Motokultivatori - opšta tema

Na mojoj F700 je motor G200 kao na F600.
To je motor od 5 konja usporen na 1800 obrtaja, pa tako koristim veliku remenicu i nema problema sa proklizavanjem.
Imace moj surak dobru f600 na prodaju, pa ako te bude interesovalo spojicu vas..
 
Ја јуче био у продавницу по филтер за гориво за 509, каже продавачица имамо ова два колики је твој? ја одговорим да је већи од оба заједно ( у шали наравно јер продавачицу познајем одавно) сад кад дођем са посла морам да погледам али ми се чини да иде онај мањи

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
F 700 ima originalni G 65 motor od oko 240ccm i nekih 6 do 6.5ks ali delove naci je skoro nemoguce pa vecinom ubacuju G 200

Послато са SM-G361F уз помоћ Тапатока
 
Ma na Hondu možeš staviti šta hoćes, kad je takav koncept.
Ja čak razmišljam da jednog dana stavim elektromotor 72V, i set LiIon baterija dovoljan za 1-2 sata freziranja..
Vidim da neki stavljaju trofazne motore, ali smatram da je to bezveze zbog opasnosti a i kablova..
 
Imao bih pitanje u vezi kultivatora, nameravam da uzmem neki manji model za obradu u malinjaku tik pored redova, e sad idealno bi mi bilo da to bude sto manja sirina moticica. Gledah po oglasima i videh da ima gde je pogon moticica vezan za prednje tockice sto bi mi odgovaralo.
Jel imao neko iskustva sa ovakvim modelima i ako moze neki savet, mane , prednosti...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Za to što treba tebi neki jaci trimer i freza za isti i vozi. Najjeftinije, i najlakše.
Sve ostalo je neisplativo i loše rešenje.
 
Mozda je smešno ali sam skoro video uživo kod rodjaka kako to radi, mada ima i na yt ali uživo je nesto drugo. Jos on tera frezu na bc900.
I sam planiram da kupim jednu.
Motika je prošlost .
 
Ljudi danas sam menjao filter goriva na imt 509LS. E sad me zanima nesto. Onaa bravica za gasenje motora sluzi i za start ali kako ? I da li ima neka caka za izbacivanje vazduha koj ce da povuce kad pobam da ga upalim ili se samo vuce?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nema to veze nikakve ni sa paljenjem ni sa vazduhom ako je podešeno akako treba.
A sto se tice vazduha, prvo odvrni crevo koje ide sa filtera na pumpu. Kad podje gorivo zavrni crevo i pali. Malo je zeznuto ali će upaliti...
 
Posedujem benassi 304. Imam problem sa menjacem(tri brzine) koji se cuje da zveci(bruji) dosta jako samo u drugoj brzini sto je meni skroz nelogicno. Zupcanici su novi jer su se stari potrosili i lepo nalezu jedan na drugi, ima ulja(sai 90 novo potpuno zamenjeno). Neki savet sta moze da bude bio bi mi od pomoci.
 
Колико се ја сећам ИМТ 502 је ишао без точкова а мислим да му је Агриа ознака била 140.
Мој је АГРИА 200 јел то ИМТ 502? Никако да провалим до које висине се сипа уље.. Које уље се иначе сипа у машину?
 
Мој је АГРИА 200 јел то ИМТ 502? Никако да провалим до које висине се сипа уље.. Које уље се иначе сипа у машину?
Давно је било ал' то су исти култиватори са врло малом разликом у моторима (дуго се то производило). Уље напуни маклимално па источи један деци. Мултиградно.
 
Posedujem benassi 304. Imam problem sa menjacem(tri brzine) koji se cuje da zveci(bruji) dosta jako samo u drugoj brzini sto je meni skroz nelogicno. Zupcanici su novi jer su se stari potrosili i lepo nalezu jedan na drugi, ima ulja(sai 90 novo potpuno zamenjeno). Neki savet sta moze da bude bio bi mi od pomoci.
Kvalitet obrade zupcanika je najverovatnije i vremenom dok odradi malo nestace taj zvuk. Na mnogim masinama prilikom zamene je to slucaj pogotovu ako se samo jedan zameni.Samo to teraj jer druge mu nema
 
Hvala verovatno je to problem, bar se nadam, jer menjac je relativno prost mozda neki lager ali culi bi se i u ostalim brzinama. Gornji snop sa fiksnim zupcanicima(ne znam kako se tacno delovi zovu) je zamenjen i donji zupcanik koji se pomera sa rucicom menjaca. Vise me brine da se zbog neke banalne sitnice i nepaznje ne pokvari menjac a vec je ulozeno u njega.
 
Pozdrav ljudi. Danas sam konacno uplio 509 Majstor mi je reko da odvrnem ovaj sraf i kad se ispusti vazduh i krene nafta da ce upaliti(sl1). Nakon 20 pokusaja odvrnuli ovo (sl2) Posle radio je 3 sata da mu nista nije falilo. Posle rucka kada sam nastavio radio je pola sata i odjednom dobio turazu mozda 3 sekunde i ugasio se. Kad sam ga ponovo upalio ista prica? Sta moze biti uzrok?
9dae9b61f54b4065bef76382fdb9ee2e.jpg
16c8afd3c7fe8f3b6a105c962ed00d37.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Rekoh ti ja da odvrnes crevo koje ide sa filtera na pumpu...
E sad sto se turaze tiče to mi lici na problem sa pumpom.
Ali sačekaj nekog iskusnijeg.
 
Nazad
Vrh