Motorna prskalica / Atomizer

xvala za odgovore tek sam zasadio jedno 360kom oblacinske visnje ako mi uspe nabavicu opremu za obradu.prvo iskustvo kupio kao dvogodisnje sadnice iz okoline valjeva po 100din. ali kada su stigle pola su bile te apola ne vrede ni 20din. u buduce nikad preko telefona i poste nego idem u rasadnik i biram
 
xvala za odgovore tek sam zasadio jedno 360kom oblacinske visnje ako mi uspe nabavicu opremu za obradu.prvo iskustvo kupio kao dvogodisnje sadnice iz okoline valjeva po 100din. ali kada su stigle pola su bile te apola ne vrede ni 20din. u buduce nikad preko telefona i poste nego idem u rasadnik i biram
Gde si cuo da tako nesto se kupuje preko telefonа,mislis zavalis se u fotelju i eto prvoklasnih sadnica,e pa nece da moze,narocito ove sezone kada je kao nestasica:bravo:
 
VAŽNO OBAVEŠTENJE!!!

Sećate se kod Villager prskalice DM-25 ono ulje koje smo spominjali, čiji se nivo prati tako što se skine jastuk koji ide na leđa i pogleda se kroz rupu?

E pa meni je vodena pumpa presušila i crkla! Na proleće sam proveravao, nakon 2 (ili beše 3) godine korištenja, nivo ulja je bio na oko 75% pa se nisam brinuo a izgleda je tokom godine presušila. Ona malo troši to ulje zato što klip pumpe izlazi iz pumpe, otvoren je, pa se tako podmazuje, nema valjda klasične karike već neke od mesinga koje nisu baš fes :)
Tako je meni (kao i drugima) to ulje konstantno kapljalo, ali se nije videlo kako kaplje, već prljavo i masno tamo gde kaplje. Kako je ostala bez ulja a da nije usvinjena cela imam samo jednu teoriju.

Pošto sada meša ulje i vodu, pojavljuje se ulje u tanku za hemiju, a na klipu šišti hemija, pre bih rekao da je ta karika vrisnula i da sam ja prskao voće sa mešavinom :haha: i tako nisam primetio.

Elem, podmazuje se na 2 mesta i sa tovatnom mašću! To mislim da niko do sada nije spominjao.

U nastavku evo slika, kupio sam novu, u jedinom servisu gde imaju delove i gde i drugi servisi šalju na servis (Batajnički drum) nemaju ama baš ništa od delova već samo komplete (cela pumpa, nemaju gumice nego celo crevo sa gumicama itd), ova nova je upgradeovan model, otvori gde se stavlja mast su sada sa prednje strane, dok je za dolivanje i proveru ulja i dalje sa zadnje strane.

Tako ja imam teoriju da je bitnija ta mast i da možda ona kaplje a ne ulje, a kada ostane bez masti ode u propast.

Nova pumpa košta 8.400 dinara.

Ovo je slika stare pumpe.



Crvene strelice su čepovi gde se sipa tovatna mast. Kada se stavi mast i čepovi zavrću, mast lepo izlazi kod klipa.

Zelena strelica je čep gde se sipa ulje (menjačko).

Žuta strelica je prozorče kroz koje se proverava nivo ulja.

Plavi krugovi su klip koji se vidi i mesto gde kapće a meni sad šiklja hemija.

Kod novog modela su znači čepovi za mast sa prednje strane a i klip je zatvoren, ne vidi se, samo sa donje strane ima mala rupica (da kapće majke im ga), tako da i zbog toga cenim da kaplje mast a ne ulje.

Ovo su slike stare:





A ovo su slike nove:







p.s. otpao mi i čep sa donje strane i to nema da se kupi, to je zapravo plastična matica i sad mi prskalica malo više tandrnda, pa proverite i to i dotegnite sve što možete, vremenom se sve razlabavi.

 
Ja moju pumpu nisam kontrolisao evo vec tri godine. Dobro da si ovo napisao obavezno cu da proverim nivo ulja. Nego gde reče da se dosipa to ulje?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Na prvoj slici zelena strelica.

Dodao bih i da su mi rekli da stavljam običnu tovatnu mast (tamno zelenu), a ne grafitnu.

Takođe da dodam, poklopci ovi okrugli za mast ne treba da se zavrnu do kraja, kada se lepo popune mašću i zavrću, oni pritiskaju mast i ona počne da izlazi na klipu. Tada treba stati, po potrebi dodati masti u čep i tako imati rezervu pa na određene periode malko dovrnuti čep i tako ugurati nove masti u sistem...ako ste me razumeli :)
 
Da to su "štauferi", mazalice koje se nekad koristile na čaurama povremeno se malo zategne,što znači da bi i ovde to trebalo raditi a to nam niko nikad nije napisao u uputstvo...
 
Kod mene tu ulje pisa na sve strane od kako sam uzeo prskalica, najgora kupovina u životu...

