Mehanicke sejalice za kukuruz

Koje sjeme kupujes? Ja sam sijao Osjecke, Daruvarske, BC, KWS, Pioneer i sve bilo kalibrirano i nikad problema s kalibracijom...

Kws krabas i ja se čudio ovo mi prva godina da sam tako dobio prvi put pakovan Mađarska, Rumunjska i sad Srbija i svega bilo.
I tu nema pomoći nego te velike izbacit
 
Kws krabas i ja se čudio ovo mi prva godina da sam tako dobio prvi put pakovan Mađarska, Rumunjska i sad Srbija i svega bilo.
I tu nema pomoći nego te velike izbacit

Da KWS nije kalibriran dobro?!? Prvi glas da se na njih netko zali. Kolega je kupio prije koju godinu u BiH BC sjeme kukuruza 418 ili 408 tu je bilo u vrecici kao da je netko nakrunio kompletne klipove kukuruza. Oroginal pakiranje, deklaracija, vrece uredno zasivene, sjeme tretirano... Jednom je kupovao sjeme u BiH i kaze da nikad vise...

Bobo a jel ova Oliver ima diskosne ulagače?

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока

Vidi, zbilja ima diskosne ulagace. Nisam na to ni obracao paznju...
 
Ja nekako to odjednom uočih,zanimljivo rešenje,možda manje zagušuje(štopa) kad je vlažno

Послато са HTC Desire 516 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Da KWS nije kalibriran dobro?!? Prvi glas da se na njih netko zali. Kolega je kupio prije koju godinu u BiH BC sjeme kukuruza 418 ili 408 tu je bilo u vrecici kao da je netko nakrunio kompletne klipove kukuruza. Oroginal pakiranje, deklaracija, vrece uredno zasivene, sjeme tretirano... Jednom je kupovao sjeme u BiH i kaze da nikad vise...

.

Eto izgleda samo ja valjda pogodim našlo se podosta krupnog .
Kupovao sam u bosni i žali bože .
Do sad nije loš bio kuruz u prvči sam kupio kako ga to nisu kalibrirali čudi me.
 
Ova tema se trebala zvati OLT sejalice za kukuruz:osmeh:ili ove ostale sejalice nemaju nekih problema.
Sto se tice semena,ne gledati na deklaraciji frakciju,ona obicno nema veze s mozgom,ostalo je kao i nekada najvazniji faktor izbora semena je tezina,seme tezine od 6 do 8 kg za 25000 zrna je najbolje za mehanicke sejalice za kukuruz.
Gledam kod nas i dzak od 7kg ima frakciju 8-11mm a i dzak od 10kg ima istu frakciju.
 
Ova tema se trebala zvati OLT sejalice za kukuruz:osmeh:ili ove ostale sejalice nemaju nekih problema.
Sto se tice semena,ne gledati na deklaraciji frakciju,ona obicno nema veze s mozgom,ostalo je kao i nekada najvazniji faktor izbora semena je tezina,seme tezine od 6 do 8 kg za 25000 zrna je najbolje za mehanicke sejalice za kukuruz.
Gledam kod nas i dzak od 7kg ima frakciju 8-11mm a i dzak od 10kg ima istu frakciju.

Kod vas mozda nema veze s mozgom ali od kako ja sijem kukuruz nisam imao problema s kalibracijom sjemena a nabrojao sam sta sam sve sijao. Kolega je u BiH kupio sjeme i imao je probleme kakve opisujes pa je moguce da se kod vas "sareni" al ovdje zbilja nisam imao probleme nikakve.

Bobo jel.ovo kod tebe novi ili stari tip sijacice, kod mene nije ni priblizan izgled ovoga :/

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Stara OLT mehanicka sijacica za kukuruz. Ona sto u originalu ima zute posude za sjeme i gnojivo. Ovo sa slike je samo poklopac na kucistu za sjeme (kuciste je za slikanje skinuto sa sijacice i okrenuto naopako). Malo bolje pogledaj i trebalo bi ti sve biti jasno ;)

OLT ima "stari tip s gusanim sjetvenim plocama, "srednji" tip s plasticnim sjetvenim plocama u vise modela, ovisno o godistu, ja sam ih vidio bar 5 razlicitih izvedbi, i "novi" tip s plasticnim sjetvenim plocama i velikim kutijama za gnojivo kao sto ima kultivator (jedna kutija opsluzuje dva reda).

