Motorna prskalica / Atomizer

Proverio sam to prvo, bila je vec bez garancije, nego u trenutku kada sam pisao post, nisam proveravao papir a bio sam zaboravio da li je garancija jedna ili dve godine, odnosno kada sam tacno kupio prskalicu. Znaci da je radila pune dve godine bez curenja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav drugari. Imam nobili vucni od 1000l sa onim lopaticama na kojima su dizne. Cini mi se da ne prska bas kako treba pa me zanima ima li neki servis za njih da mi neko proveri ispravnost istog kako bih znao sta nije ok i sta treba zameniti.
 
Ja sam imao i jos uvek imam isti problem. Doduse, u znacajnoj meri sam ga smanjio, ali curenje I dalje postoji.... A kako je sve pocelo (cini mi se da sam o tome vec ovde pisao)... ukratko, tecnost je curela (ma lila!!!) na mestu spoja rezervoara I ostatka pumpe. Sta sam radio: Prvo, dotezao one vijke, cinjenica, bili su bas labavi ipak to nije bilo resenje. Zatim, cistio sam dihtung/gumu I nista, pa kupio drugu gumu I nista. Poslednje sto sam uradio to je da sam uzeo lepak hermetic (koristi se za lepljenje metala na pr. tela pumpe za vodu na blok motora) I sa njim zalepio oba spoja, guma/telo pumpe I guma/plasticni rezervoar. Do sada, ovo se pokazalo kao najbolje resenje jer se curenje znacajno smanjilo ipak I dalje povremeno kaplje. Sta bi jos mogao da uradim jos uvek neznam. Ostaje glavno pitanje zasto je uopste pocelo da curi posle vise od godinu dana koriscenja pumpe? Sve povrsine, koje su u ovom spoju, koliko sam video, a detaljno sam pregledao, su ravne zapravo bez ostecenja. Bas bi voleo da cujem jos neko iskustvo, odnosno razlog zasto dolazi do curenja, a kad saznamo razlog lako je naci I resenje. Pozz
Ja sam uzeo silikonski lepak gumu dobro premazao sa gornje strane,vratio posudu,dobro zategao srafove koliko je moglo ostavio dva tri dana da se susi potom krenuo da radim sa atomizerom i za sada vise ne curi,hteo sam kupiti novu gumu za dihtovanje ali u mom kraju su bile ekstremne poplave i radnje koje prodaju te delove su bile poplavjene tako da sam se resio na taj korak i za sada radi ok,ostaje pitanje dokle ce to tako trajati,no opet se nesto mora lepiti i dotezati nema druge sto kaze narod koliko para toliko i muzike nije neki kvalitet ali odradi posao sto je najbitnije............
 
Moze li mi neko reci kolika je potrosnja sa atomizerom. Imam 150 stabala sljive i kupio bih neki atomizer. Ako treba ja da isprskam 300l onda mi je glupo da kupujem atomizer nego da gledam traktorski, a ako je to recimo 100l ili nekih 10 prskalica onda je to podnosljivo.
 
Zavisi koliko je star sljivak. Moje misljenje, 100 litara je sasvim dovoljno, mozda 150 za bakar ( jesen i prolece).

- - - - - - - - - -

Zavisi koliko je star sljivik. Moje misljenje, 100 litara je sasvim dovoljno, mozda 150 za bakar ( jesen i prolece).
 
onda ovako kineski atomizer za 100eur dok jos ne porastu a od 5. 6. godine traktorski i to je to.
 
Pa tako nekako. Budi spreman da nosis oko 30kg na ledjima. Ja sam mislio nista strasno ali mi je trebalo vremena da se MALO priviknem. Ustedeces tih 100njak eura na hemiji u prvih 3-4 godine a bogami ojacaces i noge. Znaci nema greske :osmeh:.
 
Ja sam navikao na kilažu pune prskalice, ali imam novih problema. Već sam negde pisao ali ajde i ovde.

Konkretno imam Vilager DM-25 leđnu motornu prskalicu. Pored "oko kuće" sa njom štitim zasad od 136 trešanja na magrivi, 6 redova od 23 komada, pola su dvogodišnje, pola jednogodišnje. Za prskanja kad nema list (proleće, jesen) ne računam, ova tokom vegetacije, a ove godine ih je bilo više od 5 zbog pogodnih uslova za kokomices i ostalo, trebalo mi je puna prskalica za nepun red, recimo 16-18 trešanja.

Tu ne da nema uštede, nego računaj da stučem 7-9 prskalica puta skoro 30 litara, to je skoro pun atomizer traktorski. Da ne pričam koliko traktorski kvalitetnije odradi posao zbog boljih dizni i većeg broja istih, zatim jači pritisak i vrtenje lista pa se on okupa sa svih strana dok sa ovime samo bijem po licu lista, ulazim ja bliže pa šaram, al zato i potrošim toliko a opet nije to to.

