MTZ Belarus

To što je propiškio na prednjem mostu to je do oduške, neispusti pritisak koji se stvori prilikom vožnje i onda semering propusti.
 
Nije problem. A sta da radim sa oduskom da ne curi dalje

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Odusak treba da je prohodan, ovde je verovatno zapusen pa ga treba otpusiti a semeringe zameniti. Tako je bar na svim reduktorima.
 
Imam već duže vremena problem sa onom polugom za zaključavanje poluga u gornjem položaju.
Jako teško je "zaključavam". Kao da ne može nasesti na onaj greben gde se zabravljuje.
Već je i mehaničar pokušavao tu nešto, i na kraju rekao "Nema pomoći".
Kako to da rešim?
 
I kod mene je bio to problem.Onda se lim koji zabravljuje iskrivio sam od sebe nekako kad sam nesto dizao nije klizeo gde treba i eno sad cim dignem skroz on sam zabravlja svaki put.Automatika.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Imam već duže vremena problem sa onom polugom za zaključavanje poluga u gornjem položaju.
Jako teško je "zaključavam". Kao da ne može nasesti na onaj greben gde se zabravljuje.
Već je i mehaničar pokušavao tu nešto, i na kraju rekao "Nema pomoći".
Kako to da rešim?

Kod mene bude problem kada ima zemlje ispod klipa
 
Možda ti se iskrivila šipka koja spaja ručicu u kabini i dole kod klipa polugicu sa oprugom koja funkcioniše kao zglob,a možda ti je i mala bilcna ispala ta od te polugice,jebi ga valda sam dobro objasnio meni se to dešavalo...
 
Moj rus nije ni imao te polugice za zaključavanje podiznih poluga, prethodni gazda nije ih ni vratio posle skidanja kad je menjao ležajeve na poluosovinama. Kaže da to traktoru ne treba i da samo smeta. :osmeh: Onda je moj majstor negde našao sve to polovno (mislim oko 100e) ali nije bilo šipke koja spaja ručicu sa onim delom koji zabravljuje. Nju je napravio od rebraste armature i evo sve funkcioniše već par godina ok. Ponekad, ali baš jako retko se desi da malo teže odbravljuje (iako je hidraulikom odspojen klip sa bravom), ali sa par cimanja odbravi, i posle opet sve radi bez greške.
 
Koliko oduska ima trapezni prednji most i dali ima neku mazalicu

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Jedan,ispod kolevke,ali preporucujem da izbusis one velike srafove na cizmama(gde se dosipa ulje) tankom burgijom i zavuces po ekser tanji u rupu i savijes....
 
Nazad
Vrh