Tebe je, garant, zbunilo sto je kuciste okrenuto naopako.
 
Kod mene je ako mogu reci noviji tip sa metalnim kosevima za gnojivo za obje rede pa jr kod mene skroz drugaciji sistem a te ploce su potpuno ravne .

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
IMT 4 reda
2nb68v8.jpg
a1luzc.jpg
 
Kod mene je ako mogu reci noviji tip sa metalnim kosevima za gnojivo za obje rede pa jr kod mene skroz drugaciji sistem a te ploce su potpuno ravne .

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Ne mogu na novom tipu s velikim kosem za gnojivo nikako biti ravne s obje strane... Samo prastare imaju "jednostrane" ploce a novije imaju na plocama i glatku stranu i stranu sa zljebom i ta ploca se ovisno o krupnoci zrna okrece na stranu na koju je potrebno...
 
79.g. pa nije ni cudo...

Ne znam koje je godiste moja prijasnja sijacica ali ima piramidu koja se s dva cuga kopca na odlijevak na kojem se sijacica "gega" i imala je one "bregaste osovine" i klapne za sijanje graha u kucice. Ova novija ima kompletnu piramidu zeljeznu iz jednog komada i mjesta za koseve za gnojivo su osjetno niza nego na staroj sijacici, mada ih ja ne koristim al ajde, ko koristi puno znaci sto su nize postavljeni prilikom prelaska preko neravnog terena. Obje su imale zljeb za krupno sjeme s jedne strane poklopca.

Iskreno, nikad nisam naisao na toliko krupno sjeme da bi mi ti zljebovi bili od neke koristi ali za nekoga tko se bavi grahom mogu biti od velike pomoci, pogotovo s ovim metalnim kucistima za izbijace gdje krupnije zrno tesko prolazi a da se ne polomi ili zrno ili sjetvena ploca.
 
Tesko mi je povjerovati da je moja prva sijacica bila mladja od 1985.g.

Mozda je prijasnji vlasnik masine mjenjao stogod po njoj jer sam uz dvorednu masinu dobio djelova rezervnih da sastavim skoro jos jednu masinu...

Moja prva sijacica je bila bas bas stara tipa s gusenim lezajevima na osovinama (nikakve plastike) i gusenom "klackalicom" a imao sam na njoj zljebove.
 
Ne kazem da ti ne vjerujem, daleko od toga... Samo dovodim u pitanje autenticnost moje prve masine. Sve mi se cini da je na nju prijasnji gazda stavio noviji tip tih poklopaca jer kako mi se cini da je masina prastara s obzirom kako je izgledala kad smo ju kupili. Doslovce je stajala zapustena 15 godina u cosku dvorista i mi ju izvukli iz korova, natovarili tako hrdjavu na auto prikolicu i jos pun gepek lade samare kojekakvih djelova za nju... Komplet ju osmirglali i obojali, sredili, kupili sto je falilo na nju i gaaaas. Onaj puta kad smo se u Rumi upoznali sam na nju kupio nov lanac jer ga u HR nije bilo nigdje za kupiti a to je bilo prije ohohoho godina...

Tu masinu sam prosle godine prodao komsiji iz susjednog sela a ja nasao noviji tip iste sijacice mal te ne NEKORISTENU kod lokalnog otkupljivaca starog zeljeza i kupim ju...
 
Ja neki dan kupio gvožđe al ajd bilo jeftino pa cu da probam naći one izbacivače i sredit ju.
Sijačica je olt novi tip ali su zadnji kotači od starog tipa.
 
Moze se napraviti samo moras pazit ugao skidaca da potrefis. Ja planiram da dorafim svoje da stavim cijev 15x15 i da napravim da nalijeze i na onu krivinu sita da i onde ne prolazi dok tamo pored skidaca planiram staviti lim 2mm da ne mogu zrna zaglavljivat. Ja zadovoljan kako sam posijo. Samo sto sam seb posijo 2 ha ustedio vrijednost novih skidaca

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Nazad
Vrh