Međuredna kultivacija ili špartanje kukuruza

Ja ga imam UMK-4 od Agromerkura i prezadovoljan sam sa njim ! Po meni lepše radi od običnih . 5motika po redu sa tim da dve baterje po pola imaju 3 motike =21 S opruga .

Ali su Hudjikovi za nijansu bolji (bolje rešenje uležištenje vešanja) , ali i ovi su dobri ako se na vreme stežu i podmazuju ležajevi !
 
Chille je napisao(la):
sta vi mislite o medjurednim kultivatorima sa "S" oprugama? da li neko imao prilike da ih vidi u radu??
:ppozdrav:
ja imam sfodjijin cetvoredni sa S oprugama i pacijim kljunovima i prezadovoljan sam sa njim jer ako idem malo brze imam zagrnjen kukuruz sto je jedan veliki +
 
evo i mog agromerkura
dobar je što kolega reče da je polu zagrnuto kad se snjim prođe
inače moram da kupim šestoredni jer mi je sad šestoredna sejalica
a ovaj ću prodati ili ga menjati u agromerkuru uz doplatu ili
kupiti još dve baterije i zameniti samo noseći ram .videću

img1596co4.jpg
 
ja spartam samo eto za ukras :) za osusenu travu smlatim :)

kad prskam kombinacijom motivell-cambio kad je kukuruz oko 6-7 listova ne ostaje na njivi bukvalno nishta sem kukuruza... jest malo skuplje al nema bolje ... znaci travcica jedna ne bude na njivi
 
jbg ne znam shta mislis pod zubacom? jel mislis na oslobad(ima siroke listove i bodlje na krajevima) ako mislis na oslobad cambio je tamani :)
 
cynodon daktilon mislim da je to latinski naziv ako nisam pogrešio :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1260709318[/time]
_________________________________________________
uskolisni korov je zubača
 
imam dva agromerkura, za kukuruz i secernu repu.
...zanimalo me sta vi mislite o njima ::namigivanje::
kod na u RS mi smo prvi kupili tako nesto pa su neki pitali da li to uopste moze da radi :haha:
spartati treba zbog strukture zemljista i radi cuvanja vlage, a nije ni lose ako posece koji korov :)
 
Što nisi radio da baterje mugu da se preklope (zglobove) kad si već radio . Lakše za transport .
 
Kiki na koji nacin

Da sam stavio zglob na nastavljeni deo isto bi bilo ( jos gore, motike su izbacene ) jer spartac nije nizak ?
 
Ja sam to napravio na mom 6-rednom! Preklapa se skroz na osnovnu ramu i ništa neštrči(krila se rotiraju za 180 stepeni!
 
Moglo bi i sa kutijama , ali tada bi šarke trebale da budu na visini poklopca kutija da bi obe kutije ( i na krilu i na ramu) stale . ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh