Mehanizacija u Vinogradarstvu

More kad je zakačim, makaze ne uzimam u ruke ma kako je... 😃
Mislim da je tu bitan tajming kad se zalama....
Inače stigla je na plac dobavljača ova moja, još atomizer da stigne i da prebacujem u dvorište.
Сићко ти располажеш винским сортама , далеко је друкчија ситуација са стоним.
Практикујем после шишалице сваки други трећи проход да поправим маказама.
Verujte mi da kod mene ako je kisna godina hamburg sisam po 4 puta , jaka zemlja i to raste kao mutavo. Sto kazete ni kasika se drzi posle makaza.
Shvatam da to nemoze bas idealno ali sve je bolje nego kicma trans. I duzina je dovoljna ja cu prenos resiti prekko remenica pa malo eksperimentisanja nece biti problem
Од како радим са шишалицом фризура на горе му је сигурно за 10 цм дужа но када сам радио маказама.
Иначе поред вештачког , идем сваке 3 године и стајњаком бујност му је велика.
Da probam ovde.
Gde najbolje remontovati razvodnik hidraukuke za pipalicu, u mom slučaju Spedo tanjirača?
Slinavi fino ova moja....
Могу ти послати који број на фб од хидрауличара из мог краја ако хоћеш.
 
Koji tarup preporucujete za Tomu Vinkovica? Treba mi u ovom periodu da moze da melje lozu a kasnije za travu.
 
Честитам колега !
Дели са нама конкурс за младе пољопривреднице ?
Вредност прикључака?
За ово треба да се отвори бутељка најбољег?
 

Да ли је неко од колега видео у раду ову звезду ?
Мишљења су добродошла хвала.
 
Ja je nisam video u radu ali imam mišljenje. Ako nije peskovita zemlja, mislim da nema šta da traži.
Brzina prolaženja, joj je veliki plus.
 
Немам песка ни у једном винограду.
Земља тешка.
Мислио сам да на подривач са дуплим с опругама на једну страну поставим звезду за окопавање.
Па када подривам у истом пролазу и она ради колко - толко око чокота на једној страни.
Да ли је то изводљиво по теби?
 
Izvodljivo jeste, pimetio si da ja volim da kombinujem priključke. E sad koliko će biti učinkovito zbog zemljišta to treba videti.
Čak ako nemaš, bregova, kosina i sa obe strane podrivača mogu da se stave, samo mirna ruka 😀
 
Ма апсолутно.
Ако у истом проходу могу још коју операцију да одрадим што да не?
Ја пролазим па пролазим виноградом подривачима.
Немам равнице све остало да.
120 е за пар половних звезда имам понуду.
 
Video sam da poljomarket prodaje traktorski trimer ekosid se zove.. za kosenje ispod vocnjaka vinograda..zvao sam i kaze turska proizvodnja e sad dali je neko video uzivo masinu?
 
Nazalost rucno, zaperči se oko grozdja a ostatak se odseca makazama. Redovi su sadjeni za tomu vinkovica koji se jos uvek kupuje posle 30 godina a i da ga imam za njega nema sisalica, koliko ja znam. Trenutno je mtk u kvaru pa sam prskanje obavio na ovaj nacin:
20210628-183206.jpg
 
Iza prskalice se vidi steta na listu od komsijskog prskanja herbicidom, mutno jeste ali se vidi da tu nesto nestima.
 
Nazad
Vrh