MTZ Belarus

I u nasoj zimi se greju. U novembru na 30cm dubine i 4 brazde 2 kruga, pa hladjenje, a 558 samo pravi krugove. Izes rusa:haha:

Ma to su rusi hteli da ugode vozaču, da se i on malo odmori na svakih par krugova. A ne k'o ovi robovi iz IMT-a, dušu da ispuste bez prekida... :haha:
 
Meni se ne svidja,motor vuce,ali dok on napravi krug,ja sa 3 brazde napravim 2 kruga. Nije obrtac 4 brazde za 1221 i zbog mnogo drugih stvari,tezak je cima jako i hoce da pucaju srafovi na nosacu motora,i da se odvije matica u menjacu i da napravi haos. A hoce da pucaju i bolcne na klipovima.
 
Imam problem sa 1025 ugasio se u vožnji . Drukalica odrađuje posao napravi pritisak ali pumpa kao da je začepila i nikako da propusti gorivo . Ima kad propusti ali imam utistk da negde zaglavljuje . Ima li tu neka kvaka za taj problem ?
 
Jel se samo odjednom ugasio ili je onako ćukao ćukao i onda se ugasio? Možda letva u pvp zaglavljuje,tad obično radi i samo odjednom se ugasi.
 
Najpre ocisti ona creva od rezervara do filtera ,tu se najcesce desava problem,propusta malo dok drukas ti mislis stvorio si pritisak,al je nedovoljan.
 
Ma sve isproveravao od kolendera rezervara filtera zamene novog filtera onog drugog finog , provera svih holendera do pumpe i sve pusta i ide baš dobro . Po nekad kad nadruka ono muški na povratno se pojavi kao da gura vazduh iz pumpe i ništa više od toga . Čak je dva puta i upalio ali nisam video da preliva do rezervoara pošto mi je povratno crevo providno. I normalno se ugasi jer nema goriva , radi ko šlogiran .
 
Iza na pumpi do bloka ima sraf,odvrni ga i ozraci vazduh.Meni neki dan ostao bez nafte i dok njega nisam odvrnuo,nisam mogao da upalim.
 
Odoh da probam i to pa se javljam malo kasnije

- - - - - - - - - -

Odklonjen kvar , napuklo crevo dovoda goriva na nekih 15cm pre grubog filtera i povlačio falš vazduh . uzrok toga :dolazio mi prijatelj da vidi kako je kod mene rešen volan jer treba da prepravlja nekome na 820 pa ga zanimalo gde šta kako i verovatno da je u tom zagledanju i to crevo bilo malo napeto i napuklo . Najgore što na drukalici davalo znake pritiska u pumpi a crevo nije pokazivalo da je vlažno tako da sam imao veliku igranku oko rusa dok nisam krenuo ponovo od početka temeljno . kad sam pronašao šta je počeo sam da se smejem ko lud na brašno ali naučio sam nešto na teži način . Zahvalan svima koji su pokušali da pomognu i veliki pozdrav .
 
Jel zna neko sta moze biti na osamdeset dvojci,ispada reduktor iz spore.Sve sam skidao viljuška dobra,stavio sam jaču oprugu na onu kuglicu što zabravljuje , nigde lufta na zupcanike,a on i dalje ispada,šta može da bude?kida mi živce.
 
Uufff..ja sam imao osti simptom...kod mene je bila viljuska losa,ali sam pri tom remontovao komplet menjac,najveci problem napravila matica na sekundarnom vratilu,tako da ne mogu da zvrdim da je do viljuske kad sam izmenjao sve..viljusku sam iz treceg puta ubo da valja jer je kasnije ispadao iz drugih brzina..
 
Ja sumnjam na viljušku,danas sam primetio kad podkajlujem ručicu ponekad se čuje krčanje kao da oce da ispadne pa razmišljam da nije viljuška previše tanka nego što je onaj kanal gde upada pa da zbog toga ima previše lufta

- - - - - - - - - -
 
Ajd da se ubacim i ja ,kod mene posle kompletnog remonta izbacuje iz 4 i 7 kad je opterećen pa pritisnem nogom i piči ali zašto izbacuje da je stvarno samo viljuška problem?
 
Pa eto napisah,ispadao iz 6ste ja kupim novu viljusku pa jos jednu i tek onda valjalo..pre remonta je iskakao iz sporih na reduktoru i iz 9te,ali je i ceo menjac imao lufta,a posle remonta razlog je bila samo viljuska..ili njeno stelovanje sta ja znam,majstor je radio,ja sam samo finansirao..
 
Ja sam uzeo kod enderica,ali isto imas i kod macara i u ap..savet majstora je bio da se uzmu sklopovi iz odese sa 5 karika ali da umesto neke dvodelne sa oprugom izmedju uzme jos ta jedna karika obicna..iz njegovog iskustva zbog te karike zna da ubrzo pocne da trosucka ulje..
 
Nazad
Vrh