MTZ Belarus

Проблем са ламелом на мтз 52. Мјењам ламелу,стара је стањена на 7мм,дошло је до нитни.Купио сам нову,она је дебљине 11мм.Поставио сам ламелу,не могу брзине да се шалтају,крчи и када отпуштам квачило имам неки звук као стругање.Чим кренем отпуштати квачило трактор хоће да крене имам врло мало хода.Има ли неко неку идеју? Јел дебљина ламеле у реду ?

Nisi dobro naštelovao odstojanje žabica na korpi pa ti je kvačilo uvek stisnuto,probaj štelovati na papuči kvačila ako ne ide,ne gine ti ponovo rastavljanje, traži negde imaju majstori gotov odstojnik na koliko se šteluju žabice,umetneš našteluješ i ne razmišljaš.
 
Nisi dobro naštelovao odstojanje žabica na korpi pa ti je kvačilo uvek stisnuto,probaj štelovati na papuči kvačila ako ne ide,ne gine ti ponovo rastavljanje, traži negde imaju majstori gotov odstojnik na koliko se šteluju žabice,umetneš našteluješ i ne razmišljaš.

Звао сам НС кажу 28 мм,у књизи пише 29 мм,мислим да сам то добро наштеловао,проблем је што у кругу од 100 километара нико нема овај модел,тако да немам мајстора који је ово радио.Када стежем корпу на замајац имам осјећај да се опруге превише сабију,као да је ламела дебља.Размишљам да није неко раније нешто измјенио,постоје ли можда неки одстојници који иду између корпе и занајца ?
 
Звао сам НС кажу 28 мм,у књизи пише 29 мм,мислим да сам то добро наштеловао,проблем је што у кругу од 100 километара нико нема овај модел,тако да немам мајстора који је ово радио.Када стежем корпу на замајац имам осјећај да се опруге превише сабију,као да је ламела дебља.Размишљам да није неко раније нешто измјенио,постоје ли можда неки одстојници који иду између корпе и занајца ?

A da nisi majstore slucajno lamelu naopako okrenuo,to sto ti se cuje nitne od srca lamele struzu o sarafe zamajca
 
Нисам,провјерио сам прије стављања,да сам је супротно окренуо стругало би срце о шарафе

- - - - - - - - - -




Сликавам док растављам,јуче сам између замајца и корпе убацио подлошке 1,5 мм и квачило је радило боље него први пут,данас ћу да додам још по једну подлошку па да видим шта ће се догађати.Занима ме зна ли ко јесу ли корпа и замајац оргинални,на нету не могу да нађем слике ни једног ни другог.
 
Moze jedan savet,kupio 82.1 1999 god sa 3200 sati za 7000 sati za 7000e jel to puno? Nikad nije vukao tri brazde koliko znam ocuvan i odrzavan traktor

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Je l' ima ručicu hidraulika sa desne strane sedišta, ili one 3 (4) ručice napred?
Je l' ima orbitrol ili stub volana?
 
Ima rucice 3 napred,a volan polu hidraulik,to je ta generacija sto su bili remontovani traktori

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ima li neko ili ili zna gde ima ,ispravan regulator boš pumpe za MTZ 82,moj je počeo da brlja,pa da se pripremim za zamenu ? A novi nije baš ni jeftin.
 
Nazad
Vrh