Motokultivatori - opšta tema

Markokg@
Nesto mi viljuska delujke kriva,dal nije zakovo taj lezaj.Dal viljuska stoji kako valja dal negadja negde van,pa negura lamelu.
 
Viljusku sam slikao jer i ona nije dobra. Verovatno se iskrivila kada smo na silu probali da odlepimo lamelu..sta znam..ispravice se rucno jer nema nigde da se kupi..bas nigde gde sam zvao.
Telefonirao sam juce sve koje sam preko neta nasao - svega 2-3 mesta gde mi nude celo kvacilo za 10.000-12.000 din a samo na jednom mestu sam nasao ovu solju posebno koja mi treba jer su propali risevi u centru kako se i vidi na slici.
A lamela nema nigde da se kupi kao deo vec mora ili da se opere i vrati ili da se prelepi negde ako to neko radi posto je kao konus.

Svakako radim na tome da se kompletiram sto pre.
 
Ja bih ti preporucio da izmenjas ceo set jer jedino tako ce raditi kako treba na duze staze. Sto kosta mora da kosta a posle si miran ali bar vidi i uzmi original ili kvalitet zamenski

- - - - - - - - - -

Danasnji posao usluznog frezovanja oko 8000m2
007.jpg


- - - - - - - - - -

009.jpg
 
To je honda f600 sa kipor motorom i mojim prepravkama. Jedan par motika nikad neskidam i samo dodam tockove i tako pravi kanale po isfrezanom zemljistu. Ali frezuje se duboko oko 25cm pa i vise.
Nije za manekena da pozira ali odradjuje sve poslove i zaradjuje hleba i to mi je desna ruka .Juce sam jos izmenjao ulja i oprao filter vazduha jer sto radi mora se i paziti a ona bas radi 400-500 cas godisnje
 
Poslednja izmena:
Проблем са Хондом Г42! И без подигнутог шпанера окреће задњу ременицу па кад убацујем у брзине оно закрчи. На Јутјубу видим да се само чује "клик" код мењања брзина. Ако ставим дужи каиш онда код оптерећења ножева проклиза. Сада је на њој 1025 х 12,5 ла а користио сам до 1050 х 13 ла. Да ли је то неки квар у мењачу или ја не знам да рукујем?
 
@vica22
Jesi li oprao filter ulja na Kiporu. Ako nisi, obavezno to uradi. Ja sam kod mene ocistio na drugoj izmeni ulja i bio je prilicno zapusen opiljcima.

Mene interesuje ovaj tvoj patent sa kopanjem kanala za krompire, na koji nacin ti pravi ovako lepu brazdu?
 
Filtercic ulja obavezno operem uvek kad se i ulje menja.Poenta kanala je duboko isitnjena zemlja a sam razrivac sam pravio i ima stelovanje sirine.Ovde na slici se samo dva kanala rade posto ostali moraju rucno izmedju stubova. Slikacu sledeci posao kad budem ceo plastenik radio kanale jer se onda mnogo lepse vidi.Cak bi mogao jos da navarim lim da vraca zemlju jos u stranu jer kad teram to prebacuje preko daski ali ovako je cak mera po musteriji i nezele sire nikako tako da sam odustao od dodatka daske. Uglavnom kad se lepo isfrezuje i duboko sve se odradi kako treba a sam vecinu pravim prikljucaka i doradjujem ako primetim nesto sto bi se moglo poboljsati. Mozda nisu na oko lepe ali lepo funkcionisu i musterije prezadovoljne. Ovo sam radio u susednom selu jer je covek cuo kako radim i juce nije verovao da se moze tako uraditi i castio me jos preko dogovorene cene.
YT1RDI spaner necini kvacilo nego je samo jedna od stavki koje uticu i to je finisiranje stelovanja. Grubo stelovanje se vrsi pomeranjem celog motora napred -nazad i klizacima koji se steluju na odredjenu visinu od remena sto moras nauciti.Konstruktor je to sve lepo odradio ali dao i odredjenu duzinu remena na koju se to uklapa i onda nema problema ali osnove mehanike se moraju znati.
Kod mene je preradjeno sve oko kvacila i trpi mnogo vece sile od fabrickih pa razdvaja kako treba ali mora se znati sta i kako i doraditi kako treba.

