Motorne testere

Nije to nikakvo reklamiranje.Niko nije reko da to treba tako da se radi,vec ljudi pokazuju kako se u vecini slucajeva radi kod nas.Ko je preosetljiv ne mora da gleda slike.::namigivanje::
 
Tacno tako nisam nikog reklamirao,a nisam ni rekao da je ovo pravilno i bezbedno i da tako treba raditi,cak naprotiv ja ovo nebi radio ni za kakve pare,i zato sam i zvao coveka koji to radi i koliko god da naplati je malo u odnosu na rizik.inace ima pojas zastitni ali kako sam kaze retko ga koristi.A inace kad bih postavio jos jednu sliku tek bi to bilo za verovali ili ne.al ajde nesto vedrije i ovaj brest je on oborio a ja samo isekao za vatru.
sdc10833avi000135398.jpg
 
нисам осетљив хвала на питаљу ал имамо довољно што физичких што менталних инвалида да нема потребе и ово мало људи што знају и оће нешто да раде побијемо немаром .. само је фалило ово "не покушавајте ово код куће" :osmeh: што је dreger тек касније написао ... па да свима буде јасно .. извинте на скретању с теме :ppozdrav:
 
u principu ne dele se na bolje ili gore,vec svaki od njih ima svoju namenu pa tako postoje:

korak 3/8 picco (uglavnom za manje maceve do 35-40cm)
korak 0.325 (uglavnom za male i srednje duzine do 50 cm)
korak 3/8 ( za srednje i vece duzine do 70 cm)
korak .404 ( za velike maceve do 105 cm)
 
Prijatelju ja neznam kako malo ulja baca nisi opisao kako utvrdjujes koliko baca ulja jednostavno kada sipas gorivo tada sipas i ulje za podmazivanje lanca ta potrosnja prati jedno drugo i to je to
Aca OPEL sve radi kako treba samo je to podmazivanje problem. Snimacu vam da vidite kako izbacuje ulje kad se skinu mac i lanac pa mi recite dali je to dovljno, nisam neki profi sto se testera tice. Pocinjem da mrzim stihl, kupucu husqvarnu

- - - - - - - - - -

Zaboravih, u ovljascenom servisu su merili pritisak ulja i sve prekontrolisali i rekli da je sve ok, jedino sto je uradjeno je ciscenje uljne pumpe i zamena nekog pinjona uljne pumpe. nikad nije sipano preradjeno ulje u nju uvek kupujem lancol u stihlovoj radnji. Sta mislite dali da probam sa nekim redjim uljem.
 
Ma ni sva ulja ne valjaju. Modricino ulje za lanc kupljeno u huskvarinoj prodavnici gusto i posle njega ostaje mastan lanac . Letos mi uzeo stric dok smo bili usumi neko retko ko pisaca nije se poznavalo na lancu posle struganja.
 
ne valja ni mnogo gusta,ni mnogo retka.Zimi (ispod nule) treba upotrebljavati redja,a leti (iznad 20) nesto gusca.Ako je leti ulje retko,lanac se dobro ne podmazuje,strada i on i lancanik i mac,a zimi kada je ulje mnogo gusto strada pinjon (puz) uljne pumpe,tako da treba voditi racu na i o tome
 
Prijatelju ja neznam kako malo ulja baca nisi opisao kako utvrdjujes koliko baca ulja jednostavno kada sipas gorivo tada sipas i ulje za podmazivanje lanca ta potrosnja prati jedno drugo i to je to

Napunim i gorivo i ulje zajedno. Na tri rezervoara goriva istrosi oko pola rezervoara ulja, neznam dali je to dobro ili lose. Kad upalim testeru i uperim vrh maca u neki panj i dam pun gas, jedva se vidi da baca nesto malo ulja. Trenutno mi nije testera tu. kad je uzmem nazad, snimicu video klip da vidite dali dovoljno baca ulje ka se skine mac i lanac. Znate li sta mene najvise cudi, ta testera je mog tasta , on je kupio novu i kako nova on se zalio da ima problem oko podmazivanja. Dali su te stihl 029 takve da slabije podmazuju ili je je neka fabricka greska.