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Nekima odgovara da sto pre strada alat da bi se ponovo kupovalo novo. U upustvu nigde nista o tome nema jer sam juce upravo kupio novu PS20 za bastu. Prodao sam atomizer jer mi neodgovara za moje poslove a sad cemo videti kako ce ova skalamerija sluziti
 
Juče sam gledao nivo ulja sa zadnje strane, i vidi se samo crno. E sad da li je to ponu ili?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
To bi znacilo otprilike da bi ulje trebalo promenuti . U tim pumpama bi barem jednom godisnje trebalo po meni promenuti ulje jer kondenzacija tu prilicno vode ubaci.Samo sto nepise ni kolicina ni koje ulje sipati ali motorno 15w40 sigurno moze da posluzi tome
 
Ne ne, treba menjacko ulje, to mu dodje valjda 75w80 i 80w90. A mast znaci zelena tovatna obicna ne grafitna. Cep za mast se koristi upravo kako rece Urban.

Vladam, ne bih da te plasim ali i meni je bilo crno prozorce a ulja nidje, kad sam prvi put gledao jasno se videlo, bilo je cisto zuto ulje do 75% kapaciteta.

Vujke, kod mene je takodje od pocetka tu gde se vidi klip kako radi izlazilo ulje, ali tako malo da nikad nisam video momenat kad kapne, samo se vidi da tu izlazi i prlja dole plastiku kapljanjem, tako sam uopste i primetio da tu vlazi.

Ovaj novi model pumpe kazem ne kapa jer nema gde, ne vidi se klip ima samo mala rupica sa donje strane, za mast da izadje.
 
Meni ona dobro radi, bas sam danas prskao jagode. Šta onda treba da uradim da mi se nedesi to sto i tebi?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ma kod mene izbacuje na litre, ja sam do sad sipao možda litar ulja a ne radim nešto puno sa njom, recimo da izduva oko 500 l vode godišnje. Komšija ima istu sa otvorenim klipovma i kod njega ne pušta ni kap. Sigurno je ova serija došla sa lošim gumicama na klipovima pa ne.dihtuju dobro.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Nema gumica nego neki prsten od mesinga sta li je...

Vladam, treba pod hitno da demontiras motor skupa sa pumpom od prskalice, treba par minuta posla nije komplikovano i da otvoris prozorce i kad vec sve to radis, cak i da ima ulja ti sipaj novo i dodaj masti u cepove.
 
Zar mora da se skida kompletna pumpa i motor sa se dolije ulje?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nema gumica nego neki prsten od mesinga sta li je...

Vladam, treba pod hitno da demontiras motor skupa sa pumpom od prskalice, treba par minuta posla nije komplikovano i da otvoris prozorce i kad vec sve to radis, cak i da ima ulja ti sipaj novo i dodaj masti u cepove.
Vala kod mene je guma na izlazima iz pumpe možda zato i curi.
Ja nisam skidao pumpu nego sam uzeo tanko crevo u napravio levak i tako dosipao, ko će skidati celu pumpu samo zbog toga.

Послато са C5503 уз помоћ Тапатока
 
Može i tako ali ne može da se doda mast. Nemoguće je do kraja odviti čepove jer udaraju u plastičnu konstrukciju, tako da skidanje svakako sledi. Zato su izgleda na novijem modelu čepovi sa prednje strane.

- - - - - - - - - -

Evo video da vidite kako sljaka....Izvinjavam se biciklisti kojeg smo okupali, kada prskamo ove do ulice ja obicno strazarim da neko ne naidje a ovaj em je brzo naisao jer je bio na bajsu, em sam ja snimao pa nisam stigao da ga vidim....a i koj moj ako vidi oblak nalece, ljudi samo cekaju da smaraju, ne kazem da nije u pravu.

 
Šta mislite o Villager Dm14P, dakle verzija koja ima pumpu pa može da prska u svim mogućim pravcima i pozama?

- - - - - - - - - -

Nakon što sam naišao na nevjerovatno lošu uslugu te krajnje nesposobne i nekompetentne prodavce odustao sam od kupovine Villagera. Kupio sam polovan Komatsu Zenoah MD431A, pravi pravcati Japanac, evo nekih podataka

http://harapanutamaindonesia.com/produk/dusters-misters-md431a/

jedina razlika je zapremina rezervoara za hemiju koja je kod mene 24l. Mašina je uvezena i u odličnom stanju, biće slike sutra. Nisam se imao prilike uvjeriti u kvalitet Villagera ali onakav nastup prodavaca i apsolutno neznanje stvarno u svom životu nisam vidio. Ljudi bukvalno pojma nemaju šta uopšte prodaju. Zamislite da su kategorično odbili da otvore kutiju dok im ne dam novac?!
 
Drugari imam jedno pitanje: kako se naplaćuje uslužno prskanje voća, po atomizeru ili po površini. I da li neko zna cene?
 
Pozdrav , imama vilager atomizer dm 25 i sve je ok al mi gas pravi problem , tesko za dohvatit pozadi sav se iskrivim i slomiem sa njim . Konto sam kako bi se taj gas mogao prebacit na pistolj na rucku pa bi bilo lakse imal ko da je sta radio na tom
 
Nazad
Vrh