MTZ Belarus

igordulic je napisao(la):
ja sam nosio obrtac sa 820 tkom i nisam imao problema :)
igore,
nije malo puno trobrazdni prevrtac za ruju??Ja isto imam ali mi se cini da se muci

Panonstib,

vidim da se prica o turbini za rusa,da li je to dobra investicija...mislim nije puno para da bi covek dobio nekoliko(koliko? konja) smatran da cu od tebe dobiti najmerodavniji odgovor.....ili neko drugi ko je to uradio i kakvbo je iskustvo
Glupo mi je da prodajem skoro nov traktor ima 600 sati a dobro bi mi doslo par konja vise
 
Gospodine @Rabadzija
Moguće je ubaciti turbinu na MTZ traktore i o tome je bilo reči u ovoj temi.E, sada da li je to isplativo to je stvar pojedinaca.Nekome je to skupo nekom nije, znači Vaš izbor.
Ako gledate ovogodišnje oranje i po tome zaključujete da je mu je teško onda odustanite od tog posla oko ugradnje turbine jer ove godine nema traktora kome nije teško.Nadajmo se da se ovakva godina neće često ponavljati pa će i Vaš MTZ bez problema vući plug koji posedujete. :cao:
 
a kad ubaciš turbinu....
-mogao bi malo veći setvospremač
-lako vuče 3x12 pomeriću plug na 3x14 ili kupiti drugi....
i kad dođe opet momenat da se teško radi-slab traktor :sta:
 
Koliko ja pratim ovu temu, zakljucio sam sljedece:

Da na 820 ubacis turbinu (po meni totalno neisplativo, al ajde...) i da mu das dobar trobraznjak recimo 757.30, mislim da bi mu lamela odlazila vrlo cesto. koliko sam citao okolo po internetu, (dakle nisu moja iskustva...) da je prednost 820 nad ostalim rusima to sto ima relativno slab motor, pa ne moze tako lako "pojesti" lamelu kao ovi jaci koji " ne znaju sta je tesko"... tako i 1221 (ispravite me ako grijesim) ima dvije lamele, i da je na njemu problem s kvacilom rijesen, kao sto ga i 820 ima zbog slabijeg motora...

Sad ne znam da li sam napisao hrpu gluposti, ali ja mislim da ovo ima logike i te kakve. Drz se 820 kakav je i dugo ce te sluziti... kako Panonstib rece, ova godina uopce nije mjerodavna i ja ne poznam poljoprivrednika koji ove jeseni nije imao problema s oranjem...

jutro je pametnije od noci, pricekaj iducu jesen, pa ces vidjeti na cemu si, a ako je bas neophodno, tek onda se upustaj u ugradnju turbine.
 
Turbina,slab motor,... kakve se ovde ideje radjaju ljudima :sta:
Hocete vise konja,kupite veci traktor!
Nije fabrika dzabe uklopila taj motor sa tom lamelom,menjacem,gumama,obrtaji,brzina...
Imam traktor od 210ks pa su mu ove godine velike masine koje je do sada vukao :kisa: jbg takva godina,bice bolje dogodine :cool:
 
Trebalo bi da se u ovoj temi napravi podforum sa naslovom turbina na Mtz. Bar jednom mesečno neko pita da li može da se ugradi...
 
SAKULJAN je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
panonac je napisao(la):
Pozdrav svima,evo jedne molbe dali neko zna nesto o MTZ 1523,koje su mu dobre a koje lose osobine..
Vrlo je slican modelu 1221, motor je bukvalno isti, samo jaci turbo, menjac je isti 16/8, hidraulik je bosch ehr...
Ima zadruga u Opovu takav traktor to je taj koji je MENJAO Daic fara od 200 konja dok je daic bolovao,koliko sam cuo od ljudi koji rade u toj zadruzi,da je dobar i dosta ga hvale
Danas je kroz Kać prošao jedan novi takav, još ima i hidrauliku napred :DBaš dobro izgleda ::svaka cast::
 
Spajki je napisao(la):
Turbina,slab motor,... kakve se ovde ideje radjaju ljudima :sta:
Hocete vise konja,kupite veci traktor!
Nije fabrika dzabe uklopila taj motor sa tom lamelom,menjacem,gumama,obrtaji,brzina...
Imam traktor od 210ks pa su mu ove godine velike masine koje je do sada vukao :kisa: jbg takva godina,bice bolje dogodine :cool:
Zar nije 892 i 820 identican traktor samo sto ima 892 90 ks a 820 80ks :sta:
 
Rabadzija je napisao(la):
igordulic je napisao(la):
ja sam nosio obrtac sa 820 tkom i nisam imao problema :)
igore,
nije malo puno trobrazdni prevrtac za ruju??Ja isto imam ali mi se cini da se muci

Panonstib,

vidim da se prica o turbini za rusa,da li je to dobra investicija...mislim nije puno para da bi covek dobio nekoliko(koliko? konja) smatran da cu od tebe dobiti najmerodavniji odgovor.....ili neko drugi ko je to uradio i kakvbo je iskustvo
Glupo mi je da prodajem skoro nov traktor ima 600 sati a dobro bi mi doslo par konja vise
Pa nije teze mi vuce imt plug,ono je bio 12 coli a imt je 14 i jos povijene daske-zato i lepse radi ali opet svakako.
Sad mu nije lako kad su ovakvi uslovi mada ide tu neki 6 km sigurnih ali kad su normalni uslovi 9 km pegla ko od sale.
Mada moje licno misljenje je to sahrana za motor,jer ti njemu dodas na ovo opterecenje jos jedno,i sigurno da mu se smanji vek trajanja,no mozda s druge strane i vredi kad delovi nisu skupi,ne znam stvar licnog izbora.
 
Nazad
Vrh