MTZ Belarus



Проблем са мјењачем,никако не могу да ушалтам у II брзине тако да од ових брзина у бјелим пољима могу да користим само 9.Осим тог,некад шалта одлично а некада крчи па не могу да убацим у брзину док не угасим трактор.Јел неко имао сличан проблем?
 
Poslednja izmena:
Kod tebe je problem do kvacila i kako mi se cini da ti lamela zapinje na spojnickoj osovini nekad odvoji kako treba a nekad ne pa mjenjac krci i ne mozes mjenjati brzine.
 
Moj problem resen... covek izvadio rucice obe. Pajserom vratio sve na mesto i zamenio neke bolcne koje su bile izlizane i zbog kojih su rucice imale puno praznog hoda. Sad su skroz utegnute kao da je nov

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Dajte to je MTZ, nije softisticirana masina da trebaju inzenjeri i doktori mehanizacije da ga stavljaju na dijagnostiku.:ppozdrav:
 
Zasluženi remont i dodatna poboljšanja.

5337a2a1f1ca772aef4fe2981e989144.jpg

f430be3ae7e18ad53d23707b6743bbe8.jpg

5c5777ddfce2c45ef2f861cdf2e27298.jpg


Ništa nije onako kako izgleda.
 
Traktor je mtz 820 eurolux. Sklopovi teflonski (ojačani na višlje temp), turbina češka, još čekamo da stigne PVP jer ide drugi regulator na nju. Termostat na 70 stepeni (ranije bilo na 87) 6 pera ventilator. Videćemo na koliko će ramač naštelovati pumpu. Što se tiče još nekih detalja trebalo bi staviti veći filter vazduha ... i to verovatno suvi (videćemo koja je mogućnost za nabavku) . Suštinski maks snaga ce zavisiti od maks. obrtaja , dok će maks obrtni moment biti dostupan po i na nižim obrtajima što je zgodno pogotovo u kombinaciji sa standardnim menjačem

Ništa nije onako kako izgleda.
 
Da li je tvoj blok imao one dizne koje prskaju ulje na klipove sa donje strane. Tj. da li su te dizne bile čepovane, ako jesu da li ste bušili male rupice u tim čepovima i koliko mm rupica?
 
у брзине ii не могу да убацим ни када је трактор угашен,тако да ми изгледа да уз ламелу имам још један проблем.мора ли трактор скроз да се раставља да бих провјерио јел ламела у питању?
kod tebe je problem do kvacila i kako mi se cini da ti lamela zapinje na spojnickoj osovini nekad odvoji kako treba a nekad ne pa mjenjac krci i ne mozes mjenjati brzine.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje jesi li išao u Mađarsku po pomoćne cilindre ili si negde kod nas našao?
Koja im je cena sad?
 
Nazad
Vrh