Motori sa i bez turbine prednosti i razlike

npr. isao sam da pogledam landini 9880 turbo 96 god u stvarno dobrom stanju i covjek kaze da trosi pola litre ulja na 100 sati
i kaze jos da svaki turbo motor trosi malo ulja
 
Tako sam i ja čuo ali to kod mene na traktoru nije slučaj.Što bi trošio na turbini ako nigde ne propušta?
 
a da li je u kombajn zmaj 142 bolje ubaciti mercedes motor bez turba ili sa turbom?
 
Trebalo bi da turbo motor manje troši pošto ima manju specifičnu potrošnju, a i jači je od onog bez turba, pa mu je lakše i manje se greje.
 
tako je turbo je zakon sto se tice potrosnje nije tacno,trosi ako nesto nevalja na motoru,turbina,temperatura ulja itd.. ali nema veze GARRETT turbo je broj jedan na svetu a ostale nemogu da se ocesu,generalni zastupnik za njih je turboservis uzice misim da ih ima i po beogradu i novom sadu,sto se tice intervala menjanja ulja tako i ja radim duplo kraci vek zamene nego sto mi je servis rekao jer se ulje brzo zaprlja pa nevalja za lezaje turbine jer ce krace trajati.sigurno je garrett najbolji jer sam video rad i kkk turbine i ostalih ali garrett ima najlepsi zvuk.kada prodje kamion slepe npr. volvo a on ima garrett turbine cucete kako fino zuji turbina kad ubrzava,mislim da i mercedes koristi samo garrett turbine i bmw koristi samo njih koristio je i neke druge ali su crkavale ama bas sve na 35000 km pa je fabrika sama menjala turbine o svom trosku pa sad koristi samo garrett-ove turbine izmedju ostalog postoji njihov sajt pa lepo ga posetite tamo imao jako lepih i zanimljivih stvari.e sad sto se tice cene siguran sam da kosta 2000 eura jer nema bolje turbine a kad sam hteo da kupim dva sata za nju ali mora samo oreginal i nista drugo rekli su mi da kostaju 450 eura ta dva sata,pa tolko kosta nova turbina ali ne garrett.npr tolko kosta golfova turbina ili za rusa koja se ni necuje da postoji.
 
zzivica je napisao(la):
tako je turbo je zakon sto se tice potrosnje nije tacno,trosi ako nesto nevalja na motoru,turbina,temperatura ulja itd.. ali nema veze GARRETT turbo je broj jedan na svetu a ostale nemogu da se ocesu,generalni zastupnik za njih je turboservis uzice misim da ih ima i po beogradu i novom sadu,sto se tice intervala menjanja ulja tako i ja radim duplo kraci vek zamene nego sto mi je servis rekao jer se ulje brzo zaprlja pa nevalja za lezaje turbine jer ce krace trajati.sigurno je garrett najbolji jer sam video rad i kkk turbine i ostalih ali garrett ima najlepsi zvuk.kada prodje kamion slepe npr. volvo a on ima garrett turbine cucete kako fino zuji turbina kad ubrzava,mislim da i mercedes koristi samo garrett turbine i bmw koristi samo njih koristio je i neke druge ali su crkavale ama bas sve na 35000 km pa je fabrika sama menjala turbine o svom trosku pa sad koristi samo garrett-ove turbine izmedju ostalog postoji njihov sajt pa lepo ga posetite tamo imao jako lepih i zanimljivih stvari.e sad sto se tice cene siguran sam da kosta 2000 eura jer nema bolje turbine a kad sam hteo da kupim dva sata za nju ali mora samo oreginal i nista drugo rekli su mi da kostaju 450 eura ta dva sata,pa tolko kosta nova turbina ali ne garrett.npr tolko kosta golfova turbina ili za rusa koja se ni necuje da postoji.

O Bože kako sam se fino nasmijao. :haha: :haha: :haha: zzivice ugodno je čitati tvoje postove, čovjek se uvijek fino nasmije. :D
 
Nemoj tako becarino... Pitaj boga koliko staru turbinu on ima i o cemu on uopce prica...

Njemu je kvaliteta turbine samo zvuk koji ona prouizvodi ;)
 
zzivica je napisao(la):
tako je turbo je zakon sto se tice potrosnje nije tacno,trosi ako nesto nevalja na motoru,turbina,temperatura ulja itd.. ali nema veze GARRETT turbo je broj jedan na svetu a ostale nemogu da se ocesu,generalni zastupnik za njih je turboservis uzice misim da ih ima i po beogradu i novom sadu,sto se tice intervala menjanja ulja tako i ja radim duplo kraci vek zamene nego sto mi je servis rekao jer se ulje brzo zaprlja pa nevalja za lezaje turbine jer ce krace trajati.sigurno je garrett najbolji jer sam video rad i kkk turbine i ostalih ali garrett ima najlepsi zvuk.kada prodje kamion slepe npr. volvo a on ima garrett turbine cucete kako fino zuji turbina kad ubrzava,mislim da i mercedes koristi samo garrett turbine i bmw koristi samo njih koristio je i neke druge ali su crkavale ama bas sve na 35000 km pa je fabrika sama menjala turbine o svom trosku pa sad koristi samo garrett-ove turbine izmedju ostalog postoji njihov sajt pa lepo ga posetite tamo imao jako lepih i zanimljivih stvari.e sad sto se tice cene siguran sam da kosta 2000 eura jer nema bolje turbine a kad sam hteo da kupim dva sata za nju ali mora samo oreginal i nista drugo rekli su mi da kostaju 450 eura ta dva sata,pa tolko kosta nova turbina ali ne garrett.npr tolko kosta golfova turbina ili za rusa koja se ni necuje da postoji.
Jesi li siguran? Gle kako sviri:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Lr91shipPYM[/youtube]
 
Kako motori kod Belarusa podnose turbinu?Mislim na 892 i 952, skraćuje li im radni vijek, jel trazi turbina neko posebno ulje u motoru? Zanimaju me iskustva vlasnika tih traktora, posebno prednosti ili mane koje turbina donosi u odnosu na 82.1/820 i 920?
 
izgleda da nije garet turbina
29frql5.jpg
 
Ne znam gde da postavim pitanje pa je valjda ovde najprikladnije.
Konkretno me interesuje dali kada traktor radi i ugasi se normalnim putem turbina treba još da se vrti?Znači ja uvek skroz smanjim gas i sačekam tako desetak sekundi i onda gasim traktor.Kod mene se radi o Garet turbini.
 
Kako motori kod Belarusa podnose turbinu?Mislim na 892 i 952, skraćuje li im radni vijek, jel trazi turbina neko posebno ulje u motoru? Zanimaju me iskustva vlasnika tih traktora, posebno prednosti ili mane koje turbina donosi u odnosu na 82.1/820 i 920?
pa 82.1 , 820 i 920 nemaju turbinu,ja u moj 892 sipam neko ulje za turbo motore
 
I kod mene se vrti ali svega par sekundi.Neki majstor mi kaže da to nije dobro i da bi trebala mnogo duže da se vrti.Ajde reko da pitam pošto ovde ima veoma iskusnih majstora i traktorista.
 
Nazad
Vrh