- - - - - - - - - -

Ovo je to ralo koje sam od parcica otpadnog gvozdja napravio i funkionise dosta dobro
001.jpg
 
YT1RDI spaner necini kvacilo nego je samo jedna od stavki koje uticu i to je finisiranje stelovanja. Grubo stelovanje se vrsi pomeranjem celog motora napred -nazad i klizacima koji se steluju na odredjenu visinu od remena sto moras nauciti.Konstruktor je to sve lepo odradio ali dao i odredjenu duzinu remena na koju se to uklapa i onda nema problema ali osnove mehanike se moraju znati.Kod mene je preradjeno sve oko kvacila i trpi mnogo vece sile od fabrickih pa razdvaja kako treba ali mora se znati sta i kako i doraditi kako treba.
Ау, сад си ме тек збунио. Пре сам радио са 506 и 509 а на овом је стављен дизел Кипор. Нема нигде ручице квачила. Само лева и десна блокада, гас, ручица шпанера и мењача. Те клизаче који се штелују сам скинуо јер никако нисам могао да их подесим; или ми греју ремен или он спада па сам уместо њих додао трећу ременицу која прихвати каиш кад подигнем шпанер.
 
Slikaj to sokocalo sa leve strane pa cemo resiti misteriju nekako. Samim tim sto je kipor dizel ubacen problemi se povecavaju jer taj spaner je takoreci nejak i mora motor skroz nazad koliko god moze. Kod mene je reseno na sasvim drugaciji nacin i mnogo jace kvacilo a napravio samm ga da samo dok drzim rucicu stisnutu ima pogon , nesto kao sigurnosno. Desavao mi se neprijatnih situacija a pogon ostane ukljucen na fabrickom sistemu pa ona ode kud netreba. Ta rucica spanera sa sajlom i polugom je kvacilo kod hondi, ne svih ali kod vecih da
 
Nemas nijednog klizaca pa se tako desava. Na prvoj slici se najbolje vidi koliko se remen pregrbio ispred remenice manjaca sa gornje strane. Upravo tu gde je najvislja grba na remenu postavi klizac i jos jedan ili dva ces morati iznad i ispod pogonske remenice . Klizac stelujes da kad ti je nategnut remen tj u funkciji rada da ti klizaci budu na 3-5mm iznad remena .Najbolje je da od parceta armature ili sl oblog materijala uzmes odsecak i zavaris na neko parce debljeg limcica a da rupa za vijak bude sa kontra strane tako da zakretanjem tog limcica mozes stelovati .Kd to postavis pozadi remen ce se opustiti i to ce se izduziti ka prednjoj remenici gde treba da proklizava.
Kod mene je spanovanje skroz na kontra stranu i jos veca problematika ali se resi. Slikacu ti sutra kako je u mom slucaju

- - - - - - - - - -

Otprilike ovako bi trebalo razmestiti klizace
002.jpg
 
Kipor motor f 186, počeo da troši ulje, skinuo glavu, na cilindru par manjih risova, da li promenuti samo karike i nastaviti dalje ili uraditi prvu specijalu? Gde ste naručivali delove za kipor motore? Pozdrav
 
Izvadi klip napolje pa vidi dal karike nisu popucale i dal nije klip ostecen. Za manje riseve moze proci sa osvezenjem jer nisam siguran da ima na specijalu delova a vidi u Savic& prof u Novom sadu ,imaju delova i za kipor. Ja nisam jos nista menjao niti imam potrebe
 
Obradu ovakvih Kipor motora ne rade u servisima a ne daju nikakvu garanciju, samo nov da kupim... Sumnjam da su mi iz vazdušnog filtera prošle sitne žice od filtera, nisam slikao ali majstor mi tvrdi da su risovi duboki i da nema šanse da nešto uradimo zamenom karika, karike su inače sve cele... izgleda, samo nov motor ...
 
Moguce vrlo lako jer ni meni se nesvidja mnogo onaj tip filtera jer je jako lose sace odradjeno. Ja sam ubacio mrezicu od komarnika na ulozak filtera da nebi sace se raspadalo a vec smisljam i nacin da ubacim suvi filter.Negde sam cuo da ima i neko poliranje stubline nekom pastom koja moze da zatvori riseve ali neznam ko to radi i koliko je uspesno .
 
Najlakša varijanta je da staviš fabrički suvi filter, ali nisam siguran koliko bi bio upotrebljiv u uslovima rada gdje ti koristiš svoju hondu

Možda je najefikasnija varijanta da nabaviš od nekog motocikla ili auta pečurku, ima dovoljno protoka i može se jednostavno očistiti.
 
Postovani, molio bih vas za misljenje vezanu za motokultivator Lamborghini dizel 14ks (wema dizel motor), isti mi je potreban za odrzavanje-kosenje dva vocnjaka ukupne povrsine jednog hektara.

hvala




[h=1][/h]
 
Da li je neko radio prvu specijalu na kipor f186? Koga i gde pitati za karike za to? Prva verija je sa 86mm klipom, koja bi bila onda prva specijala? Vaše mišljenje...
 
Nazad
Vrh