Drugo, vodu sam nosio u 4 kante od 30 litara, iskilavim se dok je istočim u prskalicu, a ako bih prskalicu spustio na zemlju, kako bih je posle digao na ramena.
Znači sad imam i problem vode, pa sam počeo da nosim bure od 200 litara plus kante, pa istačem iz bureta koficom. Treba mi cirka 10ak minuta dok spremim prskalicu a za manje od 10 je više nema. Puta 7-9 to ti je oko 2.5 sati rada.

Leti je problem jer imaš opciju da ideš u cik zore da ne bi radio po suncu, ako počneš u 8 poslednja tura ti je u 11 tad je već prekasno, ili da ideš dva dana, ili da ideš predveče, ali pošto ne smeš pre nekih 7, onda te garant hvata mrak i komarci, rizikuješ pa počinješ u 6 ali ne završavaš pre pola 9.

Da ne pričam o danima kad je blato ili nisi suzbio travu pa moraš prvo to. Hodam sa čizmama i tri kile blata na svakom đonu, posrćem, klizam...

Šta me čeka sledeće godine, kad pola budu trogodišnje a pola dvogodišnje, nije mi dobro samo kad pomislim. Za dve godine ili kupujem traktorsku ili ako nemam para neću ni prskati, nema smisao, neću valjda 30 prskalica da trošim, to je tona vode i hemikalija, kako toliku vodu uopšte da odnesem i istačem, treba da podelim i radim 3 dana po 3 sata a to iz više razloga prosto ne može.


Sveukupno, priznajem prešao sam se što nisam kupio polovnu traktorsku pa kakvu takvu pa polako menjao dizne, sređivao, šta god. Ovu sam platio 18.000 dinara novu, traktorsku polovnu koja bi ISTIM KVALITETOM prskala sam mogao za 300, pa kvalitet vremenom sredio ulaganjem u dizne i slično.

Naravno da je razlika u ceni, ali po toj logici ako nemaš para, kupi neku polovnu za 50 eura, nikako nove za 150-200, bačene su pare.
 
he gde naci traktorski za 300e a da lichi na nesto? ja cu probation ovaj Straus sto ima za 90e pa da vidimo. sad se pojavio stihl 200 bas lepo izgleda da li ga he neko probao?
 
photo0361.jpg
photo0360.jpg
photo0359.jpg
Поздрав зна ли неко који је ово атомизер и какав је мотор на њему,тј чији,пошто немам никакву плочицу на њему.
 
Oktopod, sve si u pravu sto kazes, ali nisam siguran zasto toliko trosis hemije. Ja imam 5reda po 25 sljiva u 6 godini i potrosim jedan rezervoar po redu (cifarelli 17 lit).Veoma je strmo, bure sa vodom mi je na vrhu reda a tu je i drveni poklopac na buretu na koji stavim atomizer pre nego sto ga stavim na ledja. Nije lako ali ja ne obilazim oko stabala (osim jesenje i prolecno prskanje) vec samo idem izmedju i prskam levo desno. Sve to mi uzme oko sat vremena i 90tak litara hemije. Traktorska je zakon i imam je u planu za par godina kad prosirim zasade. Za to vreme bildujem noge :osmeh:.
 
@vrobec Bio bi prvi u istoriji koji je pogresio kupovinom bilo kog Makitinog proizvoda. Ono sto je Mercedes medju autima to je prijatelju Makita medju alatom. Za te pare nemoj da kupis jednu vec 10!!!
 
@vrobec Bio bi prvi u istoriji koji je pogresio kupovinom bilo kog Makitinog proizvoda. Ono sto je Mercedes medju autima to je prijatelju Makita medju alatom. Za te pare nemoj da kupis jednu vec 10!!!

Malo ga pretera al ajde. Ova makita je verovatno neki dolmarov motor tj njegova tehnologija jer makita se na tom polju nije bavila dok nije kupila dolmar 91g.
Nije greska kupiti ako ti ovo treba ali mislim da je preskupo s obzirom da je ovo obicna prskalica a ne atomizer.
 
@Tintoreti Nije preterano veruj! Video sam skoro sve od njihovog alata u akciji i mogu reci da je bezobrazno dobar! Masina tj. motori jesu Dolmar-ovi ali ko je koristio njihove testere zna o kom kvalitetu je rec!
Da li odgovara nekim zadacima to mora da proceni sam kupac jer novac daje on, a cena ... po meni mnooogo diskutabilna! Volim vrhunski alat (kao i svi) ali redovna cena je ipak visoka! Ovo sto je kolega nasao je jack-pot i ja bih se licno kajao ceo zivot ako je ne bih uzeo!!!
 
Ja bih se takođe kajao, ali da dam 330 eura za leđnu prskalicu kad posle dve-tri godine kao sad shvatim da mi ne završava posao...
 
Nazad
Vrh