Mehanicke sejalice za kukuruz

Kako su se pokazale Kleine maxicorn sejalice? Znam da su mehaničke i da su prevaziđene ali mislim da mi je za mojih 6 ha dovoljna a da ne plaćam svake godine setvu oko 200 e. Da li se mogu lako naći delovi za njih, tj. dodatak za soju? Ovako nešto...
 
Evo ja malo groblje počeo raditi.
Sad ce mozda biti sto od nje.
Problem s novim kutijama od sjemena nisu pasale falilo pola cm na obruču da sjednu.
Izbacivače stavljeni oni plavi metalni.
Kutija za đubar trula novu cu raditi.
imgurl
upload a gif
 
Evo ja malo groblje počeo raditi.
Sad ce mozda biti sto od nje.
Problem s novim kutijama od sjemena nisu pasale falilo pola cm na obruču da sjednu.
Izbacivače stavljeni oni plavi metalni.
Kutija za đubar trula novu cu raditi.
imgurl
upload a gif

Moja je starij tip,sa ovim starijim tockovima,al ako vjerujes iste boje sam ofarbo kao i ti.....neki djecak donijo 150 litar farbe i prodavo po 1 evro litra....pola sela ofarbalo ograde i prikljucke sa tamnoplavom....sad tek vidimo da smo se sjebal posto se pocinje brisat sa metala
 
pa da se vidi kako stoji ulagac naspram sanke , koliko je udaljeno u stranu , koliko ide duboko i gde je pocetak . Ovo me zanima jer sam ja postavio ulagace pa hoce da stopa na njima .
 
Ovo jos nisam video.
Treba ga nazvati i pitati jel fabricka ili je on nesto budzio.


Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Ovo je budzeno 100%,vidi se da je pravljen nosac za turbinu.Samo me zanima sta radi ova turbina na ovom sistemu setve,usisava zrna da ne upadnu u raonik pa u zemlju.:haha:Mozda je ovo sejalica za setvu kukuruza bez zrna kukuruza:haha:
 
Moja je starij tip,sa ovim starijim tockovima,al ako vjerujes iste boje sam ofarbo kao i ti.....neki djecak donijo 150 litar farbe i prodavo po 1 evro litra....pola sela ofarbalo ograde i prikljucke sa tamnoplavom....sad tek vidimo da smo se sjebal posto se pocinje brisat sa metala

A ja sam uzeo ovo je obična boja za metal i košta 0,75 10 eura i treba je te dve kantice.
Kutija od đubra je trula razbušio sam ju i odnio limaru da mi novi lim mota.
Pa cu da varim ispočetka sad će biti za nešto a boja više paše mi nego ona svijetla mi nekako ružna.

- - - - - - - - - -

pa da se vidi kako stoji ulagac naspram sanke , koliko je udaljeno u stranu , koliko ide duboko i gde je pocetak . Ovo me zanima jer sam ja postavio ulagace pa hoce da stopa na njima .

Aj probat cu uslikat za sutra.
 
Ne koristim vise dubar u sijacici ....razbacim po oranju petnesticu ..mozda ove godine probam i sa urejom pa da vidim ocel bit razlike
 
Htio sam reci da sam dosad razbacivao po oranju petnasticu a da bi ove godine probao jedan hektar da razbacim ureu umjesto petneske i poslije prihrana kanom
 
Nazad
Vrh