Moze li da se remontuje uljna pumpa ili mora cela da se menja?
Sta to moze da se pokvari na mac pa da i on bude problem?
 
meni je tu nesto mnooogo sumnjivo,krenimo redom:kazes da si je nosio u servis i da su ti rekli da je protok dobar,a sad pises kako na 3 rez. goriva jedva pola rez. ulja.Ne znam da li znas,da i kod podesivih pumpi (uglavnom imaju profi masine) kad je protok na max.jedva da ostane malo ulja u rez.kada se potrosi rez. goriva (mera zastite od nastanka "suvog lanca").E sad,ocito da je problem u pumpi (sama osovina ili klip pumpe,puz ili pinjon ) jer sve drugo odpada,da je pumpa dobra (pun kapacitet) ulje bi moralo negde da izlazi i ako je pocepano dovodno crevo,zapusen otvor na macu,zapusen otvor na telu testere...moralo bi negde da se vidi.Kako njega nigde nema,a sam kazes da sa 3 rez goriva jedva pola rez. ulja,kvar je u pumpi.Na macu nema sta da se "pokvari",sto se protoka ulja tice samo otvori na njemu da su cisti i lanac mora da bude podmazan,i da ponovim,cak i kad su rupe na macu zapusene ulje mora da curi pored njega,jer negde mora da izadje.
 
Uff, ajmo redom. Kada sam poceo da resavam problem oko podmazivanja prvo sam je nosio kod lokalnog majstora. Pogleda on i kaze nije lose ali moglo bi blje i okrenuo sraf za stelovanje na maksimum ali ista prica. Posle toga odnesem je u Nis u ovlasceni servis i oni urade ciscenje uljne pumpe i zamene pinjon a kazu nastelovana je kako treba ( a lance ostre za medalju, ja bi ga nogama bolje naostrio). Odem kuci probam, nista bolje. Letos krenem da je pripremam za secu, ajde u drugi grad u ovlasceni servis da je i ono pogledaju, rasturise mac i lanac, upalise izbacuje ulje, merili necim kazu dobro je ali mozda je los mac i zato ne maze lepo. I to je sve sto sam do sada ja uradio. E sad kad je ocisti posle sece sve lepo izduvam kompresorom i mac i unutra sve lepo obrisem kao nova, posle toga upalim i isturiram malo kad je ostavim, sutra nadjem ispod nje ulje. Jos nesto prilikom rada, napravim pauzu i skinem poklopac maca, mnogo vise ima ulja na poklopcu i oko lancanika nego sto podmazuje sam lanac. Neko je ovde na forumu reko da su te 029 takve i da fabricki slabo podmazuju. Sledece nedelje kad tast zavsi poso provericu sve komplet od filtera za ulje pa nadalje. Nov lanac sam kupio, kupicu i mac i lancanik i sve sto treba zamenicu pa cemo da vidimo sta ce da se desi. Ja drugo neznam sta da radim.
 
pored svega ovde sta je navedeno kao moguci kvar, ostaje jos i ovo da je lanac (na neki nacin) "predugacak" i da se spaner steluje do kraja da bi lanac bio kako tako zategnut,pa samim tim rupa na macu u koju treba da udje ulje i rupa na telu testere se ne poklapaju dovoljno,tj.da se razilaze za malo ali dovoljno da podmazivanje nije max.Ali i ovo mozes da proveris tako sto pogledas gde stoji sraf spanera,da li je blizu max ili ne.
 
Ha, neverovatno, ali sam i ja isto prosao tj imao sam iste simptome, i majstori su na identican nacin resavali problem i nisu ga resili.

Problemm je resen za svega 10ak sekundi i sada savrseno baca ulje. Nadam se da je i tvoj problem kao i moj.

