"Montažni" berač kukuruza

PIFTA je napisao(la):
SKEMBA je napisao(la):
Meni ovo izgleda na zmaja ali nisam siguran...
119rogm.jpg
To je to ZMAJ
Ja sam ovakav berac montirao na moj 533,na ovom beracu sto je na slici,nema kipa na bunkeru,tu otvoris poklopac i ako nece da curi moras da se penjes i da izguras nogama,kod mene je bio drugaciji bunker,imao je klipove i mogao je da iskipuje......
 
To jeste bio montazni Zmaj 211, pa su mu napravljena kolica i kipovanje. Njegov postojeci kos se zatvori sa gornje strane, a na mestu gde su se otvarala vrata za kipovanje se izvadi lim i doda produzetak da moze dalje da kipuje, i kos se zavrne za 90 stepeni.
Moj tata je preradio prvi put takav berac 1996. godine. Imali smo Zmaj 212 (to je onaj visoki sto ne kipuje, ali ima kolica) pa je napravio da kipuje, a kad smo taj prodali kupili smo 211 pa pravili i kolica... kasnije smo preradjivali ljudima usluzno, neznam tacno ali 6-7 komada. Kad smo mi prestali to da radimo nastavio je jedan tatin kolega, a puno ljudi je kopiralo mere, pa su sami pravili.
Ovaj sa slike pise da je iz Lebana. :sta: Nismo ga mi pravili, ali je to taj dizajn. Znam da nismo, jer od nas nije ni jedan izasao da nema nogu na rudi. :nono:
 
moj prethodni berač je bio nošeni kome je neko prije mene namontirao podvoz i bunker pa je bio klasični izgled
čak i jedan čovjek je iz mjesta blizu mene našao takav nošeni i po uzoru na moj napravio ostatak , njegov je bio u ekstra stanju jer je izuzetno malo radio i taj poduhvat mu je bio pravi potez
dobio odličan berač za male pare i malo posla
 
Nevezano za temu , za koji djavo sluzi secerac kad skuvan ne valja nista
 
berači o kojima pricate su konstrukciski prevaziđene mašine to je i zmaj pravio početkom 1970.god model 211 koi fabrički nekipuje već se otvara stranica stabilnst je dosta dobra teoriski nagib je 30stepeni ,a postoi i model 221 isti takav samo dvoredni i koševi se mogu spuštati i podizati na šinama iznad haube to je ZMAJ usavršio prvim vučenim beračima model 212 i 222 isto to samo na lafetu.ovi berači su dosta dopadljivi


Post je spojen: [time]1287304346[/time]
_________________________________________________
Kad smo vec kod montaznih beraca u mojoj ulici covek je imao i montazni kombaj nosio ga je sa rusom T40 cini mi se da mu je kosa bila 1.5 ili 2 m i iz bunkera izrucivalo se zito kantama
Post je spojen: [time]1287329779[/time]
_________________________________________________
ima i kod mene jedan takav neka poljska marka nosi ga universal 445 dt i moram priznati odlicno čiste samo ovaj ima neki bunker ,a širina je 180cm dosta ružno izgleda
 
Zeko, ovako izgleda kad se Zmaj 211 ili 212 napravi da kipuje. Ovog nismo mi radili, ali je na isti sistem, malo se razlikuju nosači i ojačanja nosača koša.

33jsgef.jpg

2899b1u.jpg

10csu3o.jpg

1zg3kef.jpg

24b3gap.jpg

28gqauf.jpg

2qaicyd.jpg
 
Nazad
Vrh