"Montažni" berač kukuruza

pa zmaj 211 nema takav bunker
Post je spojen: [time]1288215426[/time]
_________________________________________________
mozda su oba iskombinovana
 
Tek sad sam video ovu temu. Imam ja 211, medju prvima iz prve serije, kupljen direktno sa sajma. Jos uvek radi kao sat. Steta sto nisam pre video temu, pa da vam slikam. Vec smo ga skinuli i spakovali u supu. Ni jedan od ovih na slikama nema original zmaj sasiju. Odmah sledece godine zmaj je proizveo lutku za vucu i nudio svima koji su vec kupili 211. Ali je neverovatno dugacka. Ima jedan kod mene u selu takav, ako ga vec nije parkirao, slikacu. Ako neko ima neko pitanje u vezi njega, slobodno... Inace u to vreme, svi koji su kupili tu prvu seriju 211-ce su imali besplatnu obuku u zmaju i dobili sertifikate za terenske montazere i servisere zmaja 211. Mislim cak da moj deda jos uvek cuva sertifikat. Pitacu ga ako moze da nadje pa cu da skeniram i da postavim. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Konstrukcijski je napravljen za 533 i 539. Ja ga nosim sa 539. Montira se pomocu posebnih poteznica Slikacu sutra sve elemente posebno i postavljam slike. Bunker se montira tako sto se za traktor odozdole srafe ploce, pa na njih stubovi i na njih se dize bunker koji ima stranicu koja se otvara. Za brdo ne znam, jer kod nas i nema bas nekih brda... Ali preko pregiba i nasipa je dosta stabilan. Imam i teg koji se montira na levi tocak u slucaju da se radi na brdu, ali nikad ga nisam koristio. Inace manevarske sposobnosti su mu izvanredne, za male parcele kao bogom dan. Okrecem ga U MESTO. Sad bere izmedju 15 i 20 ha. Ne forsiram ga. Inace pre je brao preko 60. Kad je kupljen mozda i 100 jer je bio medju prvima u selu. Ne mogu da tvrdim. mogu da pitam dedu. Ali od kako ga ja vozim, prosek je 20 ha za sezonu. Nikad nisam imao neki veci kvar. Jedino mi se lomila sestougaona osovina za pogon okidaca(burgija). Ako vas jos nesto konkretno interesuje pitajte. Sutra ako stignem slikam detaljno i postavljam. Kazem, zao mi je samo sto sam ga vec skinuo. Mogao sam da slikam u radu i da vidite kako izgleda na traktoru. Dogodine. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Cisti isto kao i svi zmajevi, bez greske. Mozda jos i bolje nego ovi novi. Bez obzira dal je suvo ili vlazno. Mozda ugura malo loma u bunker ako ga preforsiras inace nema greske. Dogodine remontujem komusaljke, bice jos bolje. Nisam mogao lepo da slikam danas, pretrpan je hranom za stoku. Stvarno se izvinjavam. :ppozdrav:

6zmp0m.jpg


stubovi za bunker
1j702r.jpg

167pgt2.jpg

za skidanje blata sa tocka
2rc7pxy.jpg
 
dali mu je bunker manji nego na ostalim zmajevima
Post je spojen: [time]1288604420[/time]
_________________________________________________
aj mi prodas
Post je spojen: [time]1288629696[/time]
_________________________________________________
koja je visina od zemlje do vrha bunkera
 
1. jeste manji, al ne puno
3. jooj ne znam stvarno, al vidi ovako, ja na prikolici imt imam stranice tacno 50cm plus daske 30 cm, i on je jos za 10 cm visi od toga. znaci odprilike metar od patosa imt-ove prikolice do poda bunkera. e sad gore ne znam tacno. ajd sutra cu da nadjem knjigu njegovu pa da vidim dal tamo pise.
i 2. ne bih ga prodao pa ne znam koji ::novac:: da mi nudite. vredi za 15 novih zmajeva. i 45 sempetera :haha: :haha: :haha: :cao: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh