MTZ Belarus

savoris je napisao(la):
zombi nisi me razumio , pusti ti to što ti voliš da je sve uzorano u 1cm , ja ti kažem da na tim prevojima plug se zabije maksimalno i tako je bolje , u kombinaciji takvog oranja i rotodrljače njiva se mnogo brzo poravnja
ali čini mi se da mi lagano idemo u :off_topic:

Pa jes, istina je to, ali ja nemam rotodrljaču (mada nije isključeno da je neću nabaviti nekad, jer će mi uštediti mnogo prolaza i vremena). Jbga, samo ako budem imao sreće da se ovaj Rus koji mi se svidja ne proda dok mi bikovi još malo porastu...Jutros sam na putu za Rumu vidio na 5-6 njiva ruse kako oru sa trobrazdima, idu po njivama kao da se trkaju jbte.
 
Da se pohvalim malo , juce skinuo sve akumulatore sa masina i stavio na ispravljace , MTZ-ov akumulator je bio prazan, bez kiseline (piso u temi punjaci akumulatora) danas sam mu stavio napunjen akumulator od kamiona 145a ( onaj njegov je 180a trebao biti, al sad ocigledno ima manje)
rujan upalio nisam stigo ni dekompresor povuci (rucicu za gasenje) pa sam ga castio sa popravkom prekudaca za masu i povezao zice za zadnje svetlo
 
znam da sam rekao da vise necu pisati nista u ovoj temi ali moram raleta da pitam dali je i dalje patriota i sve ono sto je tvrdio pre par stranica,dali cvrsto stoji iza tog? trenutno se cini da ovaj post nema veze sa temom ali molim urednike da ne brisu post jer ubrzo sledi dokaz da itekako ima veze. RALE JAVI SE!
 
kada dobronamerno pisete o tome kako veliki broj ljudi koji su kupili belorusa imaju problema sa istim i fakticki zelite da upozorite ostale(sto je i g-din ganga uradio mozda na najbolji nacin) i onda vam se javi neko ko vas optuzuje da ste korumpirani da pljujete po belorusima i sebe dize u nebesa tvrdeci kako se nece povinovati EU kako je patriota i sta ti ja znam(pogledajte par stranica unazad),a isti g-din Rale vozi mercedesa i hvali ga na sva usta kako je nepoderiv!? ko ne veruje nek pogleda u temi kada niste u traktoru,vozite... dali je takva osoba kompetentna da govori o bilo cemu ili je jedan od onih cije je sve naj,naj?
 
Ja bih Vas sve ponovno zamolio da ne zagađujete ovu temu sa glupostima.
Tema je jedna od najčitanijih i najposećenijih na forumu, a pošto i sami znate koliko je zeznuto listanje istih, imajte obzira prema onim nesrećnicima koji moraju da klikću 15 minuta da bi stigli do 200. stranice (među koje spadam i ja). Frustrirajuće je preskakati po 3-4 stranice gde se ništa pametno ne može pročitati.

Hvala Vam unapred na uviđavnosti! :ppozdrav:
 
neki dan sam pisao o problemu sa prednjom vucom i razglabao se zglob na kardanu,evo slike.
Post je spojen: [time]1294043669[/time]
_________________________________________________
2hplgdy.jpg

Post je spojen: [time]1294069013[/time]
_________________________________________________
2ymwzes.jpg
 
Ja imam MTZ 80, znaci nemam prednju vucu ,a nemam ni blokadu diferencijala. Cuo sam da se to moze napraviti da funkcionise na vazduh(pneumacki), pa me interesuje da li je to neko radio i kako otprilike, ja imam neke ideje ali bi voleo da cujem jos od nekoga savet ili misljenje o tome. :sta:
 
djole.b je napisao(la):
Ja imam MTZ 80, znaci nemam prednju vucu ,a nemam ni blokadu diferencijala. Cuo sam da se to moze napraviti da funkcionise na vazduh(pneumacki), pa me interesuje da li je to neko radio i kako otprilike, ja imam neke ideje ali bi voleo da cujem jos od nekoga savet ili misljenje o tome. :sta:

Imaš dosta priče o tome par strana nazad.
 
@igordulic: To tebi razglaban zglob? :sta: Pogledaj kako sam ja prošao sa zglobom na kardanu. ::namigivanje:: U zadnji čas sam ga skinio, prije nego što bi razbio karter. Slika je lošija zbog lošeg mobitela.



Uploaded with ImageShack.us

Inače već sam pisao o mom problemu sa kardanom na rusu MTZ-892. Nemogu nikako rješit problem grijanja "buse" (onaj dio između dva kradana). Sve smo probavali, sto ljudi pitali, zvali servisere kojekake (Agropanonku isto), stavljali druge buse, pa i novu i džaba stalno se grije. Sad na njoj imam na čepu mazalicu i uz ulje redovno krkam totmast i teram bez obzira što se grije. To je enigma (nerješena enigma) na mom rusu. Jel imao tko sličan problem?
 
Bas cudno da se greje, mozda mu je normalno da se greje ako puno vozis pod prednjom vucom kao sad u oranju, ja moj nosac nisam ni kontrolisao samo ulje.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
@igordulic: To tebi razglaban zglob? :sta: Pogledaj kako sam ja prošao sa zglobom na kardanu. ::namigivanje:: U zadnji čas sam ga skinio, prije nego što bi razbio karter. Slika je lošija zbog lošeg mobitela.



Uploaded with ImageShack.us

Inače već sam pisao o mom problemu sa kardanom na rusu MTZ-892. Nemogu nikako rješit problem grijanja "buse" (onaj dio između dva kradana). Sve smo probavali, sto ljudi pitali, zvali servisere kojekake (Agropanonku isto), stavljali druge buse, pa i novu i džaba stalno se grije. Sad na njoj imam na čepu mazalicu i uz ulje redovno krkam totmast i teram bez obzira što se grije. To je enigma (nerješena enigma) na mom rusu. Jel imao tko sličan problem?
auuu ti si ga bas otrosio sto se kazalo do kraja :D dobro da si video :)
ma meni ima malo lufta na tim cauricama i kad je upalim zvizdi ko luda tj skripi ko kad vrata otvaras na sobi ili sic na imt traktoru.
To sad moram izbiti i srediti,a sto se tice problema sa tim sto ti imas nzm mi bas dosta koristimo prednju vucu tj skoro stalno sem u transportu i nije nas jos zezalo.
 
zorancile je napisao(la):
Bećarino, da li ti možda proklizavaju lamele u tom kućištu?

Sve smo probali, stezali, popuštali, vadili, stavljali... i na kraju stavili novu busu i svejedno se grije. Skinemo buus sa drugog rusa na kojem se ta ista busa negrije, stavimo ju na mog rusa i ta ista se grije. Dignemo desnu stranu traktora na klocne, skinemo oba desna točka dolje, ostavimo samo prvi kardan, upalimo, ubacimo u brzinu i gas. Znači sve se vrti apsolutno na prazno, čak smo i šarafe na kardanu probali malo raspustiti, no i dalje se grije. Kad smo uzimali mjere položaja buse u odnosu na druge ruseve sve se slaže što znači da stoji na svom mjestu. Šta je posrijedi neznam, no znam da to tako ide jer nemam rješenja. Traktor mi je (bio) dosta u transportu na asfaltu i poprilično u težim ratarskim poslovima. U Agropanonci sam dobio odgovor da su imali sličnih problema na par komada 892 koje nisu uspjeli rješiti. :sta:
 
Nazad
Vrh