Motokultivatori - opšta tema

Nemacki i svajcarski kultivatori iz 60-70 tih godina su bili prave makine. Snage od 15-50 konja, mogli su raditi i neverovatne stvari.
Jedino sto je bilo predvidjeno da sa njima rade jaki ljudi(da ne kazem rmpalije), jer je za te masine 509 prava igracka. Ima ih na netu puno prikazanih i u oranju, freziranju, vadjenju krompira. Najlakse od svega je bila vuca prikolice..
 
Samo sto su oni sa prikljuccima bili dobro izbalansirani i blokade resene za manevrisanje jer ko bi se borio sa tim svotinama od po tone. Bas sam gledao stari holder koja je mrcina . To bi ja politicarima dao da zarade sa tim u poljoprivredi da vide kako je
 
Mislis da im malo spustis holesterol dobijen od besomucnog krkanja na racun radnicko/seljacke klase?
Meni bi bilo zao gledati kako se muce(verovatno nebi pronasli blokade).
 
proboa sam sa frezom mesto tockova ali neide brate mili samo skace po toj zemlji ono kao na betonu,ali posle,eto mroa sam spremiti zemlju orem i neznam ko stenje vise on ili ja on vuce a ja guram ,i ide polako,bilo gde je bacao dzombe kao daske od pluga,a bogami i kao hondin tocak ali je uzorao,i ona lepo freza i peglaj dok nebude kako valja.. i an kraju uspelo posle 2 freziranja lici na nesto :D
 
Pozdrav svima!
Treba mi informacija od dobrih majstora.
Imam agriu 1600 kojoj je zaribao motor (5-6ks dvotaktni (valjda) ide mjesavina u nju) htjeo bih ugraditi motor 8ks,da li je to izvodljivo?
Neki majstori kod mene kazu da ne moze drugi motor,neki kazu da moze drugi motor jbm li ga 100 ljudi 100 cudi. Nasao sam motor od lombardinija LA300 (8ks) za malo novca a motor je odlican...

Ja se apsolutno ne razumijem u motokultivatore.
 
Pa mogao bi realno biti problem sa brojem obrtaja, jer su LA300 i ostali cetvorotaktni do 3600 obrtaja, a taj Agrijin dvotaktni je verovatno gurao do 6-7000.
Tako da bi ti masina mogla biti dosta sporija..
 
Htjeo sam posle da stavim dizel od 8ks jer sad trenutno nemam novca za njega,a vidim da nece moci ni dizel.
Onda moram staviti neki manji od 5-6ks
 
Nemam podatke motora samo sto na snimcima vidim da je benzinac dvotaktni ,ali su imali i dizela koji ide na tu seriju 1800. Samo il se meni cini ili je i taj dizel dvotaktni po zvuku i dimu kako radi. E sad po dizelu nebih rekao da je bio preterano brz u obrtajima pogotovu u to vreme ,jer je palio na fitilj. Sad dal je razlika u prenosu u menjacu radjena za ta dva motora to tesko da bi ko mogao reci bez nekih fabrickih podataka. Mislim da se ni sa tim LA300 neces usreciti previse. Po meni verovatno se moze ubaciti neki od kineskih kopija hondinih motora benzinskih GX serije samo je pitanje u prihvatu na menjac jer ce trebati prepravki sigurno i isplativost posla je pitanje. Ja bih ako vec radim onda radio na taj motor jer po meni je buducnost starih MKT upravo u tim motorima jer stedljivi su i prilicno robusni. Njih ima razlicite snage a lako je nabaviti delove ili zamenuti ceo motor kasnije kad se jednom odradi ugradnja
 
http://www.dodaj.rs/f/1e/2y/RXp1Jar/108079161020497029159916.jpg mjenjac
http://www.dodaj.rs/f/3R/ri/2wDnh8Wg/1/107486961020497029275919.jpg mjenjac
http://www.dodaj.rs/f/21/11i/3qjhRAgu/107993301020497716441098.jpg ovo je motor bez lamele,ako treba i lamela samo javite.

Za ovaj motor je nevjerovatno tesko naci dijelove,cak sam kontaktirao Njemacku gdje proizvode agrije i rekli su da nemaju ni jednog dijela jer su prestali bas ovu agriu 1600 proizvoditi i stara je ko grcka. Znam samo da su karike otisle,ostalo nemam pojma.