Otvori cep za ulje i videces plasticnu cevcicu tj odusak. Verovatno je spao i tebi kao sto je spao i meni. vratili su ga sa tankim makazicama tamo gde treba da bude tj navukli su to crevo, i sada savrseno radi i baca ulje.
Pre toga je ulje isto moglo da se istrosi samo do pola rezervoara a sada nema greske.
 
vrlo moguce,ali on pise da kad skine dekli od maca da oko lancanika ima dosta ulja i ostavlja baru
 
Isto tako je i meni bilo. nabija pritisak i curi kroz rupu na dekliju (plastika na dva srafa gde se skida lanac- kazem ovako jer zelim da se dobro razumemo). Na tu rupu na dekliju sam stavljao filter od cigarete po preporuci ovlascenih majstora, jer je izbacivalo dosta ulja, a slabo na lanac.
 
Isti slucaj kao Dinic Zoran imam i ja na mojoj ms 290,od miloste zvana 29-ka.
Samo sto je moja bukvalno nova.Prvi put kad sam je odneo u sumu pogledam lanac,a ono podmazivanje nula.Ona ima sraf za stelovanje protoka ulja tako da sam na licu mesta odvrnuo na max i poce ona da podmazuje.Jednom stavim karton ispod nje i posle malo duzeg vremena mirovanja vidim da je zamastila ispod,sto je po meni normalno.
Nazalost taj problem sa podmazivanjem lanca se i dalje javlja i ja ga nisam resio.

Sad se setih da sam problem sa podmazivanjem lanca imao prosle godine i na 026.Ona nije bacala ulje ni sa macem(38cm) ni bez njega,znaci nula.Posle pregleda nekog dunstera ispade da je crkla pumpa i da mora nova da se kupi.Ajd odnesem je ja u ovlasceni servis,sta su joj radili ne znam,ali pumpu nisu menjali a ona sad odlicno podmazuje.Uslugu su mi naplatili 600din.
 
Dobar dan. Citao sam malo temu, i koliko vidim bilo je vlasnika Villagerovih testera i da je neko imao problem sa curenjem goriva u sumi pa je onda izlomio :) Evo i ja imam Villager vgs 30s, kupio novu pre nekih 1,5 -2 meseca i jos uvek dobro radi. I meni je curilo gorivo kad napunim rezervar, pa kad okrenem na bok. Problem je bio u crevu i to od one vakum pumpice. Creva su im defenitivno losa, samo sam njih menjao i to vise puta, a isekla je preko 50 metara svakakvih drva, bilo je cak i pruznih pragova. Cim je cale uzeo prvi put da sece, odma je napravio 20cm po metalu,lanac cao. Ostrio sam ga X puta, sad sam stigao da ni nemam vise mesa na zubima,a nisam znao da treba skidati one cistace,tj govorili su mi ovi ovde sto imaju testere da se oni ne skidaju. Posle sam procitao da se skidaju i uzeo juce brusilicu i skino ih sve po malo, znaci sad ubija kako sece, odma sam je testirao na panju :) Bice snimak koji dan. Sve u svemu,ja sam zadovoljan svojim villagerom :)

Inace imao sam i par kineskih i rumunskih testera koje sam dobio,ljudi se razocarali pa da se rese smeca. Sve sam ih lepo sredio, i podelio kolegama rade kao sat i isekle su brdo drva. Koliko para toliko i muzike,ali ako se razumete i od tih kineskih moze da se napravi dobra testera ;)

Ko voli da pravi bogatiju smesu, nema potrebe stavljati vise od 3% ulja. Na nekima su karburatori osetljivi (dodje do zacepljenja) a ako ne karburator, zacepi se auspuh od mnogo ulja. Posto su motorne testere dvotaktne masine, sa zacepljenim ili losim auspuhom moze da se desi da nemaju ni trunke snage, jer je auspuh veoma vazna stavka u snazi dvotaktnih motora.
 
Nazad
Vrh