Mehanicke sejalice za kukuruz

Jel ti siješ sa plastičnim pločama? Kućišta su od starije verzije sa metalnim pločama a izbijači/ravnjači od ove novije sa plastičnim pločama?

Čemu služi ova guma koju si dole postavio i ona dva šrafa pored izbijača? Ja imam ovu modifikaciju sa metalnom "oštricom" pored ravnjača i sije odlično, biće slike posle samo da prebacim sa mobilnog.
 
Izbaceni su mozda 2 - 2.5 cm sto i nije toliko bitno bitno je da napravi kanalic - posteljicu da je seme u jednom pravom redu a ne cik cak .

Zombi

Neznam mozda je kombinacija metal plastika ja sam takvu masinu kupio a radim sa plasticnim plocama . Guma sluzi da seme putuje svojom putanjom kako ga ploca nosi tj da spreci ispadanje prilikom izlaska ispod skidaca koji je napet oprugom ili nekim ostirijim skokom masine .
 
Evo kako moja sije

2jdnqxu.jpg

w18dqr.jpg
 
Kad bi moja ovako sejala ja bi bio srecan ali moja kad seje izmedju neki zrna ima razmak 1m a neki 10cm i zato mora da je prepravim da seje malo normalnije......:osmeh:
 
duki78 i moja tako sejala dok nisam ovako uradio. kad kupis kukuruz onda mu odvojis sitna i krupna zrna pomocu tepsije.njih izbusas da ima sto vise rupa .znaci uznes npr,tanjir 10 i burgiju provices kro rupu i ako je ta busis. posle uzne za 8 tanjir pa za 9 i tako .ono sto ispadne za 8 tanjir to sej na 8 ono sto ostane sej na 10 tako sam ja radio i kukuruz nema nigde da je tolko retak. al si imao neku dzak de je sitno i krupno ?da je mesano?
 
duki78 i moja tako sejala dok nisam ovako uradio. kad kupis kukuruz onda mu odvojis sitna i krupna zrna pomocu tepsije.njih izbusas da ima sto vise rupa .znaci uznes npr,tanjir 10 i burgiju provices kro rupu i ako je ta busis. posle uzne za 8 tanjir pa za 9 i tako .ono sto ispadne za 8 tanjir to sej na 8 ono sto ostane sej na 10 tako sam ja radio i kukuruz nema nigde da je tolko retak. al si imao neku dzak de je sitno i krupno ?da je mesano?

Jel mozes ovo ponovo da objasnis posto nisam bas do detalja razumeo? Please
 
Nisam to radio ali kako covek kaze koliko ploca toliko i reseta / tepsija npr 8,10,12 .
 
Ne mozes znato odoka dali su ista semena zna se desiti da rupa ne ponese zrno jer je preveliko dosta je i milimetar da ne upadne u nju . Najbolje onda razdeliti / prosejati pa nema neposejanog razmaka u redu ko sto Milan radi .
 
Ja prvi put čujem za takvo prosijavanje. Ove godine sam sijao AS54 i AS72, frakcija za AS72 je bila 6.5-8.5 otprilike, sijao sam pločom desetkom i posijano bez zamjerke 75.000 zrna po hektaru, tačno sam mjerio po kilaži.
 
oooooooooooo ljudi tu ste sad cu vi pojasnim.. uznes tepsiju izbus sa burgiju ako je 8 tepsija i ako to seme izadje napolje onda to ses na 8 tanjir. a ono sto ostane ses na 10 tanjir. na 9 nikako to je za mene potpuno isto. duki slusaj kad to proses ima da ses ako ces na 27 cm. ja sam stavio lanac sto ide na osovinu de seme ispada na najveci ,a de se tocak obrca tu sam stavio ne na onaj najveci ngo odma do njega valjda ima 17 zuba. to je dobar sklop .aalllliiiiiii jos bolji je kad stavis na setvenu osovinu de idu 10 zuba a na tocak na najmanji zubac... kad imam vreme bas cu tacno reci kuj je naj bolji sad sam u guzvu al taj je sigurno. i kakva njina pneumaska.koj glup tolko on placa sejanje sa pneumtsku bas sam merio i ona bas tacno ne baci. i kupicu za sl god 2 mehanizma oni sto bacu po jedno zrno nji cu da stavim de ce ide sitnije seme.jer primetiop sam sad kad je nikao de je bilo krupno seme retko baci po dva.znaci samo treba da otvoris upustvo i sve pise.i na upustvu pise da seme treba da se iz klasira pa tad sejati .nadam se da sam vam pomogao jasam sa mojom sad ekstra zadovoljan pozdravvvvvvvvvvv:ppozdrav: ako nesto nije jasno tuuu sammmmmmmm
 
I jedan moj komsija prosejava svako zrno e sad nisam video na koji nacin,al znam da su mu njive kao da je sadio pneumatckom.Ali sa onom malom prepravkom,tj dodavanjem onog parceta metala mehanicka olt seje sasvim solidno.mozda gresi do 5 posto u vrh glave.
 
e pa ako ne ispadne da 10 sledi 11 tanjir .ja imam al ga nisam sttavljao sve na 10.znaci ima da bisis sve dok ima mesto.da bi brze to uradio. a na koj zupcanik si sejao???
 
Nazad
Vrh