MTZ Belarus

Ja sa 2 zmajevke u kojima bude 16 tona tereta plus težina prikolica, uglavnom krećem 3 na letnjem putu, a sa asvalta krećem 6... Kornjača naravno.
 
Svašta ovde možeš načitati, kojom brzinom krećete 82-kom sa dve zmajevke i 15 t tereta.
Sa 82-jkom vukao sam u brutu oko 32-33t ,kamionka i zmajevka, 15t to nije neki teret za njega. Viđao sam radnike da kreću sa pune dve zmajevke 6-om zec i opet ne sprže lamelu, izdrži to rus ali okačio bi ih sve na čiviluk kad čujem da tako kreću.
 
Ja imam 952,radi teske poslove i transport,menjana je lamela na 600 sati ,tokiko otprilie traju svima iz prve ugradnje,sad je stavljena kvalitetnija,892 nevolim nikad neznas koju si brzinu ubo,mada je brzi u transportu mada neznaci mi puno savim dovoljno je je 952 brz,brat je imo 1025 koji je dosta kvarljiviji od 892 i 952 da se ogradim mozda je on na takvu seriju naleteo,al bez obzira na to kod 1025 je bilo dosta slucajeva bar kod mene u okolini da se odvali klipnjaca i polupa blok,dal je do vozaca il traktora neznam ,vidim da sve prikjljucne masine sa kojim radi 1025 radi i 892 i 952, jedino zbog toga sam se odlucio za 952,,i par hiljada je jeftiniji,,kad bi mi trebo traktor za oranje i tanjiranje bez transporta bio bi to 1221,na ruske traktore mislim ima puno boljih al su zato i puno skuplji,.nema tu pameti,nisu vise ni strani traktori ono sto su bili,nema vise kvaliteta nigde,ako izuzmemo fend i dzondir, tako da za bilo koji da se odlucis od rusa jedno kajanje ti negine.

Pa nije baš sve kako si naveo mi smo na 1025 ima oko 1600rč kad smo prodali i do tad je jednom menjan davač pritiska ulja i ništa više samo sam ja vozio a na 820 ima oko 3100rč još je fabrička lamela i korpa uvek ima neka sitnica da se popravlja i jednom smo menjali cev kod uljne pumpe kod kartera i cilindar hidrolike uvek zezao pa je sad stavljena jača razvodnik uvek malo curi iako je dosta puta menjane gumice a kod 1025 uvek bio suv ja mislim da ima puno bolji i jači razvodnik.
 
Ja imam 952,radi teske poslove i transport,menjana je lamela na 600 sati ,tokiko otprilie traju svima iz prve ugradnje,sad je stavljena kvalitetnija,892 nevolim nikad neznas koju si brzinu ubo,mada je brzi u transportu mada neznaci mi puno savim dovoljno je je 952 brz,brat je imo 1025 koji je dosta kvarljiviji od 892 i 952 da se ogradim mozda je on na takvu seriju naleteo,al bez obzira na to kod 1025 je bilo dosta slucajeva bar kod mene u okolini da se odvali klipnjaca i polupa blok,dal je do vozaca il traktora neznam ,vidim da sve prikjljucne masine sa kojim radi 1025 radi i 892 i 952, jedino zbog toga sam se odlucio za 952,,i par hiljada je jeftiniji,,kad bi mi trebo traktor za oranje i tanjiranje bez transporta bio bi to 1221,na ruske traktore mislim ima puno boljih al su zato i puno skuplji,.nema tu pameti,nisu vise ni strani traktori ono sto su bili,nema vise kvaliteta nigde,ako izuzmemo fend i dzondir, tako da za bilo koji da se odlucis od rusa jedno kajanje ti negine.
Potpuno se slazem sa kolegom Stevom,ako vozac ne zna u koju je brzinu ubacio-logicno je da ne valja traktor,nema teorije da nesto nije u redu sa vozacem.Naravno,tu se i vidi jedan od osnovnih problema u ovoj drzavi,po meni drugi najveci.Prvi je jebena politicka korektnost gde ti nekom retardu vise ne smes reci da je retard da se on ne bi potresao nego moras polako izokola.Drugi problem je sto mi najvise komentarisemo ono u sta se ne razumemo...
 
Pozdrav svima, prvi put pisem u ovoj temi, zainteresovan sam za belorusa mtz 52, pristupacne su cijene a izgleda mi solidan za taj novac, ja bi ga koristio 90% za sumu. Da li je on za tog posla, i ako bi ga kupovao na sta treba obratiti paznju? Gledao sam i ltz t40 ali svi se zale na mjenjac pa tako da sam odustao od toga, ima li ovaj tih problema i kakav je sa kocnicama, prednjom vucom i motorom?
 
Nemam neke teške mašine plug prevrtač oko 500kg i rasipač 1-tona,od kad sam izbacio onaj razvodnik ispod sedišta preporodio se podiže plug lako kao i rasipač bilo ulje hladno ili vruće...Dok je išlo ulje preko tog razvodnika stalno je upuštao,morao sam da turiram čitav očin a pr ulja i pumpa odlični i na savet kolega sa foruma sad se diže ko čika Aci:haha::ppozdrav:
 
A moj ermo 2glave obrtac tezak 1060kg prosle jeseni bogami nije bas bilo 892ci sve jedno da ga nosi. Da ga vuce opusteno ali da ga nosi bogami na toj poluzi i nije bilo sve jedno. I onda kada se malo razbije ulje mora malo gasa da pumpa podigne sto opet pri okretanju pluga na kraju bas ne volim jer nisam stavljao nikakve prigusnice u crevima hidraulike pa kada se zaleti plug bas tresne rusa.

