Motorne testere

Добродол, јесте. Купљена 2015 године за 15500 динара нова. Од улагања прошле године хускварнин ланац одговара ход, опруга која повезује рукохват (цео део одговара од партнер тестере), пумпица за гориво и х филтера за ваздух. Иначе заменила је хускварну 45.
Дери пери за те паре. Сутра купим још филтера који су иначе очај живи.
 
Probaj na Ali-ju da potražiš, može se naći kvalitetnijih delova...
Zet je kupio isto tu navedenu, to mu je bila prva motorka u životu, trajala je, uz moje nesebično kompetetno zalaganje, do prošle godine, dok nisam popiz***deo i odveo ga u Rumu , u Stihl-ovu radnju da kupi čestitu testeru, za početnike, one and only , Stihl MS 180 !!!! 😂😂😂
Znači , da "remiziram" kinezarija završava posao, uz manje ili više kvarova ili nerviranja, ali odradi..
Još bolje, delovi jesu "shit" , ali su jeftini i lako dostupni...
Svaki majstor, doduše koji hoće da je popravlja 😂😂😂, ume da je popravlja, jer je jednostavno, ali većina odbija, jer ugradiš neki deo, a on fabrički faličan...😂😂😂
Na zetovoj jedared zakucao klip, kupim cilindar i klip, usput promjenim ležajeve i semeringe, i ona zakuca poslije par dana...😂😂😂
Reklamiram kod trgovca, on mi upola cjene pošalje drugi set klip-cilindar, koji traje i dan-danas...
Zet je koristi još uvijek, ali kao rezervnu testeru, jer mora stajati na strani kad je odlaže, jer redovno curi, ma šta curi, TEČE ULJE 😂😂😂, ja sam kriv, priznajem, nikako da se nakanim da mu promjenim uljnu pumpu... 😂😂😂
 
Ja na kraju kupio ehco 420es,sad dal sam se zajebao videcemo
Dobre su to mašine, verujem da ti je ovl. servis relativno blizu...služiće te dugo...Mada, gledajući karakteristike 4,6 kg baš i nije zadovoljavajućih 1.6kw snage ...njeni parnjaci po snazi (STIHL ms 211, Husqvarna 435 i Oleo-Mac 937) imaju 4,2 kg možda naizgled nebitna razlika u masi, ali samo naizgled...
Ono što me zanima, ako nije tajna, koja joj je bila cena?
 
Данашњи шопинг.
c3c2a81f4dcfe9353c648da553aaedf0.jpg
 
Dobre su to mašine, verujem da ti je ovl. servis relativno blizu...služiće te dugo...Mada, gledajući karakteristike 4,6 kg baš i nije zadovoljavajućih 1.6kw snage ...njeni parnjaci po snazi (STIHL ms 211, Husqvarna 435 i Oleo-Mac 937) imaju 4,2 kg možda naizgled nebitna razlika u masi, ali samo naizgled...
Ono što me zanima, ako nije tajna, koja joj je bila cena?
Posto sam u kg tu je i ovlasceni servis a cena 46000
 
Što se tiče cena, to je to sa Husqvarnom i STIHL-om

  • Dostupno za poručivanje
  • Proizvođač: Husqvarna
  • Šifra artikla: HUS 435 II
MP CENA: 46.680 RSD Ušteda: 1.401 RSD
45.279 RSD

MS 211 Benzinska testera 2.3KS mač 35cm​

11392000247
icon
Dostupno samo za preuzimanje


CENA
40.499 RSD / KOMAD

Međutim kada je Oleo-Mac u pitanju, stvari su dosta povoljnije po svemu...i po odnosu mase i snage i po ceni i to baš baš..

Oleo-Mac motorna testera 937​


Oleo-Mac

  • Oleo-Mac motorna testera 937
24.690.00 RSD

No, da ne kvarimo izbor i kupovinu...neka te dugo služi!




