MTZ Belarus

Na 892 vise ne stavljaju klip hidraulike od 110-125 mm vec od 100 mm isti kao na 820 stim sto povecavaju pritisak ulja u hidraulicnom sistemu.To je sranje od resenja s kojim treba zaboraviti na obrtac plug bez onih dodatnih klipova sto opet nosi svoje probleme.
 
Ok hvala puno mi znace iskustva kolega koji imaju iskustva sa mtz traktorima. Inace sam letos malo tanjirao sa 952 rm kod druga i ostavio je lep utisak na mene
 
@Mims

Ako je ravan most mozemo divaniti :ppozdrav: Ipak bi pre 1025 nekako 15ks vise i nijansu tezi traktor znaci. Kod nas 892 ore sa 3 brazde ali imam osecaj da ovi sa 1025 idu brze i da taj traktor vise "grize" od 892.
 
@Mims

Ako je ravan most mozemo divaniti :ppozdrav: Ipak bi pre 1025 nekako 15ks vise i nijansu tezi traktor znaci. Kod nas 892 ore sa 3 brazde ali imam osecaj da ovi sa 1025 idu brze i da taj traktor vise "grize" od 892.

ako si bas zapeo za 1025 imas jedan na forumu u oglasima.....
al po meni 1025 je smrt za transport,njegova 1 je brza nego na 1221 a ni 1221 mu nije svejedno da krene 1 s punim prikolicama a kamo li 1025,a to kretanje iz 3 ranga i zaletanje pa nastavak u 4 rangu 1 brzinom dok to sve neizvedes upadne dosta turpija u menjac i dok ubacis u 1 u 4 rangu on je vec opet stao

- - - - - - - - - -

Ja da uzimam traktor uzeo bih 82 mala kabina. :ppozdrav:

imao si priliku,sto ga nisi uzeo
 
Ja licno cela veka teram 82ke,i nikako mi ne pase menjac na 1025 za transport,puno vitlanja sa dve palice...za brazdu ok..
 
Bilo kako bilo jedno kajanje negine nego meni se dopalo sto brzine lepo prima netreba ono duplo kvacilo i te finese. E sad koliko ide bez kvara i broblema to znaju oni koji voze 952 a to sam hteo da cujem u svakom slucaju hvala Danger
 
Moje neko skromno misljenje je da je bolje uzeti 1025 nego 892 imama komsije koji imaju te traktore i ovaj sa 892 ga hvali kako je bolji od 1025 i kao na njegovom je pumpa nastelovana na 100ks do sada je bar 3-4 puta menjao duhtung glave i to kad krenu zimska oranja pa ore sa tri brazde ove godine se jedino izvukao posto je mekano oranje dok je u pripremi isto imao neki kurslus oko produvavanja.dok komsije koji imaju 1025 rade oko 100ha zemlje i usluga jos ni jednom nisu imali problem sa njihovim traktorom isto oru sa tri brazde vuku dve zmajevke i kada sam ih pitao kazu mozda u pocetku je bio problem dok su se navikli na to kretanje iz sporih ali sada to vec ide rutinski i stvar navike.Tako da je ipak 1025 bolja solucija snage taman koliko mu treba i malo ima preko toga za razliku od 892 koji je taman na knapu sa snagom.
 
Ja imam 952,radi teske poslove i transport,menjana je lamela na 600 sati ,tokiko otprilie traju svima iz prve ugradnje,sad je stavljena kvalitetnija,892 nevolim nikad neznas koju si brzinu ubo,mada je brzi u transportu mada neznaci mi puno savim dovoljno je je 952 brz,brat je imo 1025 koji je dosta kvarljiviji od 892 i 952 da se ogradim mozda je on na takvu seriju naleteo,al bez obzira na to kod 1025 je bilo dosta slucajeva bar kod mene u okolini da se odvali klipnjaca i polupa blok,dal je do vozaca il traktora neznam ,vidim da sve prikjljucne masine sa kojim radi 1025 radi i 892 i 952, jedino zbog toga sam se odlucio za 952,,i par hiljada je jeftiniji,,kad bi mi trebo traktor za oranje i tanjiranje bez transporta bio bi to 1221,na ruske traktore mislim ima puno boljih al su zato i puno skuplji,.nema tu pameti,nisu vise ni strani traktori ono sto su bili,nema vise kvaliteta nigde,ako izuzmemo fend i dzondir, tako da za bilo koji da se odlucis od rusa jedno kajanje ti negine.
 
Nazad
Vrh