Motorna prskalica / Atomizer

pozdrav svima...imam ledjnu akumulatorsku prskalicu villager vbs 18, i pojavio se problem. prskalica radi ali ne izbacuje tecnost, ocistio sam resetkicu u rezervoaru za tecnost ali i dalje isto, ako neko nesto zna o tome bio bih zahvalan....hvala unapred
 
Da li ima neko iskustva sa solo prskalicama gledam da sto jeftinije prodjem a opet da me muci da spadaju creva, istice gorivo i sl. pa je ovako neka lista

Stihl 420 ~ 520EUR
Cifarelli ~ 480EUR
Solo 444 ~ 370eur
Polovni stihl ~ 300eur
Polovni cifareli ~ 250eur
Villager nov ~ 150eur
Kinski nov ~100eur

e pa sad budi pametan, sta biste vi preporucili ili da teram jos i ove sezone rucnom posto mi jos nije veliko voce
 
Ljudi, vocnjak mi ulazi u trecu godinu. Do sada sam prskao rucno, nekada sa motornom, nekada sa obicnom prskalicom. To od ove godine vise nece biti tako lako, pa sam odlucio da kupujem noseni atomizer. Naravno, sredstva su ogranicena.
Imam oko 1.5 ha, razmak 4 m . Nasao sam nesto sto je kao malo povoljnije (750 evra), pa me zanima sta mislite da li bi moglo da odradi posao : http://www.mio.hr/poljoprivreda/prskalice/prskalica-tp-330.html .
Hvala unaprijed npomoci.
 
Da li ima neko iskustva sa solo prskalicama gledam da sto jeftinije prodjem a opet da me muci da spadaju creva, istice gorivo i sl. pa je ovako neka lista

Stihl 420 ~ 520EUR
Cifarelli ~ 480EUR
Solo 444 ~ 370eur
Polovni stihl ~ 300eur
Polovni cifareli ~ 250eur
Villager nov ~ 150eur
Kinski nov ~100eur

e pa sad budi pametan, sta biste vi preporucili ili da teram jos i ove sezone rucnom posto mi jos nije veliko voce

Sa prvom trojkom ne grašiš šta god odabrao, a moj lični izbor bi bio solo! Vrhunski kvalitet (još nisam čuo za neko loše iskustvo sa njim) i pristupačna cena!!!
 
Treba mi savet iskusnih clanova koji koriste dm-25 atomzer. Dao sam komsiji da se posluzi i on je ceprkao oko ventila za pritisak, e sad ja nikako da nastelujem da to radi kako treba, pa ako neko zna koliko je krugova bio odvrnut bio bih mi zauvalan do neba. Ovako ili ispuca rezarvoar brzo ili nema magle...
 
Uh, ja sam uzeo novi model ps20 ali se nisam igrao sa tim ventilom. Mogu kad odem sledece nedelje da pogledam ili slikam gde stoji ako ti to sta znaci...
 
Ja nisam nešto ni primetio veliku razliku, dobro me podseti da probam opet ove godine, ja ga držim na skoro maksimumu, mislim da je fabrički negde na pola.
 
Tintoreti mislis na traktorski polovan? To nema bez 800 plus dizne pumpa remont, vise corbe ide a ja imam 150 sljiva
 
ja se danas ponovio sa vilager ps 20 upalio radi o sat , i prska pravo sad cu videti koliko ce izdrzati bez kvarova i ostecenja
 
ja sam to zamenio sa gibljivim crevom sto se koristi za ventilaciju i radi posao odlicno. Prepravio sam i sam kraj na atomizeru jer sam stavio od wilagera diznu (rotirajuci rasprskivac tecnosti) a od stihl-a usmerivace na kraju cevi i mogu ti reci da je pravi zmaj, prezadovoljan sam.
slikatexoflex-ztg.jpg
 
Interesuje me dali se negde sipa ulje u Willager DM14P? U upustvu nema nigde naznacneno. U motor ide mesavina 40;1. Dali ima neko dodatno podmazivanje, npr turbina.
 
Iskreno nisam upucen sto se tice cena , u mom gradu nemam da kupim , jedino da porucim ovako , a u pitanju je jedna dve dizne..
Nekad prskam sa ratarskom diznom ovom obicnom 110 03 , ali dosta brzo izbaci tecnost , u planu mi je atomizer , mozda za sledecu godinu , pa bih ovu da izguram sto jeftinije, mozda i ovaj pistolj da uzmem , ali ako je neka kina bacio sam pare..
 
Nazad
Vrh