Nada poslednja umire.
 
Komentarisalo se Monoblok i obican. Monoblok na 1221.2/3 podize 4br Kuhna Multimaster 122 i Potingera servo 25. Lagano i bez problema. 1221.2 po meni nije za 4 brazde, prilicno se teli sa tim plugom, dok .3 mnogo lakse ide. 6ks razlike a moje vidjenje da je to u praksi vise od 6ks. Kao i 1025.2 105 ksi 1025.3 110ks - Majstori i vlasnik .3 modela kazu da je veca razlika od 5ks koliko je na papiru.

Sta smo zakljucili? 892 ima problem sa plugom da ga nosi zbog cilindra od 82-jke, potrebno pomocne cilindre postavljavi sto verovatno optereti pumpu dodatno pa je pitanje koliko je dobro resenje. 952/1021 menjac u kombinaciji sa tom snagom motora po Dangeru nije kombinacija (ljudi rade sa time i to ide, a meni je prevashodno kod 1025 2 lamele, dok ko 1021 je jedna i to je nezniji menjac kao i kvacilo po tome). Kretanje sa 1025 iz 3 ranga je prosto tako, mora da malo zakrci kada se salta iz 3.4 u 4.1 i to funkcionise godinama tako bez potrebe za servisiranjem menjaca? Ravan most vs grbavi - ravan veca vucna sila, skuplje gume (ovo mi i nije nesto vazno traktor ce praviti maksimalno 300 sati godisnje, i gume ce izdrzati mozda i vise nego prosek jer u oranju i radu u polju se slabo trose gume, najvise se trose na asfaltu). Traktor sa ravnim treba da je iskorisceniji motor od grbavog upravo zbog prednjice. Kod mene je zemlja za 1025 takva da peglaju sa 3 brazde lagano i sa jednim i sa drugim. Ako bude ista cena kod moguce kupovine uzeti ravan, ako je grbavi recimo 15% jeftiniji onda je to egal i koliko para toliko muzike.

Ovo je neka slika koju sam ja stekao.

1221.3 da imam 100ha+ zemlje onda je on resenje. Sa takvim traktorom kod nas vuku 4 brazde kao i 2xzdk1800 farmtech prikolice. Sa takvim teretom naravno da ne moze da krene u 4 rangu medjutim on to dovuce do silosa i par sezona to ide tako.
 
Komentarisalo se Monoblok i obican. Monoblok na 1221.2/3 podize 4br Kuhna Multimaster 122 i Potingera servo 25. Lagano i bez problema. 1221.2 po meni nije za 4 brazde, prilicno se teli sa tim plugom, dok .3 mnogo lakse ide. 6ks razlike a moje vidjenje da je to u praksi vise od 6ks. Kao i 1025.2 105 ksi 1025.3 110ks - Majstori i vlasnik .3 modela kazu da je veca razlika od 5ks koliko je na papiru.

Sta smo zakljucili? 892 ima problem sa plugom da ga nosi zbog cilindra od 82-jke, potrebno pomocne cilindre postavljavi sto verovatno optereti pumpu dodatno pa je pitanje koliko je dobro resenje. 952/1021 menjac u kombinaciji sa tom snagom motora po Dangeru nije kombinacija (ljudi rade sa time i to ide, a meni je prevashodno kod 1025 2 lamele, dok ko 1021 je jedna i to je nezniji menjac kao i kvacilo po tome). Kretanje sa 1025 iz 3 ranga je prosto tako, mora da malo zakrci kada se salta iz 3.4 u 4.1 i to funkcionise godinama tako bez potrebe za servisiranjem menjaca? Ravan most vs grbavi - ravan veca vucna sila, skuplje gume (ovo mi i nije nesto vazno traktor ce praviti maksimalno 300 sati godisnje, i gume ce izdrzati mozda i vise nego prosek jer u oranju i radu u polju se slabo trose gume, najvise se trose na asfaltu). Traktor sa ravnim treba da je iskorisceniji motor od grbavog upravo zbog prednjice. Kod mene je zemlja za 1025 takva da peglaju sa 3 brazde lagano i sa jednim i sa drugim. Ako bude ista cena kod moguce kupovine uzeti ravan, ako je grbavi recimo 15% jeftiniji onda je to egal i koliko para toliko muzike.

Ovo je neka slika koju sam ja stekao.

1221.3 da imam 100ha+ zemlje onda je on resenje. Sa takvim traktorom kod nas vuku 4 brazde kao i 2xzdk1800 farmtech prikolice. Sa takvim teretom naravno da ne moze da krene u 4 rangu medjutim on to dovuce do silosa i par sezona to ide tako.


Bojčetiću druže, izvini ali preterenao filozofiraš... Najbolje je da odeš ko ljudi u tvojoj okolini i da vidiš kako ti traktori rade i kakve priključke vuku, a ne da teoretišeš ovde na forumu... I onda odlučiš šta kupuješ, tj šta ti budžet dozvoljava.
 
Nazad
Vrh