 
Što se tiče cena, to je to sa Husqvarnom i STIHL-om

  • Dostupno za poručivanje
  • Proizvođač: Husqvarna
  • Šifra artikla: HUS 435 II
MP CENA: 46.680 RSD Ušteda: 1.401 RSD
45.279 RSD

MS 211 Benzinska testera 2.3KS mač 35cm​

11392000247
icon
Dostupno samo za preuzimanje


CENA
40.499 RSD / KOMAD

Međutim kada je Oleo-Mac u pitanju, stvari su dosta povoljnije po svemu...i po odnosu mase i snage i po ceni i to baš baš..

Oleo-Mac motorna testera 937​


Oleo-Mac

  • Oleo-Mac motorna testera 937
24.690.00 RSD

No, da ne kvarimo izbor i kupovinu...neka te dugo služi!

Da uz a ove pare sam mogao mozda i jacu testeru da uzmem a posto ce ovo da mi bude prva testera mozda je dobar izbor. Za oleo Mac nisam upucen u kvalitet jer kako sam cuo radi se u kini. Mon prvi izbor je bio stil 230 i esco 4010 kao i hus 445 a sam bio ograničen budžetom i načinom placanja. Hvali i ja se nadam da ce dobro da me sluzi
 
. Za oleo Mac nisam upucen u kvalitet jer kako sam cuo radi se u kini.
Ovako napisano može da odvrati ljude od kupovine, mada ja nisam njihov diler da ih , malo-malo, branim ovde ali radi se o činjenici da su i oni poklekli pred žarom većeg berićeta kao i STIHL i Husqvarna i svoju proizvodnju prebacili u Aziju i J. Ameriku...naravno to nije nužno znak da je kvalitet značajno opao, ali ljudi više vole i sigurniji su kad piše Made in Germany, Made in Sweden, Made in Italy...ali tih natpisa ćemo se u budućnosti samo sećati...
Elem, konkretno Oleo-Mac za sad ima korektan odnos prema tome i jasno se po oznakama vidi šta je došlo iz Kine pod njihovim znakom
Te oznake kod testera su GSH, kod trimerea BCH...ovo H je to što ih jasno determiniše odakle su došle.Ostali uređaji koji nemaju to H, su Made in Italy i za 30% su skuplji.
Što se STIHL-a tiče, manje i poslu srednje mašine (kod testera 170, 171 180, 181 211, 230 231, 251) u zapadnoj Evropi (konkretno lično se uverio za Austriju i Nemačku) na etiketi na donjoj strani jasno piše Made in China, a cene redovno jake u odnosu na nas.Dakle, u Nemačkoj ne možeš naći te modele a da su Made In Germany.Oni, nešto jači modeli se sklapaju u Brazilu zajedno sa Husqvarnom.
 
Konkretno ne znam za Srbiju, napisao sam za Austriju i Nemačku...Made in China, cene bar 20% veće nego u Srbiji i ljudi kupuju...vide STIHL, imaju garanciju i ne misle više oko toga.
 
Blizu ima radnja gde prodaju Stihl uredjaje, konkretno je poljo apoteka...
Malo sam zavirivao i na malim modelima sam video da pise made in china, na vecim nisam obracao paznju.
Po oglasima polovne testere na kojima pise made in usa pretpostavljam da su donesene od preko iz nekih zemalja gde se prodaju americki proizvodi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas stigla masina moja prva motorna testera echo 420es. Na prvo pogled deluje ok lepo stoji u ruku malo sam se razocarao sa nekim dodacima u pakovanju jer samo ono osnovno kljucevi osnovni jos i lanac piše oregon ali made in China ali mislim da su mogli barem da se iscimaju bar za jednu turpiju. E sad ne zanima koje ulje ta lanac i ta mesavinu koristiti kao i omer benzina i ulja praviti. I sal treba razradjivati novu masinu. Hvala
 
Nazad
Vrh