Motorne testere

Imam husqvarna 266SE sa 66cc i 4,7ks i 7,1kg sa magnezijumskim kucistem proizvedenu 80ih godina.
Misljenje o njoj? Ima li je jos neko?
Mene odlicno sluzi. Jedino mi smeta njena tezina od 8,3kg sa punim rezervoarom goriva i ulja.

Imate li preporuku za neku malu testeru za potkresivanje oborenih stabala?
Manje husqvarne kostaju oko 30.000din (135 model kosta 32000din), dok still ms 170 kosta svega 20500din.
Takodje je velika glupost cena od still ms 180 koji kosta 28800 din , dok je tezina ista kao ms 170. Jedino je slabija za svega 0,2ks.:sta:
Zasto je tako velika razlika u ceni za istu kilazu i (skoro) snagu izmedju ova dva modela? Da li mogu da se oslonim na ms 170?
Villager oznake vgs20 je 14600 din dok je tezina i snaga (opet skoro) ista kao kod ova tri gore pomenuta modela. Da li je ipak treba preskociti?
Drzi se te husqvarne , a ako ti bas treba nova kupi opet husqvarnu , ja imam husqvarnu i zadovoljan sam s njom. Po sezoni isecemo i istruzemo 10ak metara drva i dalje ona radi isto kao prvog dana kad samo je kupili,a kupljena je 2006. u aprilu. Jedini problem smo imali zato sto nisamo cistili filter za vazduh pa se zapusio karburator i nista vise. Kupovina profesionalne testere ili preko 3 ks ako se ne seku drva za pare drugima je besmisleno zbog tezine same testere.
 
Moje iskustvo sto se tice tih manjih i najmanjih motorki za povremenu upotrebu kaze da su i kinezi dobri,recimo Villager,Keno...
Ako neko hoce bas zvucnije ime onda svakako Husqvarna.Ubedjen sam da su bolje od Stihl-a,sem onih najvecih modela kod kojih Stihl jos uvek drzi neki standard i tu su negde izjednaceni.
 
ja imam tri stihl-a 048 i 2kom. 044 i prezadovoljan sam sa njima mada sada kada bih kupovao novu motorku kupio bih jonser cuo sam da su odlicne ove nove sa turbinom
 
Koji je mac u pitanju dali je sa zamenskim vrhom(Mada to vecina kod nas ne radi niti takve delove nabavlja i menja), jedino ti preostaje novi mac ako mac nije sa takvim vrhom ili (nosem)
images
images
 
Menja se i zvezda i ona je na "nitne" na vecini maceva ali to kod nas niko ne radi, a mislim da nema ni delova da bi pokusao sam da je zamenis eventualno.Vecina se odlucuje za nov mac pa iz tog razloga niko neradi servis maceva a drugim delom zato sto se kod nas koriste manje kvalitetni macevi manjih duzina i ne isplati se.
images
 
U servisu su mi rekli da su dosta bolji mačevi kojima je zvijezda pričvršćena sa 6 nitni.
Kod mene je sa 4 nitne, preključe sam malo rezao drva i odlično sječe, malo je teška ali Bože moj.
 
Izvinjavam se ako sam propustio,koja testera je u pitanju?
Ja sam kupio novu MS 290 i ima 6 nitni na macu koje drze zvezdu.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se ako sam propustio,koja testera je u pitanju?
Ja sam kupio novu MS 290 i ima 6 nitni na macu koje drze zvezdu.
 
Obaranje stabala se do pre 5 godina radilo sa stilom 41 sad stil radi samo kao pomocni,Husvarna 61ff radi odlicno posao,toliko da sam pre mesec dana uzeo jos jednu takvu,komplet remontovanu,perfektno stanje. Pre nedelju dana testirana na bas debelim cerovim drvetom. Naredne godine,stil polako ide u penziju,pa ako se bude para imalo uzima se mladji stil noviji 211 ili 230,da radi secu kuci za kotao i dragi nam smederevac,i naravno kracenje grana oborenog drveta.
 
Imam malo vecih problema sa huskvarnom 359 pa rekoh da vidim sa vama da li neko zna u cemu moze da bude problem.
Krenem da palim testeru izvucem saug i testera se javi iz 3 ili 4 puta, i krece da vrti lanac.
Znaci posle toga odmah vratim saug i ona se ugasi i posle vise nece da upali nikako. Pokusam ponova sa saugom i bez njega ali nece. Sta to moze bitI? Imam i novu svecicu ali nije do nje. Da nije mozda karburator prljav? stvarno ne znam sta da mislim. Ajde pomozite molim vas
 
Najverovatnije ti je prljav filter za vazduh ili ti je zapusen karburator i mora dase otvara ..Moja je tako radila dok nije prestala da pali. Moja se prvo gusilau debelom drvetu. Pa je vrtela lanac na leru kao da joj je dat pun gas i na kraju nije htela da upali. Majstor produvao karburator i evo je radi ko nova.
 
Poslednja izmena:
Filter je cist ko suza i kupljen nov pre tacno 15 dana. Ja uspem da je upalim ali kada drzim gas i vucem kanap 10 do 15 puta. Ali cim pustim gas ugasi se. Nije do ler gasa jer je on bio pre dobro namesten i nikad se nije gasila na leru
 
Izvinjenje drazene. na mojoj testeri je bio zapusen karburator zbog prljavog filtera za vazduh. Majstor skinuo, produvao kompresorom i evo je radi. A pre nego sto nije htela da upali radila je na leru kao da pod punim gasom i sledeci dan nije htela da upali. Probaj da sipas malo benzina ukaraburator i ako upali onda je sigurno karburator. Tako sam i ja probao moju.
 
Ok, hvala. I ja mislim da je karburator. Treba mi ovih dana testera samo tako a ona nasla sada da me zeza. Inace je stvarno zmaj od testere. Kada idem da secem drva ljudi me pitaju hoce li ta "mala" moci da isece 10 metara drva. Posle se cude kada vide sta mala radi. Do sada nisam imao problema osim kada sam bio kupio opruge od kvacila ali neke krs od male privrede pa su pucale na 2 metra isecenih drva. Sa original oprugama sada nemam problema. Videcu jos za misljenje od dejana 351 ako procita ovaj post. hvala ti na pomoci
 
Nema na cmeu, nadam se da ce da ti koristi moje iskustvo. Ne postoji mala testera nego samo tup i ostar lanac. Moja husqvarna 340 kad je pogledam izgleda mala ali dok sam istrugao 6 metara drva zaolela me krsta i nema drveta koje ne moze da presece i odsece. Samo na vreme ostri lanac da ga ne istupis nacisto jer onda ide turpijanje i to dugo.
 
Nazad
Vrh