MTZ Belarus

Belarus je tako naravljen da nikad na njemu ne moze sve biti 100% ispravno,tako da ako nesto curka,masti... nemojte biti suvise uzbudjeni,to je sve u redu.Dobro je dok masti,znaci da ima ulja...Naravno,sto mrdaju tockovi u voznji to se resava sredjivanjem krajeva spona ili stuba kod starijih modela,to je ipak stvar bezbednosti.Doduse stare 52-ke koju god da sam vozio,kada joj zavrnes rucni gas do kraja prednii trap pocne da igra...
 
Ja i ne trazim da mi radi sve 100% ali hocu da napravim kocnice i rucnu sa njima da budu ispravne jer sam u brdu. Drugi problem mi je desna spona ima luft na pocetku sta se menja tu samo kraj il ulozak spone
 
Ako kraj spone na sebi ima onaj veliki sraf da se skine poklopac onda tu samo menjas plasticne piksne i nista vise. Ja sam imao luft tu i promenio piksne i sad je sve ok. Doduse ugradio sam mu prosle godine i hidraulicni volan tako da je to sad drugi traktor koliko je lakse.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Druze ima kao metalni cep na sponi a i ja planiram ugradnju hidraulicnog volana koliko te je kostalo rad i delovi.
 
To zavisi hoces li novo ili polovno ja sam kupio orbitrol nov kod ukrajinaca 100 eura i klip nov 70 i creva mi uradio covek po meri nisam siguran ali mislim 3500 dindzi i dve bolcne za klip nesecam se koliko i to je to

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Savrsenstvo bez mane, deo vojnickih snova.
Usavrseni 820 po recima nekog vlasnika, ima finu hidrauliku, spoljni cilindar, motor kao na 820 samo naopacke okrenut, turbo, manje trosi, sinhro menjac.
 
Ajd konkretno da čujemo šta je mana tim traktorima? Iskreno verujem da i nemaju mane samo eto tako ljudi ih ne vole i onda se svašta izmišlja i govori.
 
Ja nemam pojma o tom traktoru, ali u poslednje vreme obnavljam ruski gledajući njihove klipove na YouTube (uglavnom o MTZ) i po komentarima se često vodi rasprava koji je bolji, taj jumz ili mtz, i ima dosta poklonika i jednog i drugog...
 
Pozdrav drustvo na mojoj 82ki 1980to kompresor pumpa bas slabo otvarao sam mu ventile i vidim klip kako ide gore dole al slab pritisak nabija sta je uzrok tome karika ventili ili nesto trece.hvala
 
Za vlasnike 1221.2 sto su menjali ventilatore hladnjaka i stavljali od 9 peraja tj od 1221.3 da li se primeti razlika u temperaturi, tj koliko je manja, kod mene se moj nece bas nesto oznojati ali mozda bi menjao nije neka investicija... Hvala
 
Nazad
Vrh