Mehanizacija u Vinogradarstvu

Pa da, to je plan.
Samo ova budža sa noževima da se nabaci. Ovo hidraulično pomeranje u stranu neću imati, samo gore dole. Baš ću da vidim sa grcima šta i kako i javljam ovde. Ne znam da li će i hidraulika traktora moći da tera ovo...
A videću i sa Nikol Agrarom ovde kod mene pošto sam i zalamačicu preko njih uzeo. Ovo sve staje na paletu, možda i sam uvezem.... Mnogo varijanti ima...
Nisam još gledao cene kod grka, ali kapiram da je oko 5~6k. Sa povraćajem ima smisla....
 
Pa da, to je plan.
Samo ova budža sa noževima da se nabaci. Ovo hidraulično pomeranje u stranu neću imati, samo gore dole. Baš ću da vidim sa grcima šta i kako i javljam ovde. Ne znam da li će i hidraulika traktora moći da tera ovo...
A videću i sa Nikol Agrarom ovde kod mene pošto sam i zalamačicu preko njih uzeo. Ovo sve staje na paletu, možda i sam uvezem.... Mnogo varijanti ima...
Nisam još gledao cene kod grka, ali kapiram da je oko 5~6k. Sa povraćajem ima smisla....
Твој кинез треба да има око 26 литара у минуту проток.
За покретање ова два хидро мотора код предрезача ваљда је довољно.
И на шишалици имаш два хидро мотора и трактор гура без проблема.
 
Ali generalno mi se svidja ideja, odma mrvi sve, još ako skine sve i sa poslednjih žica (odnosno prvih za provlačenje) pošto možeš da biraš broj diskov od 2x6 pa do 2x16 posle gospodski se prodje makazama samo i oreže oko stubov ovo...
Pa da i zalamačica ima 2 motora.
Najveća mi je enigma sistem otvaranja, ako je manuelni a verovatno jeste, oprobaće se verovatno i kako reže drva tj. stubove 😁
 
Па добро сада који суб, који анкер по нека жица -све је то колатерална штета да се заменити.
Само кичму да спасимо , она се не поправља.
 
Kad naidje na stub ako je drveni ima bas onako lep tup zvuk a kad dnaidke da betonski samo zaprasi sevne kojavarnice i nastavi dalje 😀
Receno je nekida zicu ali na tom betonskom stubu di je bas zapeo ladno je otkinuo zicu izgleda je udario pod nekim uglom i pukla je zica na moje oci
-Jedno pitanje nevezano za ovo dali neko koristi gripple zatezace za zicu?planiram da na gornje duple stavljam umesto onih spanera za ogradu ove zatezace zbog boljeg zatezanja..stavljao sam.one za ograde sto se zavrcu kljucem i mogu vam reci puno bolje se zategne gornja dupla i bolje se zalomi...kad nigde nista nevisi
 
Ali generalno mi se svidja ideja, odma mrvi sve, još ako skine sve i sa poslednjih žica (odnosno prvih za provlačenje) pošto možeš da biraš broj diskov od 2x6 pa do 2x16 posle gospodski se prodje makazama samo i oreže oko stubov ovo...
Pa da i zalamačica ima 2 motora.
Najveća mi je enigma sistem otvaranja, ako je manuelni a verovatno jeste, oprobaće se verovatno i kako reže drva tj. stubove 😁
evo jedva nadjoh snimak ovako nesto bi bilo pun pogodak ako se reze na luk...
 
Koji tarup preporucujete za Tomu Vinkovica? Treba mi u ovom periodu da moze da melje lozu a kasnije za travu.
U medjuvremenu sam kupio tarup cekicar koji proizvodi Kometa Arilje. Cena 1440e, predao sam za republicku subvenciju u februaru (jos uvek nisam dobio povracaj). Kacio sam ga na ferguson koji ga bez problema nosi. Prvi utisci da je bas ok odlicno melje lozu a i travu.
 
Video sam tu masinu 3u1 skida zaperke i kosi travu pod cokotom ima motike da sparta i moze da obradjuje zemljunizmwdju cokoti i nazad rolnu kao spremac
 

Dal vrede ove zvezde za korov? Brzina obrade je odlična. Kapiram da je za laku zemlju. Madjari je proizvode...
 
Kontam da sve sto je spartano tanjirano da moze, ili da se napravi sitne zemlje i samo gas.. Al opet sta kad padne kisa a treba prskati? Blato lepi se ostaju duboki tragovi
 
Kontam da sve sto je spartano tanjirano da moze, ili da se napravi sitne zemlje i samo gas.. Al opet sta kad padne kisa a treba prskati? Blato lepi se ostaju duboki tragovi
Kad padne kiša muka kao i do sad...😁
Ali baš brzo se ide. Što je meni lično jako bitno, još je ukombinujem sa onom zvezdom i tanjirima i vatra...
Kapiram da je možda bolja varijanta od podrivača u većoj travi..
 
Nazad
Vrh