- - - - - - - - - -

A ovo je masinerija,i kad je radila isla ko puz sporo.

http://www.dodaj.rs/f/3w/PB/aF80GXX/108049971020502179720677.jpg
 
Ako su samo karike u pitanju onda nije nikakav problem. Meni su na Hako kopačici otišle karike, motor je JLO 75. Karike su mi po mjeri napravili u Tešnju i poslali poštom za 15 Eura. Evo ti pogledaj profil, možeš i da kontaktiraš ljude. Ja sam dobio karike za 5 dana, ugradio i motor upalio od prve, radi kao nov.

http://www.pik.ba/profil/John_Doe

Što se motora tiče, mislim da tu bez problema može da se ugradi kineski motor, posebno benzinac zbog većeg broja obrtaja, ovako nešto

http://www.pik.ba/artikal/6166457/nov-motor-kipor-6-5ks-garancija/
 
Poslednja izmena:
kolega ja mislim da bi tu trebalo da cucne kineski moze cak i dizel,jer i taj benzinac i ovi dizelasi imaju isti broj obrtaja 3600 koliko sam ja upucen,a verovatno treba i kvacilo,.po mom misljenju...pa jer je bilo kvacila?
 
Ja umesto agrija 1600 gledao 1800 . Ovaj motor ima lamelno kvacilo koliko vidim i drugaciju radilicu ,e sad samo neznam dal honda ima motor sa takvom radilicom pozadi. Nije losa ni ova opcija sto ti Zombie 666 predlozio za karike ako je ostalo u redu. Trebalo bi izmeriti taj izlaz iz radilice da se vide mere jer kineskih motora ima vazda varijacija po izlazu radilice pa bi se mozda mogla naci neka sa takvim prihvatom. Samo po meni je sve to pitanja isplativosti pogotovu ako kazes da je isla ko puz sporo
 
Ima kvacilo,to je lijeva rucka,a desna je za frezanje...

- - - - - - - - - -

Ja umesto agrija 1600 gledao 1800 . Ovaj motor ima lamelno kvacilo koliko vidim i drugaciju radilicu ,e sad samo neznam dal honda ima motor sa takvom radilicom pozadi. Nije losa ni ova opcija sto ti Zombie 666 predlozio za karike ako je ostalo u redu. Trebalo bi izmeriti taj izlaz iz radilice da se vide mere jer kineskih motora ima vazda varijacija po izlazu radilice pa bi se mozda mogla naci neka sa takvim prihvatom. Samo po meni je sve to pitanja isplativosti pogotovu ako kazes da je isla ko puz sporo


Nisu samo karike,bio sam stavio nove radila 5min i opet je zaribala. Ili je radilica (boga molim da nije) a moze biti i klip. Danas sam bas rastavio i na vrhu klipa je bilo nesto zdrobljeno sitno. A freza nije brza,neki normalan hod tako je isla,a frezaci cu cudo! velikom brzinom frezaju bas sam jednom dodao gas do daske zemlja je bila kao pepeo.
 
Najverovatnije su to ili parcici od slomljenih karika aklo nisu bile dobro namestene ili su loseg kvaliteta ,a moze biti i iglice od lezajeva male ili velike pesnice na klipnjaci. Tako da verovatno od toga nema nista. Gledam za moj kipor se moze naci 4 vrste radilice za razlicite namene a to verovatno vazi i za neke od benzinaca novije generacije. Na neke serije IMT pasuju direktno motori e sad neznam koji tip agrije je po tipu imt. 507 i 509 odgovaraju ovi kineski motori a neznam koja bi agrija 1600 bila po tipu i dal je radjeno sta po toj licenci. Jel konusan deo radilice i povadi mere ako mozes na izlazu radilice da probamo odgonetnuti jer me brine ovaj nacin kvacila sa vise lamela. Kolege verovatno znaju dal IMT 507 ima ovakav sistem kvacila
 
IMT 407 i 507 imaju viselamelne suve spojnice i aktiviraju se potisnom sipkom koja ide kroz menjac. Ovde koliko vidim ide druk lezaj, a radilica motora je konusna.
Skoro sam siguran da se moze namestiti neki od gorenavedenih benzinaca ili dizela, stim sto ima majstorisanja..

Jedino se moze javiti problem ako bi se stavio dizel da bi masina pretezala napred, tako da bi ipak bolje bilo staviti lakseg benzinca.
 
Nazad
Vrh