Motorne testere

Zašto MS 180 nakon paljenja (iako je ugrejana) prvih 20-30 sekundi gubi snagu čim počne da seče. Lepo prima gas van drveta ali čim treba da seče hoće da se ugasi.(uplaši se :osmeh:)
Nakon tog kratkog perioda, sve radi normalno. I tako prilikom više paljenja...
 
Zašto MS 180 nakon paljenja (iako je ugrejana) prvih 20-30 sekundi gubi snagu čim počne da seče. Lepo prima gas van drveta ali čim treba da seče hoće da se ugasi.(uplaši se :osmeh:)
Nakon tog kratkog perioda, sve radi normalno. I tako prilikom više paljenja...
Jel ti se dasilo da kad ujutru kad je hladnije upalis auto (Juga ili keca i ls.) i krenes osetis da nema pravu snagu? Nezagrejanost motora- to je uzrok u vecini slucajeva, no cim se temperatura poveca i dovede do radne, sve radi kako treba:ppozdrav:
 
Napisao sam da je testera zagrejana. Znači prekinem sa poslom na par minuta i nakon paljenja zeza a to mi se nije dešavalo ranije. Drugo je hladno startovanje i to je normalna pojava pri prvom paljenju.

Nego, da nije možda zato što sečem ove od 70cm u prečniku :osmeh:

 
70cm precnik je malo veliko za nju:osmeh:. Ako stalno seces tako velika stabla, prodaji je i uzimaj nesto jace. Nisam dovoljno pazljivo procitao poruku,. Problem je cesto u filteru goriva u rezervoaru i u membranama karburatora. Meni je 034 konstantno gusila kad se upregne u drvo, no kad sam zamenio membrane i filter, druga prica.
 
Čekajte ljudi, hoćete reći da je originalno Stihl i Husqvarna ulje za mešavinu ili ulje za lanac, da su to sve neke kopije?Ja to sve kupujem u njihovim zvaničnim prodavnicama.
Što se lanca tiče, čim se prodaje na kolutu, po zubu, jasno je da je u pitanju neka teška trgovina.
Ništa, probaću ovog puta Husqvarnin lanac, zaobljen, ako je to zaobljeno za tvrdja drveta.Sečem bukvu ,pa mi treba onda jači zub.Stihl lanac je ,onako, šta da kazem..Ok je, ali se brzo sve istopi i istupi,relativno brzo.Koristim ih vec nekoliko godina i to je moje iskustvo.Čisto sam pitao za Husqvarnin lanac 36 zuba na Villager vgs 30 kako radi.
 
Imam kineski motor Koja je sansa da mi majstor nabaci stilov lanac ili neki od boljih i kvalitetnijih???
 
70cm precnik je malo veliko za nju:osmeh:. Ako stalno seces tako velika stabla, prodaji je i uzimaj nesto jace. Nisam dovoljno pazljivo procitao poruku,. Problem je cesto u filteru goriva u rezervoaru i u membranama karburatora. Meni je 034 konstantno gusila kad se upregne u drvo, no kad sam zamenio membrane i filter, druga prica.

Ja sam mu nudio 064 u zamenu ali on nije hteo.. :osmeh:
 
znam Mirosti da je original stihl lanac kvalitet ali tesko se nabavlja a ja nemam preterano sta da secem niti se time bavim.za svoje potrebe i nekad po koji kubik da ispresecam i to je to. govorim o usporedbi obicnih lanaca na nasem trzistu , i to u pakovanju ne rifuznom. samo i to je mala razlika jer proizvodjac je garantovano ili kina ili neka teska mala privreda. u takvim uslovima za mene je bolji oregon a i u njihovom servisu se i prodaje pod originalni za vilager.slicne cene je i stihlov ali je meksi i brze otkazuje i isteze se preterano.to su moji utisci. kvalitetni uvozni lanci su nesto sasvim drugo ali i cena je dosta veca. kod mene je problem to staviti jer cesto imam neku obalu ili sl. za seci a tu svaceg ima, i nebih nesto kvalitetno da zeznem u tim uslovima
 
70cm precnik je malo veliko za nju:osmeh:. Ako stalno seces tako velika stabla, prodaji je i uzimaj nesto jace. Nisam dovoljno pazljivo procitao poruku,. Problem je cesto u filteru goriva u rezervoaru i u membranama karburatora. Meni je 034 konstantno gusila kad se upregne u drvo, no kad sam zamenio membrane i filter, druga prica.

Veoma sam zadovoljan ovom testerom, zgodna je i laka za rad (u šali kažem da je nosim na privesku za ključeve :osmeh:). Pa sam zato pitao šta može biti ovaj problem. I ja mislim da je do goriva. Godišnje sa njom spremim oko 40 metara drva za svoje potrebe. Ne obaram ovako velika niti ih sečem često ali kad je nužda, ne plaši se takvog zadatka. :osmeh:



Jesi li ovo ponovo prekratio panj ili ne zasecas otvoreni usmeravajuci rez kad obaljujes ovako malo drvo? :osmeh:

Ovo je ranije bilo oboreno i isečeno na 70-80cm dužine (toliko staje u kaljevu peć) ali smo bili na izmaku snage i nismo mogli da ih iscepamo pa sam zato nekoliko ovako velikih prepolovio i onda pocepao. To je tako tvrdo drvo da sekira prosto odskače (Hrast Cer je u pitanju) i veoma teško (jedva se prevali na stranu u ovoj dužini i debljini).


Ja sam mu nudio 064 u zamenu ali on nije hteo.. :osmeh:

Pa spusti malo cenu kolega. Precenio si van svake mere. :haha:
 
malo precackati karburaciju i mora raditi ko sat. dobre su to testere a neplase se one tog precnika.moj vilager je sekao takve da samo pita ima li jos.
 
Da li Stil 038 ima onaj hvatac lanca odozdo????? Ili nema???

Na mojoj nema pa bi stavio to ali neznam dal je bilo,da ne ispadnem u radnji smesan.. :haha:
 
Neces ispasti smesan u radnji jer ni oni ne znaju dok ne pogledaju u IPL za modele koji su redji/povlace se iz upotrebe.
Svako bolje opremljeno Stihl predstavnistvo ti cak moze dati i disk sa svom dokumentacijom za njihove masine: Radionicko uputstvo, Dijagram sa svim delovima, Tehnicki podaci, itd.
Ako ne nadjes podseti me da ti pogledam, posto imam kompletnu Stihl database.
 
Ajde pogledaj dal je imao 038 taj hvatac lanca... Znam da 064 ima (stavio sam nov) i da ima ova nova 341...
 
Da, za 038 je predvidjen hvatac lanca(chain catcher), sifra je 1125 650 7700.
Isti je i na 034, 036, 340, 360, 380.
Valjda ti na testeri ima onaj plasticni deo sto ulazi u amortizer, i trebace ti i vijak sa TORX27.
 
Nazad
Vrh