleda kao na nuznu meru dok je na zapadu to cela nauka. Doduse i oni nas uce da kad god se nesto pokvari kupimo nov deo da bi oni zaradili a kad njima nesto ode onda je reparatura spas. Pre desetak dana sam bio na seminarru u Messer Tehnogasu koji radi i Castolin program i videli smo primere reparature gde su ustede ogromne. Pa ljudi su navarivali vratilo hidroelektrane na Djerdapu precnika 1500mm i duzine 7m ili navarivanja dna kotlova na hidroelektranama gde se nabacuje po nekoliko milimetra materijala i rade bolje nego nova a ustedi se MNOGO para.
 
Nazad
Vrh