MTZ Belarus

@ peto 1
proveravao sam novo tecnosti s vremena na s vreme ali ne verovatno kako riknu tacno posle 2 godine .

@ steva 1984

koju jacinu Exide si kupio ? Cuo sam za te male anlasere da verglaju kao ludi .
 
Imam na Steyr-u dva komada pa sam jedan stavio u imt 542 jer je u njemu stajao VESNA OD 90 ampera akumulator i oslabio pa sa EXIDE zimi palim 110ampera je taj a izgleda ko da je slabiji po velicini i u autu mi stoji mali exide vec 4 godinu jos se drzi a auto dizelas i vergla ga lepo a u rusu mi je vesna od 130 ampera i punio sam ga pre nedelju dana jer je oslabio nesto cim zahladi losije vergla a imam na rusu grejac i opet me izneverio.Zabatalicu i tu marku VESNA.Sad redovno unosim akumulatore u kucu nevredi da ostaju napolje onda svi teze verglaju od mraza im opadne napon izgleda.
 
Ja sam stavio jedan od 145a na 82.1 i zadovoljan sam mada imam i brzi anaser a pri palenju koristim dekompresor obavezno tako palim i ostale traktore na sistemu dekompresora a sa jednim akumulatorom imate vecu snagu posto na dva se gubi dosta struje na mostovima.
 
Postavljane su slike MTZ 82 sa motorom S 46 od 105 konja, treba potraziti. Evo jedna od tih slika :cao:

10p2flt.jpg
 
Sale je napisao(la):
U '82 evo tacno dve godine i riknula 2 kom akumulatora Black Horse . Sta preporucujete od akumulatora ?
sve osim blakhorsa ::lose::
ja ga više nikada neću kupiti pa makar ručno palio traktor kao frezu na kanap :nono:
 
Gospodine @kinez
zamolio bih Vas da pregledate ovu temu oko 230 strane.Jedan uvaženi član je to radio na svom MTZ 82 samo je potrebno malo prelitati forum, a ne ovako postavljati pitanja pa da drugi traže ili da ponavljamo odgovore.


Ostale članove foruma bih zamolio da o akomulatorima pišu u odgovarajućoj temi!
 
SAKULJAN je napisao(la):
Ja sam stavio jedan od 145a na 82.1 i zadovoljan sam mada imam i brzi anaser a pri palenju koristim dekompresor obavezno tako palim i ostale traktore na sistemu dekompresora a sa jednim akumulatorom imate vecu snagu posto na dva se gubi dosta struje na mostovima.
Kolega ajde molim te objasni taj potupak paljenja sa dekompreserom,dali i kako koristis grejac sa dekompresorom?
 
Pa na klapnu sam i mislio a grejac nisam nikada koristio samo mu zatvorim dovod vazduha dok nepocne da se raspada od brzog verglanja i kada mu pustim vazduh mora da upali da je neznam sta
 
Tu informaciju ćeš teško dobiti(daj bože da grešim) jer je taj model relativno nov na našem tržištu, i malo je zastupljen... Uglavnom se ljudi opredeljuju za slabije modele
 
Ja sam video na silosu u Prigrevici jos 2007me MTZ 1523, ali nisam zagledao jer mi ne treba tako nesto. Ako ima neko iz Prigrevice mozda zna nesto vise?
 
panonac je napisao(la):
Pozdrav svima,evo jedne molbe dali neko zna nesto o MTZ 1523,koje su mu dobre a koje lose osobine..
Vrlo je slican modelu 1221, motor je bukvalno isti, samo jaci turbo, menjac je isti 16/8, hidraulik je bosch ehr...
 
Lala iz Banata je napisao(la):
panonac je napisao(la):
Pozdrav svima,evo jedne molbe dali neko zna nesto o MTZ 1523,koje su mu dobre a koje lose osobine..
Vrlo je slican modelu 1221, motor je bukvalno isti, samo jaci turbo, menjac je isti 16/8, hidraulik je bosch ehr...
Ima zadruga u Opovu takav traktor to je taj koji je MENJAO Daic fara od 200 konja dok je daic bolovao,koliko sam cuo od ljudi koji rade u toj zadruzi,da je dobar i dosta ga hvale
 
Nazad
Vrh