Mlečno govedarstvo

To je nova cena po cenovniku, nemam je jer masnoća leti nikako ne može da pređe 3,9 jer nemam silaže a tu sam na 49,5 rsd trenutno.
 
Znaci sa Sapcanima stara prica ,tako je isto bilo i kad sam svojevremeno uzimao kravu od njih na otplatu pa posle 2 meseca umesto x litara mleka treba da iznesem y litara i tako kod svih koji su uzeli krave.
 
Jbg standard. 😂 U Imlek mi ne pada na pamet da prelazim, Eko Corp ni mrtav jer su teško pederska firma, Muza je većini uterala s'guza i tako dalje.Kada krene silaža popravi se m.m, trudim se da budem u ekstra klasi sa odličnom mikrobiologijom.
 
Šta mislite o prodaji mleka kroz domaći sir? Dakle da se siri kod kuće i prodaje od kuće. Ovde kod mene je blizu Gružansko jezero i baš cveta vikend turizam pa sam razmišljao da probam. A i osluškujući narod čini mi se da bi imalo klijentele.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Mislim da to ne zna niko, pokusaj sa manjim kolicinama.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Petre ako možeš proizvoditi zreo sir, koji može da stoji dužr, to je dobitna kombinacija. Kada razradiš prodaju ide to i brzom poštom do krajnjeg kupca, a i proizvod može čekati kupca. Sveži sir je teža prica, ako prodaja nije redovna.
 
Mi trenutno svaki dan sirimo oko 50 l mlijeka. Imamo zenu na pijaci kojoj nosimo. Cijena nikakva. Gruda sira 3KM a svaki dan obaveza da se siri. Da ne ganjam neke podsticaje davno bih pocelo predavati u mljekaru. E sad posto je to turisticko mjesto vjerovatno bi mogao postici i vecu cijenu.
 
Šta mislite o prodaji mleka kroz domaći sir? Dakle da se siri kod kuće i prodaje od kuće. Ovde kod mene je blizu Gružansko jezero i baš cveta vikend turizam pa sam razmišljao da probam. A i osluškujući narod čini mi se da bi imalo klijentele.

Послато са S42 помоћу Тапатока
Dobra je prica,ali veliki posao i obaveza.
 
Da ima sigurno vecu zaradu. Pola prodaje kao svjezi samo grude prepolovi. 2.5 KM pola je bilo prosle godine. A od ostalog pravi zarceve i tu ostvaruje jos vecu zaradu. Od grude napravi 3 ili 4 komada a komad je 3 KM.
 
Razmišljao sam da stavim tablu pored puta(domaćinstvo mi je uz relativno prometan out), lepo da uradim kao reklamu za sir i sveže rashlađeno mleko. Koliko znam, legalno je da PG prodaje svoje proizvode, ispravite me ako grešim?

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Prije mjesec dva sam gledao neku farmu 30 ak grla i vrijedni ljudi sve preradjuju u sir. Kad vec imate uslove zasto ne pokusati. Trebalo bi vidjeti s obzirom da su u pitanju mlijecni proizvodi da li postoje kakvi uslovi koje bi morali ispuniti da bi radili prodaju.
 
Juce su mi i zvanicno javili da sam prosao na konkursu za samozaposljavanje. Tako da sad i zvanicno pocinjem sa mlijecnim govedarstvom. Mozda i u najgore vrijeme za poljoprivredu ali sta cu kako je tako je. Sad cekam prenos sredstava i da pocnem sa nabavkom goveda i izgradnjom otkupne stanice. Da li neko zna otprilike koliko je potrebno rolo bala po govedu godisnje?
 
Svaka čast i samo naprijed.
Nemoj gledati koliko treba bala,već računaj da ih uvijek imaš viška jer nikad neznaš kakva bude sljedeća godina i kada ćeš moći kositi novu travu.
Ja imam sustav krava tele,6 mjeseci su krave doma,6 na pašnjaku,30ak krava je pojelo jednu roto balu dnevno,bale su 150x120,i silaže sa 2ha.
Smatram da za mliječne krave treba biti kvalitetniji obrok zbog kvalitete mlijeka koja tebi donosi više para.

Edit: koliko komada kupuješ krava ili junica?gdje ćeš kupovati?
 
Ove godine smo prvi put balirali u rolo bale 120x120 pa sad ne znam koliko malih kockica ima tu. U planu je od rodjaka da kupim tri krave jednu junicu i dva zenska teleta. On se zaposlio pa rastura stocni fond. Nije neka roba ali nije neka ni cijena. Sve djuture malo vise od 6 hiljada eura. I od drugog covjeka sam nasao robu top genetike. 4 holstajn junice kostace vise od 10 hiljada eura. U planu je mix prikolica i nova muzilica sa dvije kante.
 
Nazad
Vrh