Motorna prskalica / Atomizer

Ako nisi procitao, pogledaj malo unazad na ovoj i prethodnoj strani pricu o podmazivanju koje nema u uputstvu da ti ne bi stradala pumpa!

Sto se tice gasa, jeste na nezgodnom mestu, mene rame zaboli od neprirodne poze + kais preko ramena a puna prskalica.

Da izvuces na pistolj je moguce ali zeznuto, lakse ti je da usrafis neku polugu sa leve strane pa na njen kraj da stavis rucku za gas, trebace ti naravno duza sajla. Mozes i gas da ostavis da visi na duzoj sajli a da ga prisrafis na nesto na kais od pantalona ili slicno...
 
Izvinjavam se ako sam omanuo temu ali interesuje me da li neko ima iskustva sa traktorskom prskalicom "Beta Cacak od 330 l" meni licno treba za prskanje malina pa me interesuje da li ona moze da posluzi svrsi i kakvu maglu ona baca?
Svako vase misljenje bi mi dobro doslo
 
Poslednja izmena:
Pozzz svima, skoro sam kupio atomizer/rasprskivac, e sad on extra radi kad npr prehranjujem spanac preko lista, ali npr kad cu vocke da prskam ne izlazi tecnost, nego se vrace kad dignem ruku, kako to da rijesim?
 
Koju prskalicu imas? Mozda je neka kojoj tecnost izlazi prirodnim padom kao sto je stari dm14, a ako nije onda ti nesto ne valja pumpa, mozda i ne vraca vazduh u tank za hemiju proveri i to.
 
evo brate:
LGZpYud.jpg

xQyQrOu.jpg

pQaK2gn.jpg

if3tMiT.jpg


Mislim da je rijec o slobodnom padu tecnosti... Ruka ima podesavanje da rasprskivac bude gore okrenut, vjerovatno je u tome stos?
 
Rijesio kupio sailu za gas od dva metra i od starog trimera rucka od gasa montiro na rucku od pistolja za prskanje sajlu sam vodio po crijevu za prskanje preko sam montiro burzir tako da uopste ne smeta slikat cu pa postavim

- - - - - - - - - -

Ja kad sam donosio odluku isto sam se raspitivao i uglavnom su komentari bili za dm 25 , navodno dosta manje rasipa srestva za prskanje moze se i stelovat potrosnja srestva za prskanje ,pa je sa te strane ekonomicnija i zato sam ja odlucio dm25 .
 
Ja sam za povrce prvo kupio dm 14P ali sam imao problema sa velikom turbulencijom na manjem povrcu da je htelo lomiti biljke. Nov takoreci sam prodao nasem kolegi a sad sam kupio dm 20 . Mislim da je on ipak bolji i vrlo lepu maglu stvara a i domet mlaza je prilican. E sad dm 14 je fakticki obicna turbina koja i ntrazi odrzavanje takoreci nikakvo dok ove klipne pumpice se moraju cuvati i odrzavati mnogo vise. Drugo dm 14 i mnogo veci motor ima i potrosnja goriva za isti posao je sigurno bar 3-4 puta veca

- - - - - - - - - -

Vocarg mozes jedino zadnji nastavak sa krivinom da okrenes ka uvis i time dobijes donekle polozaj za uvis. To je mana tih tipova. Moj dm14p je imam neku malu dodatnu pumpicu iza turbine koja je to pomagala de se tecnost vise podize od nivoa boce
 
Gorski, pa ti si bar vocar. Valjda znas da je uvek bolje koristiti atomizer nego prskalicu. Sitnije kapljice i plus atomizer snagom vetra okrene list i preparat dodje i na poledjinu.
Ne ulazim u to sta se pokazalo izdrzljivije Vilager 14 ili 25.
 
Ima li neko iskustva sa ovim Vilagerima, sta se bolje pokazalo na delu:
OVA?
ILI OVA?
Cena je ista i jedne i druge prskalice...
Купи обе. Имам ДМ 14 и добра је за воће кад олиста; без листа боља је 25 (штеди). Поред тога можеш да прашиш (нпр. сумпор) или расипаш грануле а 25. има вишљи домет (због висине ораха и зимског прскања морам да купим и њу). ДМ 14 има ману што не доводи довољно ваздуха у резервоар са хемијом па је слаб притисак (више је као слободан пад) а ни у сервису нису успели да то отклоне. Мораш да цимаш ручку горе-доле да би било довољно хемије за вишље гране. Ал' зато лепо изврти лисну масу мада ми је стално скоро под пуним гасом.
 
Gorski, pa ti si bar vocar. Valjda znas da je uvek bolje koristiti atomizer nego prskalicu. Sitnije kapljice i plus atomizer snagom vetra okrene list i preparat dodje i na poledjinu.
Ne ulazim u to sta se pokazalo izdrzljivije Vilager 14 ili 25.

Imam Stilov atomizer. Ukazala mi se prilika da kupim Vilagera na veci broj rata, izlazi mi dosta povoljno, zato sam pitao sta se dobro pokazalo. Vidim na yutubu da i ove prskalice bacaju dosta dobro, nisam do sada radio sa njima nemam iskustva...

Ovaj Stilov Atomizer smo kupili drugar i ja ortacki, imam dosta voca ne mogu vise da se ortacim, tj moram da se razortacim. Dosta voca mi je mlado pa bih da se provucem bar jos godinu dana dok ne kupim traktorski Atomizer...
 
