Motokultivatori - opšta tema

Bas taj mu je motor a to je 12,5ks stvarnih

- - - - - - - - - -

Nisam ni ja nalazio slike jer ovde kod mene su sve motokopacice zastupljene za baste pa me toliko nije ni interesovalo trazenje tih mkt. Ali koliko sajtova sam odgledao nijednu nisam video i koliko sam nacuo samo vrlo mali broj je proizveden.Kao da je to bila neka probna serija
 
naisao sam na ovo
Prospekt%20Muta2z_zpspuk8q711.jpg
 
Pozdrav kupio sam pre neki dan imt 507 dizel.U pitanju je dizel motor rudjerini 8,8ks.Isprobao sam ga i zadovoljan sam freziranjem i kosenjem.Zanima me samo gde mogu naci rezervne delove za ovaj dizel motor trazio sam po netu al nista nisam nasao.Evo i slike
dsc0718.jpg
 
Pa motor mi trosi ulje tako da cu sigurno zameniti klip,karike mozda i elemenat dizne i bos pumpe,garnituru dihtunga filter nafte.Recimo neki poluremont.
 
da li neko zna kako se popravljaju pokidani prezoni na glavi mute tj na bloku, pri stezanju smo su izleteli komplet brezoni i vise nece da se stegnu. ima neko neko resenje?
 
Prave se ili nabavljaju stepenasti brezoni.
Dakle. ako ti je brezon bio M8, urezujes u bloku novi navoj M10, i pravis brezone koji su sa jedne strane M10 a sa druge strane M8.

Ima i drugih skupljih resenja..
 
Prave se ili nabavljaju stepenasti brezoni.
Dakle. ako ti je brezon bio M8, urezujes u bloku novi navoj M10, i pravis brezone koji su sa jedne strane M10 a sa druge strane M8.

Ima i drugih skupljih resenja..
hvala na odgovoru. danas sve odradjeno to im je najveca mana jer je prevelika toplota kod izduvnog ventila i onda dodje do pucanja navoja..
 
Previse vruca mesta oko izduvnog ventila ne nastaju zbog konstrukcione greske na motoru vec iz drugih razloga. Obicno se na rebra natalozi prljavstina(trava kod kosenja ili zemlja kod freziranja). Time se onemogucava hladjenje te zone i tako dodje do pregrejavanja.
Ja sam taj isti motor koristio 25 godina, i nikada mi se nije pregrejao, ali sam jako vodio racuna o cistoci rebara..
 
i ja vodim racuna o cistoci od kad sam kupio kultivator ali je izgleda predhodni vlasnik samo radio s njim a nije odrzavao jer kad sam kupio kultivator izvadio sam svakakvih sranja iz rebra...
 
Kada su rebra puna raznog djubreta,racunaj kao da nema hladjenje i to najcesci uzrok pregrevanja.
 
Pozdrav svima zanima me motokultivator imt 507 noviji od ovog par postova iznad.
Jel imaju oni diferencijal i blokadu diferencijala pitam zbog koristenja takvog kao kosilice?
 
Kada upalim motike na frezi, čuje se kako nešto lupa, zvoni.
U leru je normalan zvuk.

Da li deo kroz koji prolazi osovina da motikama mora da bude napunjen mašću ili uljem?
I koje da koristim, ako treba da dolijem?
U upustvu nema ništa o tome.
Kada se stisne ručica navuče se motor i preko kaiša okreće motike.
 
Jel kod tebe bi enhelova freza koliko se secam. Moze da se desi da lupa remen ili spaner ramena o zastitni lim. U reduktor mozes i sae 30 pa do 90 sipati. Mast nebih preporucio posto je male snage motor i opteretice ga dodatno. Mozda je najbolje motorno sae 30 kao i na hondama.
 
Nazad
Vrh