MTZ Belarus

Zanima me na 82 kako da proverim ulje u menjacu i diferencijalu?
 
r7ivro.jpg
`
pored biraca brzine imas veliki cep, i tamo sipas dok ne procuri na ovaj mali zamasceni cep na slici
 
Jeste pitanje je za staru 82-jku nisam znao da nema merač ,mislio sam da je to sve isto,a eto sad vidim da nije.:ppozdrav:
 
Jedno pitanje. Da li je normalno da nov traktor Belarus od 110 ks podize temperaturu u tanjiranju na 37 stepeni spoljasnje temperature sa tanjiracom konzum od 2.8m sa rotorima tezine 1700kg. Nisam hteo da forsiram traktor i vozio sam brzinom od 8km/h i drzao je temperaturu motora na grnici zeleno i crveno . Inace moze da vuce takvu tanjiracu i preko 12km/h, bez problema. Interesuje me da li spoljasnja temperatura toliko utice na temperaturu motora. Unapred hvala na odgovoru.
 
Pa utice naravno al ne bi smela da ide previsoko..ako je na pola opterecenja a hoce da prokuva ondak nesto nije u redu..a ako ga forsiras onda ti jasno..
 
Bilo je price nedavno da se na neke modele mecu drugaciji (bolji, veci) ventilatori i hladnjaci radi visoke radne temperature... Da to nije jedan od tih traktora kojem to jos nije doradjeno?
 
Bilo je price nedavno da se na neke modele mecu drugaciji (bolji, veci) ventilatori i hladnjaci radi visoke radne temperature... Da to nije jedan od tih traktora kojem to jos nije doradjeno?
Nije jedan od tih modela, ima prilicno velik i ventilator i hladnjak, u sistemu mi je antifriz, nije on bio blizu da prokuva, drzao je temperaturu u granicama zelenog, ali pri vrhu . To mi je malo nejasno da li bi temperatura trebala biti za nijansu nize oko sredine zelenog na meracu.
 
Ma utice spoljna temperatura,prosle godine je sin tanjiro sa rusom i drugar mu sa fendom,isto je nesto bilo pretoplo podigli su i rus i fend temperaturu vise neg uobicajeno,.
 
Sad sam se setio jedne situacije..2012 cini mi se sa rusvajom sam balirao slamu i poceo da dize temperaturu da prokuva,i ja sve pa koji mu je,ovo ono dok nisam resio da izadjem napolje i tom prilikom naslonio podlakticu na blatobran..eto odgovora,opekotina tamo nekog stepena,koza ostala na blatobranu..
 
Nazad
Vrh