Ja nisam probao koliko daleko baca dm20 prskalica posto je nova tek uzeta ali sa jednom mlaznicom sigurno 10m moze dobaciti. radio sam na 1/2 gasa pa baca par metara ali i vrlo finu maglu pravi. e sad atomizer je u prednosti sto izokrece fakticki list i poprsce sa obe strane .Sve ima svoje prednosti i mane
 
Ja sam za povrce prvo kupio dm 14P ali sam imao problema sa velikom turbulencijom na manjem povrcu da je htelo lomiti biljke. Nov takoreci sam prodao nasem kolegi a sad sam kupio dm 20 . Mislim da je on ipak bolji i vrlo lepu maglu stvara a i domet mlaza je prilican. E sad dm 14 je fakticki obicna turbina koja i ntrazi odrzavanje takoreci nikakvo dok ove klipne pumpice se moraju cuvati i odrzavati mnogo vise. Drugo dm 14 i mnogo veci motor ima i potrosnja goriva za isti posao je sigurno bar 3-4 puta veca

- - - - - - - - - -

Vocarg mozes jedino zadnji nastavak sa krivinom da okrenes ka uvis i time dobijes donekle polozaj za uvis. To je mana tih tipova. Moj dm14p je imam neku malu dodatnu pumpicu iza turbine koja je to pomagala de se tecnost vise podize od nivoa boce

Brate i ovaj viladzer na slici je isti kao ovaj moj, nikakvu razliku nema...
 
Samo ti se cini da je isti. Nemam sad sliku tog detalja na dm14p ali ako se zagledac videces da na slici vilagera ide crevo sa boce ka unutra izmedju rezervoara i plasticnih uprtaca i odatle se vraca providno na cev atomizera. Kod tebe sa boce ide direkno na cev. Iza turbine do plasticnih uprtaca ima mala pumpica na koju idu ova creva i u tome je razlika u dm 14p modelu. Ona poboljsava to vertikalno izvacivanje tecnosti dok na prvim modelima to nema. Nestale mi slike sa interneta koje sam imao pa nemogu docarati
 
Dosta voca mi je mlado pa bih da se provucem bar jos godinu dana dok ne kupim traktorski Atomizer...
Да ли си у калкулацију убацио уштеду хемије и до 60% у односу на тракторски (ја сам прскао 1000 стабала са ДМ 14)? Мада, можда си наумио да купиш други концепт тракторског који има 8 - 12 "лула" као овај леђни а кажу да штеди 30% хемије и квалитетније опрска.
 
Imam problem sa kurblom na atomizeru. Naime, kad je povucem ona ostane, nece da se vrati, a kad po malo odvrnem srafove vrati se, sta je porblem s njom?
 
Да ли си у калкулацију убацио уштеду хемије и до 60% у односу на тракторски (ја сам прскао 1000 стабала са ДМ 14)? Мада, можда си наумио да купиш други концепт тракторског који има 8 - 12 "лула" као овај леђни а кажу да штеди 30% хемије и квалитетније опрска.


Pa bas to! Usteda hemije je ogromna... Prskati mlado voce traktorskim atomizerom je bespotrebno bacanje hemije...
 
Drugari , da li ovaj vilager 14P (sa pumpom) stvarno moze da dobaci 6metara u vis ? Ako moze neko da mi odgovori iz iskustva , treba mi za kajsije koje su pobegle u nebesa i ne mogu vise da ih prskam sa moravom od 100l , a danas sam na nagovor prodavca uzeo neko govno od womaksa ,kao baca 8metara , tako tvrde i u servisu ,ali to nije ni blizu 2m + sto je bez pumpe i top nemoze nikako da se drzi u vertikalnom polozaju , kao sto je i oktopod pisao ranije..
Sutra hocu da kupim ovaj DM14P ,ali da i sa njim ne bude razocarenje kao sa womaksom..

Ako moze pomoc , da ne listam u nazad.. hvala :ppozdrav:


Pazario danas ovu dm14P ,valjda ce da zavrsi posao... Iscitao sam temu i kolko vidim ne bi trebalo da bude problema sa ovim modelom sa pumpom.. Sutra proba
Jedva sam je nasao , a mislim da sam je i preplatio.. 20990din
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje
Imam stari tomosov atomizer(vec sam pisao o njemu ovde), ove godine hocu da ga detaljno remontujem znaci hocu sva creva da zamenim i sve gumice gurtne sajla... interesuje me sta bi jos trebao da odradim sta da zamenim? Da li na onoj pumpi sto se nalazi iza ledja treba nesto da se radi, da se servisira gumice mozda neko ulje? Motor je dobar ali sam razmisljao da uzmem i nov karburator..
Svaki savet bi mi puno znacio

Evo da dodam da se ubi pokusavajuci da nadjem bilo kakvo upustvo o ovom atomizeru na internetu i nista, jedino sto sam nsao da je model SUPRA 50 a proizvodjac je bio IMP Panonia-HOLDER. Jedino sam uspeo da nadjem katalog delova od motara Tomos UMO-04
 
Poslednja izmena:
1e6b57476753905.jpg
[/URL] [/IMG]
Ja kupio ovaj model, malo ga modifikovao, skinuo mu motalicu. Jedino ne mogu da za njega nađem raspšivač, mislim da bi s njim bilo lakše prskati veća stabla.
 
Nazad
Vrh