Motorne testere

Ja sam moju platio sesnaest hiljada, a koliko je to bilo evrica, nisam siguran.. Nego , bas sam danas radio ceo da sa njom..Sekao grane od nekih oraha koji su stari preko trideset godina , a grane se spustile do zemlje , pa nezgodno za prolaz, a nema ni provetravanje.
Bas lepo radi , a lagana je .. Nego , sutra kacim sliku , danas nisam stigao. :ppozdrav:
 
Dule,
Bio sam u prilici da imam u rukama a Bogami i da malo radim sa Jonsered CS 2040 Turbo, i mogu ti reci da skoro nikakve razlike osim u dizajnu i veoma malim detaljima, za mene nebitnim nema izmedju nje i nekih modela Husqvarne! Jednostavno, Radi ko doksa, i imao sam utisak da radim sa Husqvarnom.....jednostavno, izuzetne testere! Ovo je moje misljenje...
 
Moj stric ima neki jonsered,nema oznaku(izbrisala se,ali je ostalo"turbo")koristi je u gradjevini.Prosle godine sam mu pomagao i nemam nikakvih zamerki.Dobro on sa njom sece gradju,ali ujeda...inace mac je 35cm.Sekli smo zajedno i cer kod njega u sumi,ja sa husqvarnom obarao i sekao deblje,on ogranke.Uz male odmore napravili smo 5 meteri za 3 sata,to su neka moja iskustva sa jonsered masinama,doduse starijim,ove nove ne znam kakve su
 
Neledr


Kalo te sluzi tvoja motorka :sta:
Post je spojen: [time]1301497933[/time]
_________________________________________________
Stare jonseredove testere su odlicne . Ove nove imaju plastike zastupljeno u gotovo identicnom procentu nego kod husqvarne .

A kad jee rec o novim partnerovim motorkama tu je situacija sad promenjena . Husqvarna je kod novih partnera maksimalno izforsirala , do granice , plastiku . No naravno ne u toj meri da se dovedu u problem kljucni sklopovi na motorki . Takodje sam cuo (za ovo ne znam koliko je tacno) da se u partnerke ugradjuju sada udradjuju losi cilindri , od aluminiuma bez nekog zastitnog sloja , pa im je kod aktivne upotrebe vek znatno skracen u odnosu na modele husqvarne i jonsereda .


Kod mnogih modela huskvarne i jonsereda razlike su samo sto je oklop jonsereda izradjen od temno crvene plastike . Mada na jonseredove motorke se ne primenjuju huskvarnine nove tehnologije kao sto je npr. x-torg , odnosno radilica bez tegova i znatno veci obrtaji.
 
Danas sam zvao za Partnera:142-ka i 137-ca se narucuju i cena im je oko 17000 din.Nije skupo,ali ako je verovati glasinama koje je cuo Dule,i ta cena je skupa.
 
duki78 je napisao(la):
Sta mislite jel je dobra motorka stilh ms 440..?..pozdrav... :cao:

Odlična, ja imam stariji model STIHL 044, veoma pouzdana profesionalna testera, kod nas je istrugala drva i drva bez većih kvarova...

23hvajo.jpg
 
To su testere koje se ne mogu porediti sa nekim villagerom ili ostalim glupostima .


Ali ovo da su husqvarnina hobi klasa je cista istina. U njih se ugradjuju jeftiniji delovi i maksimalno se primenjuje plastika kao materijal .

Testeru trebas da kupis iskljucivo po svojoj potrebi , i nikako drugacije .
Ako testeru neces koristiti mnogo , onda je bolje resenje partner nego husqvarna i jonsered .

Nadam se da si razumeo sta sam u stvari hteo da kazem .

Pozdrav .

Sad nam je mnogo lepsi forum , ali jos uvek ima dosta nedostataka koji se moraju otkloniti .
 
Dule,
Testera je odlicna za moje potrebe, jedina moja zamerka je sto joj je uljna pumpa direktno vezana na radilicu pa joj ulje stalno ide ka macu. Inace osim toga, odlicno radi, brza je, relativno mali je potrosac, neznatno veci nego MS 170, dizajn joj je kao decija nosa....onako oblo uradjena.....ali sem problema sa pumpom, sve drugo je ok!
 
Nazad
Vrh