Motokultivatori - opšta tema

Izmeri tezinu svog motora.
LA300 je tezak oko 23kg, a Kipor oko 34kg.
Neka razlika u odnosu na tvoj motor od desetak kila bi bila podnosljiva.
Proveri i smer, da slicajno nije suprotan. U tom slicaju nista od 'supstitucije'.
 
Desni smer motora je jer se vidi na snimku pred kraj strelica na deklu motora za smer tako da svi ovi motori bi dosli u obzir po smeru. Tezina po meni najmanje bitna jer kad se sa hondom moze vladati uz sigurno bar duplo tezi motor i jos izvucen napred . Muci me na snimku kad se uvelicaju delovi da radilica nebih rekao da je konusna ili je jako malo a talijanski tip radilice kao na kiporu je sa vecim konusom. Sad ima jos tipova radilica ali u sta se ugradjuju nisam siguran. Verovatno pumpe ili agregati
 
Taj deo sto ide na radilicu sam vise puta pravio za razlicita pasovanja i primene i taj deo nikad ne kosta vise od 10€ kod strugara.
Ako tezina nije problematicna, onda napred: kupluj motor i cao-zdravo..
 
Svaki IMT motokultivator ima drugačiji priključak. Rezni aparat je isti. Samo sto za manje je 110cm i 130cm a za 509 je 160cm
 
Naravno nisam rekao da ne moze, samo kazem da je za 509 uglavnom 160. A kacenje je za svaki drugacije, tj ne znam dal na 407 pasuje od necega?
 
Da, klateća drljača. Mislio sam da napravim ovakvu malu od nekih 60cm za motokultivator. Jutros sam to nacrtao samo sporo ide animacija, laptop mi nije baš dorastao takvim zahtjevima.
 
Neznam Zombie koliko je pametno to praviti za mkt. Previse uloga i rada a pitanje snage i upotrebljivosti. Mozda ti je lakse i bolje praviti kao roto valjak sa nozevima. Ja imam od rucne kosilice valjak nov i mislim praviti za medjurednu obradu posto je oko 40cm sirine .
 
U kom programu radiš?

Catia V5R20 na laptopu a V5-6R23 kod kuće na radnoj stanici, profesionalno se bavim sa tim programom samo je laptop slab za animaciju, kod kuće ide kao podmazano na DEll radnoj stanici sa 2 Xeon procesora sa po 4 jezgre, 16GB RAM i HD5870 2GB grafičkom.

Botno je da animacija radi u glavi, ostalo se da srediti sa brusilicom i nepar elektroda. :)

Koliko u dubinu bi trebalo da ide i na koju mašinu planiraš da kačiš?

To je za pripremu za povrće, ne više od 10cm, oranje je bilo odlično, duboko i izmrzlo. Kačao bih je na ovo:

35bgq5z.jpg


To je Simar od 12 konja.

Neznam Zombie koliko je pametno to praviti za mkt. Previse uloga i rada a pitanje snage i upotrebljivosti. Mozda ti je lakse i bolje praviti kao roto valjak sa nozevima. Ja imam od rucne kosilice valjak nov i mislim praviti za medjurednu obradu posto je oko 40cm sirine .

Ulog nije veliki, gotovo sve će ići materijal sa otpada. Koljenasto vratilo će biti radilica od nekog auta, ležajevi takodje od nekog motora, pogonske poluge će biti klipnjače sa već spomenute radilice. Klini će biti rebrasta armatura fi16 a ram od cijevi 40x40x2. Koštaće me otprilike pola eura po kilogramu. Zahvat će biti tek toliki da pokrije trag motokultivatora, dakle 60-65cm.
 
Kada sam davnih 90-tih godina birao softver za buduci rad, odabrao sam ProE bas zbog nezahtevnosti hardvera i zbog daleko realisticnijeg prikaza u realnom vremenu.
Catia je mocan softver, ali hardverski zahtevan.
Ali postoji tu i pitanje navike. SolidWorks je najjednostavniji, ali mu prikaz u realnom vremenu deluje i 'najjeftinije'..

Komentar za drljacu: mislim da ce ti biti potrebna neka vrsta reduktora jer ce ti vratilo izlazno biti prebrzo..
 
Nazad
Vrh